نظر جنجالی‌ترین ستاره دهه 80 فوتبال ایران درباره دربی؛استقلال گل بزند برنده است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ علیرضا نیکبخت واحدی نامی نیست که به راحتی بتوان فراموش کرد. ستاره فوتبال بود که با بازی در استقلال به اوج دوران خود رسید و برای سال ها، بهترین مدافع و هافبک چپ فوتبال ایران بود. بعد ده ها داستان ریز و درشت در فوتبال ایران از تیم ملی گرفته تا باشگاه استقلال ساخت و لژیونر شد. سپس به استقلال برگشت و حتی دو فصل برای پرسپولیس بازی کرد. بعد از قهرمانی در لیگ هفتم گفت پرسپولیسی ترین آدم روی زمین است و سپس دوباره به استقلال برگشت و چندی بعد نیز فوتبال را کنار گذاشت.

نیکبخت در مورد دوران فوتبالش گفت: «برای من بس بود، به هر چه می خواستم در این فوتبال رسیدم. البته فکر می کنم می توانستم چند برابر بیشتر از اینها در تیم ملی بازی کنم، قهرمانی به دست بیاورم، پول کسب کنم و افتخارات دیگر داشته باشم ولی احساس کردم دیگر باید فوتبال را ببوسم و کنار بگذارم چون از یک جایی به بعد، جای من در این فوتبال نبود.»

او در مورد دربی هم گفت: «دربی یک بازی معمولی نیست، یک حادثه است. همه چیز آن شبیه به حادثه است نه فوتبال. یک توپ از یک سمتی سانتر می شود و یک نفر آن را به گل تبدیل می کند، تیم دیگر یک ضد حمله می کند و گل می زند. همه چیز با اتفاقات پیش می رود. تماشاگران هم نقش ویژه ای دارند. در این شرایط، چندان به دنبال تاکتیک و تمرین و این مسائل نباشید.»

او اضافه کرد: «وینفرد شفر و برانکو ایوانکویچ دو مربی بسیار خوب و باکیفیت هستند که به ایران آمده اند اما آنها هم تا به حال فهمیده اند که این دربی ها، ربطی به فوتبال ندارد و یک بازی متفاوت است. هر تیمی از یک فرصت، یک گل بسازد، برنده دربی می شود. من هم نمی توانم بگویم چه تیمی بازی را می برد چون الان وضعیت هر دو تیم چندان خوب نیست. البته نظر قطعی ام این است که بازی یا صفر – صفر یا یک – یک تمام خواهد شد.»

نیکبخت در نهایت، در مورد شرایط استقلال در دربی نیز گفت: «بزرگ ترین مشکل استقلال، وضعیت روحی و روانی نیست بلکه از نظر من، خشک شدن چشمه گلزنی مهاجمانش است. اگر استقلال بتواند دروازه پرسپولیس را باز کند، من فکر می کنم توانایی کسب برد را دارد اما به شرط آن که بتواند به پرسپولیس گل بزند.» 

 

254 41

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *