ایت الله جنتی: من و آیت‌الله خزعلی یک روح در دو بدن بودیم/ با من تسویه حساب می کنند

آيت‌الله علي جنتي، دبير شوراي نگهبان در آستانه سالروز تاسیس شورای نگهبان در برنامه بدون تعارف بخش خبری ۲۰:۳۰ حاضر شد و به سوالات مجري برنامه پاسخ داد.

اهم سخنان وی به شرح زیر است:

*اخبار را مرتب می‌بینم. اخبار شبکه یک، شبکه شش و شبکه دو. ۲۰:۳۰ را هم می‌بینم.
*متولد ۱۳۰۵ هستم. در خانه یک اتاق داشتیم. با پدر و مادر در آنجا زندگی می‌کردیم. به نان و پنیر عادت داشتیم و عید پلو با کوکو می‌خوردیم.
*پسرم نجاری دارد و نان حلال را او می‌خورد. …خوشحالم بابت شغل پسرم. چه کسی گفته پسرم باید حتما اداری باشد.
*صمیمی‌ترین دوستم آیت الله خزعلی بود. ما یک روح در دو بدن بودیم و یادم نمی‌آید مشکلی در کاری داشته باشیم….آیت الله مهدوی کنی را خیلی دوست داشتم و عاشق بهشتی بودم.
*{در پاسخ شيوه زندگي خود و اينكه چرا موكت كهنه خانه را عوض نمي‌كنيد؟} من طلبه متولد شدم. طلبه زندگی کردم و می‌کنم و طلبه هم از دنیا می‌روم. اینجا خودم هستم و کتاب هایم. چرا موکت را عوض کنم. اين كارها را اصراف مي دانم.
*{در واكنش به عكسي منتشر شده از آيت‌الله جنتي كه بر روي يك صندلي شاهانه نشسته بود} یک عده‌ای دین و اخلاق خود را فدای سیاست می‌کنند. در سفری به عراق در پاویون روی این صندلی نشستم. اگر جرم است؛ بله نشسته ام.
*{در واكنش به شوخي‌هايي كه در مورد او مطرح مي‌شود} ناراحتم که جنبه سیاسی دارد. از شوخی خوشم می‌آید. شوخی‌ها دروغ یا تهمت باشد درست نیست و در نظام جمهوری اسلامی این‌ها محکوم است.
*{مهم ترين تصميم شوراي نگهبان} بعضی از مصوبات مجلس بوده است که به ضرر مملکت ومردم بود و خوشحال می‌شدم رد می‌شد.
*مسئله ما، ولی فقیه است. امام باید زنده باشد و در همه عرصه‌ها حاضر باشد. مقام معظم رهبری جلد دوم امام است.
*تلخ‌ترین خاطره در شورای نگهبان فتنه بود. من خیلی غصه بیکاری و گرانی را می‌خورم. وضع خوب نیست، اما با افراد کارشناس و انقلابی قابل اصلاح و ترمیم است…عمل جلب اعتماد می‌کند. حرف فایده ندارد. برخی‌ها فقط خوب حرف می‌زنند.
*این‌ها کاسه و کوزه‌ها را سر من می‌شکنند. در شورا دوازده نفر هستند و من یک دوازدهم هستم. اما با من تسویه حساب می‌کنند.
*افکار من و کدخدایی به هم نزدیک است.
*در جناح اصلاح طلب دوستان كمي دارم.

 

29215

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *