نرخ گازبها از سال 95 تاکنون تغییری نکرده است

به گزارش خبرآنلاین لرستان، غلامرضا  لطفعلیان با اعلام این خبر افزود: اقلیم بندی مناطق جغرافیایی و فصول گرم و سرد سال با توجه به اعلام سازمان هواشناسی و پژوهشکده هواشناسی کشور صورت گرفته و بر این اساس شهرهای کشور تقسیم بندی می گردند .
وی گفت : بر این اساس برای محاسبه گازبها، سال به دو فصل گرم و سرد تقسیم و شهرهای کشور نیز در 5 اقلیم مختلف قرار گرفته اند .
مدیرعامل شرکت گاز استان گفت : طبق آخرین تقسیم بندی که در سال 95 با توجه به اعلام نظر پژوهشکده هواشناسی کشور صورت گرفته، شهرهای استان لرستان در 4 اقلیم قرار دارند.
مهندس لطفعلیان تصریح کرد: در فصل گرم که از 16 فروردین تا 15 آبان می باشد، نرخ گاز به ازای هر مترمکعب بصورت پلکانی از 1081 ریال تا 1500 ریال محاسبه می شود ولی در فصل سرد که از 16 آبان تا 15 فروردین ماه می باشد قیمت هر متر مکعب گاز بصورت پلکانی از حداقل 414 ریال شروع و بر اساس دامنه مصرف تا 4830 ریال می رسد.
وی خاطرنشان کرد در فصل گرم حداکثر نرخ دریافتی از مشترکین خانگی به ازای فروش هر متر مکعب گاز 1500 ریال می باشد و همانطور که مشاهده می شود در صورتیکه در فصل گرم الگوی مصرف رعایت نگردد مشترک باید گازبهای بیشتری پرداخت نماید .
مدیر عامل شرکت گاز لرستان افزود با توجه به اینکه برخی مناطق استان از جمله سردسیرترین نقاط کشور به شمار می آیند این تقسیم بندی مورد رضایت نیست .
وی از مشترکین درخواست نمود با رعایت الگوی مصرف مطابق با فصول گرم و سرد مصارف گاز خود را مدیریت نمایند .

 

46

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *