۴۶ روستای اردبیل از اینترنت پرسرعت برخوردار می‌شوند‌

بهروز رزمی  در جلسه اقتصاد مقاومتی در اردبیل اظهار داشت: یکی از اولویت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات منطقه افزایش برخوداری روستاها از اینترنت پرسرعت است که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال 46 روستای استان از اینترنت پرسرعت برخوردار می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در حال‌حاضر درصد برخوداری روستاهای اردبیل از اینترنت پرسرعت 24 درصد است، افزود: امسال برنامه‌ریزی شده است که این امر به 30 درصد افزایش یابد که خدمات ارائه شده اینترنتی در این روستاها نیز ارتقا می‌یابد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل تصریح کرد: یکی از اولویت‌های ارتباطات و فناوری توسعه شبکه فیبر نوری است که در حال حاضر شبکه فیبر نوری در اردبیل بیش از یک هزار و 400 کیلومتر است که با برنامه‌ریزی انجام شده این امر به 58 هزار کیلومتر می‌رسد و نیاز است در این زمینه دستگاه‌های مربوطه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

رزمی اظهار کرد: در حال‌حاضر 4 درصد خدمات دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل به صورت الکترونیکی بوده که این آمار امسال با اقدامات انجام شده به 20 درصد ارتقا می‌یابد و این اقدام می‌تواند گام محکمی در تسهیل خدمات‌دهی به مردم باشد.

وی بیان کرد: شرکت‌های دانش بنیان نیز به صورت اساسی ساماندهی می‌شوند تا بتوانیم با جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی زمینه فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه ICT را فراهم سازیم که در این راستا نیز برنامه‌های بسیار خوبی تدارک دیده است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *