هاشمی شاهرودی:داعش نعل وارونه امریکا برای مهار بیداری اسلامی بود

آیت‌الله هاشمی شاهرودی همچنین با تأکید بر هوشیاری و همبستگی ملت‌ها گفت:از دولت های اسلامی انتظار می‌رود که با گروه‌های تکفیری و توطئه‌های امریکا ازجمله فتنه‌گری‌های طائفه‌ای، قومی، فرقه‌ای و اختلافات مذهبی مقابله کنند.

نوری المالکی ،معاون رئیس جمهوری عراق نیز در دیدار با آیت‌الله هاشمی شاهرودی و محسن رضایی، رئیس و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، از ایفای نقش سازنده ایران در شئون مختلف سیاسی و اقتصادی عراق تشکر کرد.

وی افزود: مفتخریم که میزبان نخستین سفر عالم برجسته جهان تشیع، حضرت آیت‌الله هاشمی شاهرودی و هیأت همراه به عراق هستیم و امیدواریم این سفر، مایه تحکیم روابط راهبردی دو کشور ایران و عراق باشد.

نوری المالکی ضمن تشکر از نقش سازنده ایران در شئون مختلف سیاسی و اقتصادی عراق، پیروزی‌های اخیر ارتش و ملت عراق در نبرد با تروریسم را مرهون نقش سازنده علما در بسیج مردمی، همبستگی اقشار مختلف مردم و همراهی دوستان و همپیمانان راهبردی ملت عراق به ویژه جمهوری اسلامی ایران دانست و از آنان تشکر کرد.

معاون رئیس جمهوری عراق همچنین ضمن تشریح زمینه‌های اتحاد ملی و دستاوردهای بزرگ و شیرین همبستگی ملت عراق، استمرار این پیروزی‌ها را مرهون توجه بیشتر نخبگان عراقی به سه مؤلفه «وحدت، امنیت و علائق ملی» دانست.

در این دیدار، ابومهدی المهندس فرمانده حشد الشعبی و جمعی از مسئولان عراقی نیز حضور داشتند.

27214

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *