مردم پلدختر نگران تامین میوه شب عید نباشند/ با متخلفان برخورد جدی خواهد شد

اسمااسماعیل پور،خبرآنلاین لرستان: نجم الدین هدایتی در جلسه تنظیم بازار شهرستان پلدختر اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن پایان سال طرح ویژه نظارتی بازار در ایام نوروز به مدت یک ماه از 20 اسفند ماه جاری تا 20 فروردین سال 96 در شهرستان اجرا می شود .
وی افزود: در این ایام اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان بر چگونگی وظایف و فعالیت های کلیه واحدهای صنفی ، خدماتی ، رستوران ها ، ترمینال ها ، نانوایی ها ، تعمیرگاه ها ، خدمات خودرویی و تمام واحدهایی که در این ایام به صورت خاص انجام وظیفه می کنند نظارت خواهد داشت .
وی گفت: گشت های مشترک با همکاری تعزیرات حکومتی ، شبکه بهداشت و دامپزشکی در سطح شهر صورت می گیرد و با متخلفان برخورد جدی خواهد شد .
وی افزود: در ابتدای سال تا پایان بهمن ماه سال جاری تعداد 4 هزار و 269 مورد بازرسی در سطح شهرستان انجام شده که از این تعداد 156 متخلف شناسایی وبرای آنها پرونده تشکیل شده است .
رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت پلدختر گفت: پرونده تخلفات به تعزیرات حکومتی ارسال شده و معادل 94 میلیون و 460 هزار ریال به جریمه نقدی محکوم شدند.
هدایتی افزود: همچنیین در این ایام تعداد یکهزار و 15 مورد بازرسی از واحدهای نانوایی سطح شهرستان انجام شده که برای 36 مورد از آنها پرونده تشکیل شده و به مبلغ 35 میلیون 600 هزار ریال جریمه محکوم شدند .
وی گفت: در ایام نوروز پیگیری ها و بازرسی ها شدت بیشتری دارد و با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد .
وی از برپایی نمایشگاه نوروزی در اسفند ماه جاری در شهر پلدختر خبرداد و افزود: این نمایشگاه با همکاری اتاق اصناف در بازده زمانی 10 تا 30 اسفند ماه جاری جهت تنظیم و تعادل بازار برپا و از کالاهای ایرانی استفاده خواهد شد .
وی گفت:در سطح شهرستان 6 نفر مباشر خرید و فروش میوه شب عید به اداره تعاون روستایی معرفی شده است
هدایتی افزود: از آنجا که مالیات بر ارزش افزوده از سود حاصل از فروش مرغ و گوشت بیشتر است در نتیجه افراد تمایلی برای خرید و فروش ندارند.
وی تصریح کرد: نزدیک سه سال است که به دلیل مالیات بر ارزش افزوده در شهرستان کسی حاضربه خرید و فروش گوشت قرمز برزیلی و مرغ منجمد نیست که انتظار می رود با پیگیری های فرمانداری مالیات کمتر شده تا مباشرین رغبت به این کار داشته باشند . .
رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت پلدختر گفت: شهر معمولان یک بخش است و کسی طالب برپایی نمایشگاه در آن نیست و تا کنون تنها در فصل بهار و پاییز در شهر پلدختر گشایش یافته است.

 

۴۸

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *