به میزبانی بابلسرکنگره معماری و شهرسازی مازندران برگزارمی شود

.به گزارش خبرنگارخبرگزاری خبرانلاین منطقه  مازندران،مدیرکل میراث فرهنگی مازندران ،با اعلام این خبر گفت:این اداره کل چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران رادر دانشگاه مازندران برگزار می کند.

دلاوربزرگ نیا افزود:این کنگره بمدت دو روز در روزهای ششم و هفتم بهمن  ماه سال جاری برگزار می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در خصوص حامیان برگزاری کنگره تاریخ و شهرسازی ایران، اظهارداشت: استانداری، نظام مهندسی، راه و شهرسازی، کانون مهندسین ساری، شهرداری بابلسر، نور، ساری، بابل، آمل و رامسر ،میراث و دانشگاه مازندران در برگزاری این کنگره مشارکت و همراهی دارند.
بزرگ نیا درباره مقالات ارسالی به دبیرخانه کنگره، گفت: تاکنون 20 مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال و در حال داوری است.
وی محورهای کنگره را حوزه های فرهنگی، طبیعی، شهرها و روستاهای تاریخی، منظر فرهنگی و منظر شهری تاریخی، سازه در تاریخ معماری و شهرسازی، باستان شناسی، معماری و شهرسازی مدرن، میراث آب و کشاورز، میراث فرهنگی ناملموس و راههای فرهنگی و عناصر وابسته عنوان کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران زمان ارسال مقالات را 20 دی ماه سال جاری عنوان کرد.
بزرگ نیا افزود: کارگاه مداخله دریافت های تاریخی، باستان شناسی و معماری دوران اسلامی، نورپردازی در بناهای تاریخی و پنل تخصصی قلعه های تاریخی مازندران از جمله برنامه های جنبی این کنگره است.
وی در خصوص امتیازات این کنگره ، اظهار دشت: گواهینامه معتبر از سازمان برنامه و بودجه و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران به شرکت کنندگان اعطاء می شود.
همچنین3 درصد سهمیه طراحی برای مهندسین معمار و شهرساز با شرکت در این کنگره افزایش می یابد.

46

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *