۲۷ واحد صنعتی آلاینده در اردبیل شناسایی شد

محمد خداپرست بعد از ظهر امروز در حاشیه مراسم اجرای طرح اهدای گل به جای سیگار در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: تاکنون 27 واحد صنعتی آلاینده در اردبیل شناسایی شده و درصدد هستیم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده عوامل آلایندگی این واحدها را در اردبیل رفع کنیم.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از این واحدهای آلاینده مشکلات بسیار کوچکی دارند، افزود: در این زمینه جلسات و کارگروه‌های مختلفی برگزار شده است تا بتوانیم در سریع‌ترین زمان ممکن مشکلات این واحدهای صنعتی را برطرف سازیم چرا که برطرف‌سازی این مشکلات مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی در استان را هموارتر می‌کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل تصریح کرد: در جلساتی که با شهرداران و دهیاران در حوزه واحدهای آلاینده صنعتی داشته‌ایم به اهداف و نتایج مثبتی دست یافته‌ایم که بتوانیم با بررسی مشکلات آلایندگی گام بزرگی در فعال کردن این واحدهای تولیدی در اردبیل برداریم که نیاز است دستگاه‌های مربوطه نیز در این راستا اهتمام جدی نشان دهند.

خداپرست حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از تخریب محیط زیست را یک امر مهم و ضروری دانست و اظهار کرد: جذب مشارکت‌های مردمی و حضور تشکل‌های مردم نهاد در حفاظت از محیط زیست یک امر ضروری است که در این زمینه در استان اردبیل تاکنون اقدامات راهبردی انجام شده است که خروجی مثبت این امور را نیز در آینده‌ای نزدیک شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *