سعید جلیلی: تحلیل‌های فلج کننده خطرناک‌تر از تحریم‌های فلج کننده است/دشمن آرایش جنگی گرفته است

سعید جلیلی در محل امامزاده ابراهیم شهرستان آمل با بیان اینکه آمریکا پس از جنگ تحمیلی وارد یک جنگ تمام عیار اقتصادی با ما شد، افزود: ملت ما پس از جنگ مشاهده کرد که دشمنی‌های آمریکا هیچگاه قطع نشد. دشمنی که تحریم‌های فلج کننده علیه یک ملت را اجرا می‌کند، هیچگاه نمی‌تواند مورد اعتماد واقع شود.

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی کشورمان با تاکید بر اینکه نقشه امروز دشمن تفرقه و تضعیف توان داخلی در عرصه اقتصاد است، گفت: ارائه لیست سیاه و سفید، حیله دشمن برای تضعیف توانمندی ملی است.

وی افزود: آمریکا می‌داند وقتی توانمندی‌های ملی در عرصه اقتصاد بسیج شود، تحریم‌ها و فشارها بی اثر خواهد شد. آنها توانمندی‌های فرزندان ملت را در جنگ تجربه کرده‌اند و می‌خواهند مانع بروز این توانمندی‌ها شوند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: هر حرکتی که مانع توانمندی‌های ملی در جهت پیشرفت اقتصادی کشور شود حرکتی در جهت  آمریکاست.

جلیلی تصریح کرد: راه پیشرفت کشور و ایجاد اشتغال اتکا به توانمندی‌های داخلی است، نه سراب وعده‌های طرف مقابل.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: نباید برای ایجاد شغل معطل وعده‌های دشمنی شد که کمر به نابودی ملت ما بسته است.

وی افزود: طرف مقابل برای فشار اقتصادی آرایش جنگی گرفته است، تحریمهای تازه اعمال میکند و به اموال شما دستبرد میزند و عده‌ای هنوز در تردید هستند که آیا او رفیق است یا رقیب یا دشمن؟!

جلیلی با بیان اینکه در برابر دشمنی که میخواهد جنگ اقتصادی را تحمیل کند بدترین ظلم آن است که آمادگی های اقتصادی از نیروی خودی گرفته شود، تصریح کرد: در جنگ اقتصادی نباید بین صف و ستاد فاصله بیفتد. حقوقهای نجومی، یعنی فاصله بین مردم و کارگزاران و دور شدن از فهم مشکلات مردم.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: مهم این نیست که دشمن تا دیروز خشمگین بود و امروز لبخند میزند، مهم نشاندن لبخند بر چهره مردم و زدودن غم از چهره بیکاران است.

وی در پایان گفت: امروز تاکید مقام معظم رهبری بر این است که این تجربه کسب شود که نمیشود به دشمن اعتماد کرد.

29219

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *