شاهد افول فعالیت‌های راه و شهرسازی لرستان هستیم

امین زینی وند*

روشن و مبرهن است که راه به عنوان نخستین شاخص زیرساختی عمرانی است که عدم توجه راه و شهرسازی به راه‌های شهری و صدالبته راه‌های روستایی ارائه خدمات مختلف آموزشی، درمانی بهداشتی و مخابراتی به روستاها را با چالش مواجه کرده است.

موقعیت جعرافیایی دیار لرستان و صعب‌العبور بودن خیل کثیری از روستاهای آن ایجاب می‌کند که در تمرکز پروژه‌ها حوزه راه باشد اما متاسفانه بیشترین مشکلات را در حوزه راه و شهرسازی دارند و به دلیل ضعف عملکردی مدیران استان، پیشرفتی در این حوزه‌ها نداشته‌ایم.

زمانی که شاخص‌هایی همانند نسبت طول راه‌های آسفالت شده نسبت تعداد نقاط حادثه‌خیز نسبت آزادراه ها و بزرگراه‌ها را با میانگین کشوری می‌سنجیم لرستان در رده‌های پایین قرار می‌گیرد.

بعد از رفتن مهندس ملکی از لرستان تاکنون شاهد افول فعالیت‌های راه و شهرسازی هستیم و ای کاش رفتن ایشان دوسال به تعویق می‌افتاد.

عدم توجه به مصوبات دولتی تقاطع ۶۰ متری به مسکن مهر خرم آباد

عدم توجه به مصوبات دولتی تقاطع ۶۰ متری به مسکن مهر خرم آباد، ساماندهی بخشی از رودخانه خرم‌آباد و نقشه و انجام اقدامات مربوط به پادگان ۰۷ نیز از دیگر تعهدات اداره کل راه و شهرسازی از تعهدات انجام نشده توسط اداره راه و شهرسازی لرستان بود.

عدم اصلاح و ساماندهی مطلوب راه‌های موجود روستاهای شهرستان الیگودرز باعث بروز مشکلات برای مردم و خودروهای عبوری شده است تا جایی که چند روز پیش مادر یک شهید و دو جانباز که در دامان خود شیرمردان فداکاری را پرورانده است به دلیل عملکرد نامطلوب اداره راه و شهرسازی لرستان مجبور می‌شود بخشی از مسیر روستای محل سکونتش را پیاده طی کند و متاسفانه در بین راه به جهت برودت و سوزسرما جان خود را از دست می‌دهد و راه و شهرسازی تنها به نشستن و نظاره امور نشسته است.

ضعف اطلاع رسانی اداره عریض و طویل راه و شهرسازی و عدم تعامل و دور بودن کم سابقه از رسانه‌ها سبب شده تا حوزه روابط عمومی و مدیریت آن هیچگونه توضیح و عذرخواهی از مرگ این مادر الیگودرزی نداشته باشند که این امر موجب رنجش افکار عمومی شده است

حوزه روابط عمومی نیازمند توجه بیشتر

علی ایهاالحال پیشنهاد می‌شود اداره راه و شهرسازی لرستان برای حوزه تخصصی روابط عمومی از افرادی که الفبای رسانه را بلد هستند استفاده کند.

درد ما خبرنگاران درد جاده‌های پر پیج و خم و سفرهای بی‌بازگشت عزیزانمان است.

* فعال رسانه ای لرستان

۴۶

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *