امیر دریادار خانزادی: اجازه شیطنت در تنگه هرمز را نمی‌دهیم/تحریم‌ها هیچ تاثیری در روند اسکورت کشتی‌های تجاری ندارند

امیر دریادار حسین خانزادی اظهار داشت: تنگه هرمز، تنگه راهبردی انرژی جهان است زیرا روزانه 17 میلیون بشکه نفت از این منطقه صادر می‌شود.وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم‌های آمریکا امنیت تنگه هرمز را به درستی و تمام وقت برقرار کرده است و اجازه نمی‌دهد در این منطقه کسی برای ایجاد کانون ناامنی، شیطنت کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه «بسیار استوار و محکم در تنگه هرمز مستقر هستیم» گفت: تنگه هرمز، خلیج فارس و دریای عمان مناطق تحت نظر ایران و جزء امن‌ترین مناطق دریایی جهان هستند.

اهم سخنان امیر دریادار حسین خانزادی بدین شرح است:

* تا امروز 57 ناوگروه ایران برای اسکورت کشتی‌های تجاری و حفاظت از خطوط مواصلاتی دریایی کشور به خلیج عدن اعزام شده‌اند.

* نیروی دریایی ارتش در دوران دفاع مقدس بیش از 10 هزار کشتی تجاری ایران را اسکورت کرد. امروز ادامه روند اسکورت کشتی‌های تجاری توسط نیروی دریایی ارتش از خلیج فارس به اقیانوس هند، خلیج عدن و آن بخشی که جامعه جهانی به عنوان منطقه پر خطر دریایی می‌شناسد، منتقل شده است.

*نیروی دریایی ارتش امروز از نیروی دریایی آب‌های سبز و کرانه‌ای به نیروی دریایی آب‌های آبی و اقیانوسی تبدیل شده است.

*تحریم‌ها هیچ تاثیری در روند اسکورت کشتی‌های تجاری ندارند.

*بیشتر کشورهای دنیا زیر پرچم ائتلاف در خلیج عدن حضور دارند اما ایران به صورت کاملا مستقل و بدون هیچ ائتلافی پرچم جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز در آورده است.

*پس از انقلاب، تجهیزات دفاعی و نظامی نیروی دریایی ارتش کاملا بومی شدند و نیروی دریایی ایران از سواحل به آب‌های آزاد رفت.

* ناوگان جمهوری اسلامی ایران در اقیانوس هند، خلیج عدن و تنگه باب‌ المندب، دریای چین جنوبی و تنگه جبل الطارق با اقتدار حضور پیدا می‌کند تا امنیت برای ناوگان تجاری و نفتکش‌های ایرانی تامین شود.

* ناوگروه 56 ارتش متشکل از ناوشکن نقدی و ناو لجستیک بوشهر است که پس از گذشت 65 روز و طی هشت هزار و 872 مایل دریایی به کشور بازگشت.

2929

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *