جلسه کمیسیون تخصصی توسعه فناوری و کسب و کار دانش بنیان اتاق بازرگانی

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از اردبیل؛ هشتمین جلسه کمیسیون تخصصی توسعه فناوری و کسب و کار دانش بنیان در حالی برگزار شد که اعضای کمیسیون بیشتر در رابطه با مشکلات موجود بر سر راه کسب و کار دانش بنیان بحث کرده و راه های عبور از این مشکلات را بررسی کردند.

حکم علی پور رئیس این کمیسیون گفت: در اتاق بازرگانی  کمسیون‌ها طبق اساسنامه بازوی مشاور اتاق بازرگانی هستند و ما هم باید در زمینه فناوری و کسب و کار دانش بنیان نقش خود را ایفا کنیم.

وی تاکید کرد: کمیسیون توسعه فناوری و کسب و کار دانش بنیان علاوه بر وظیفه مشاوره‌ای خود به دنبال برنامه های اجرایی خود نیز است که طبق پیشنهادهای اعضای کمیسیون و بعد از تصویب به دنبال جذب حمایت و اجرای آن ها می‌رویم.

میر مهدی سید رضی نیز در این جلسه گفت: جلسات کمیسیون بدون خروجی و دستاورد انگیزه اعضای کمیسیون را از بین می‌برد.
وی تاکید کرد: ما در این کمیسیون باید تقسیم کار کنیم، وظایف را مشخص کنیم و به صورت عملی کار کنیم.

سید رضوی در این جلسه به ارائه مطالعاتی تحت عنوان منظومه کسب و کار پرداخت و سایر اعضا هم نظرات خود را درمورد روند فعالیت کمیسیون ارائه دادند.

 

 

46

نشست رییس سازمان میراث فرهنگی کشور با فعالان گردشگری آذربایجان‌غربی

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، علی اصغر مونسان ظهر امروز پنج‌شنبه با سرمایه گذاران و فعالان گردشگری استان دیدار و گفتگو کرد.

افتتاح سرزمین موج‌های آبی ارومیه

مونسان صبح امروز نیز سرزمین موج های آبی ارومیه را که با سرمایه‌گذاری ۳۸۰ میلیارد ریالی سرمایه گذاری احداث شده، افتتاح کرد.

جلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در این آیین گفت: مجموعه موج های آبی از سال ۱۳۹۴ شمسی عملیات اجرایی خود را آغاز کرده بود و امروز به طور رسمی به بهره برداری می رسد.

جباری بیان کرد: این مجموعه تفریحی- سرگرمی در زمینی به مساحت ۱۴ هزار متر مربع و با زیربنای ۱۰ هزار متر مربع ساخته شده است.

وی ادامه داد: همزمان با این مجتمع، سه پروژه مهمانپذیر درجه یک، هتل ۲ ستاره و مهمانپذیر درجه ۳ در شهرستان های تکاب، خوی و چایپاره به بهره برداری می رسد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی افزود: آذربایجان غربی یکی از استان های با ظرفیت در بحث گردشگری تاریخی و فرهنگی بوده و تمام توان اداره کل میراث فرهنگی شناساندن این ظرفیت ها به گردشگران داخلی و خارجی است.

جباری گفت: همچنین در هفته دولت شاهد بهره برداری از پنج واحد اقامتی بوم گردی در استان بودیم که با ۱۰ میلیارد ریال اعتبار توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی راه اندازی شده است.

احداث مجموعه فرهنگی شمس تبریزی در خوی

مونسان چهارشنبه هم در آیین اختتامیه چهارمین همایش بین المللی شمس و مولانا در خوی گفت: عملیات اجرایی مجموعه فرهنگی شمس تبریزی با هفت هزار متر مربع زیربنا به زودی در محل آرامگاه شمس تبریزی آغاز می شود.

وی اضافه کرد: با بهره گیری از منابع مالی محلی و ملی این طرح ها انجام می شود و یادمان شمس تبریزی نیز در محل آرامگاه این عارف نامی احداث می شود.

وی ادامه داد: بخش هایی از مجموعه فرهنگی شمس تبریزی تا یک سال آینده به اتمام می رسد تا خوی به یک شهر گردشگری تبدیل شود.

 

 

 

46

خبر خوش وزیر نیرو برای مشترکان خوش‌مصرف آب و برق

 رضا اردکانیان با حضور در جمع نمازگزاران مسجد جامع ابوذر با تاکید بر اینکه با همکاری و کمک مردم در تلاشیم تا از عادت بدمصرفی به سمت خوش مصرفی حرکت کنیم، عنوان کرد: در حال حاضر سه دسته مصرف کننده آب و برق در کشور داریم. گروه نخست مشترکان خوش مصرف وسیعی هستند که ۷۰ درصد مشترکان برق و ۷۵ درصد مشترکان آب در این گروه قرار گرفته‌اند و الگوی مصرف را رعایت می‌کنند.

وی افزود: گروه دوم شامل مشترکانی است که کمتر از گروه نخست هستند و به عنوان گروه صرفه‌جو شناخته می‌شوند و از الگوی صحیح مصرف کمتر آب و برق استفاده کنند. گروه سوم نیز با وجود اینکه بخش کمی از مصرف کنندگان را شامل می‌شود ولی حجم مصرف بسیار بالایی را به خود اختصاص داده‌اند و از آن‌ها به عنوان بدمصرف یاد می‌شود و چندین برابر الگوی مصرف از آب و برق استفاده می‌کنند که در تلاشیم در برنامه پیش‌روی خود این افراد را به سمتی خوش مصرفی سوق بدهیم.

اردکانیان ادامه داد: برای اجرای چنین برنامه مهمی درصددیم تا با تصویب دولت برای گروه صرفه‌جو و کم مصرف معادل مبلغ صرفه‌جویی آب و برق را پرداخت کنیم. به طور مثال اگر الگوی مصرف آب برای خانوار ۱۵ مترمکعب است و خانواده‌ای ۱۲ مترمکعب استفاده می‌کند بتوانیم وجه منابع صرفه‌جویی شده را به این مشترکان پرداخت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اما از طرف مقابل برای گروه اندک بدمصرف تعرفه بالایی را لحاظ خواهیم کرد که آن هم نه از جهت تامین منابع مالی بلکه درصددیم تا مصارف این گروه را نیز متعادل کنیم و در صورت ادامه روند بدمصرفی وجه دریافتی از آن‌ها را به گروه‌های خوش مصرفی که صرفه‌جویی می‌کنند اختصاص بدهیم.

وزیر تاکید کرد: برای تابستان سال آینده درصددیم تا حدود ۳۰۰۰ مگاوات برق را با کمک مردم اینگونه صرفه‌جویی و به تعبیری تولید کنیم تا پیک تابستان سال آینده را با مشکلات کمتری سپری کنیم.

اردکانیان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه افت بی‌سابقه بارندگی‌ها و کاهش منابع آبی اختلالی در انجام وظایف و طرح‌های وزارت نیرو ایجاد نکرده است، گفت: در طی دولت تدبیر و امید توانسته‌ایم بیش از پنج میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور را بهره‌مند از شبکه آب آشامیدنی سالم کنیم.

وی افزود: هم اکنون در کشور نزدیک به ۱۰۰ در جمعیت شهری و بیش از ۸۵ درصد جمعیت روستایی از شیکه‌های آب آشامیدنی سالم برخوردار هستند و در حوزه برق هم روستای بالای ۱۰ نفر جمعیت را سراغ ندارید که از نعمت برق برخوردار نباشند و حتی نیروگاه‌های کوچک خورشیدی نیز برای عشایر در نظر گرفته شده است.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: این سرزمین پنج تا ۱۰ هزار سال دیگر پابرجا خواهد بود و فرزندان ما در این سرزمین با سرافرازی زندگی خواهند کرد و از آیین و تمدن خود پاسداری خواهند کرد ولی به شرط اینکه آب را به درستی مصرف کنیم.

2323

چرا نرخ مرغ به آسمان پرید؟

مجید موافق قدیری اظهار کرد: قیمت نهاده‌های تولید در یک ماه گذشته نهایتا پنج درصد افزایش قیمت داشته است که نمی‌تواند موجب افزایش ۲۳ درصدی قیمت گوشت مرغ شود.

وی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت مرغ هیچ ارتباطی با تغییرات قیمت نهاده‌های تولید ندارد، گفت: کاهش عرضه گوشت مرغ به دلیل گرمای شدید هوا در جنوب کشور، ناامیدی تولیدکنندگان از تامین صحیح، شفاف و به موقع نهاده‌های تولید، کاهش سرمایه‌گذاری، جو روانی منفی در تولید، بی اعتمادی به آینده کسب و کار و در نتیجه کاهش تمایل به پرورش مرغ از دلایل اصلی کاهش عرضه و در نتیجه افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار است.

گرانی ۲۳ درصدی مرغ توجیه‌ ندارد

موافق قدیری درباره قیمت مواد اولیه تولید خوراک دام و طیور در کشور گفت:‌ مواد اولیه و افزودنی‌های مورد استفاده در تولید خوراک دام و طیور در داخل کشور از لیست کالاهای اساسی که ارز دولتی دریافت می‌کنند، خارج شده است اما تاثیر محسوسی روی قیمت نهاده‌های تولید در بازه زمانی یک سال گذشته نداشته است؛ بنابراین همچنان افزایش ۲۳ درصدی قیمت گوشت مرغ در یک ماه توجیه پذیر نیست.

این فعال اقتصادی با تاکید بر اینکه در شرایط اقتصادی و سیاسی موجود قیمت مرغ گران نیست، گفت: علت اینکه امروز سیاستگذاران اقتصادی از افزایش قیمت مرغ در بازار گله‌مند هستند را باید در سیاست‌های نادرست این افزایش قیمت جستجو کرد که در ماه‌ها و هفته‌های قبل اتخاذ شده بود. ضمن اینکه تاثیر افزایش مستقیم و نوسانات شدید قیمت مواد افزودنی، ویتامین‌ها و سایر ریزمغذی‌ها در تولید خوراک دام در هفته‌های بعد خودش را به طور کامل نشان خواهد داد.

افزایش ۲۱ درصدی قیمت خوراک طیور نسبت به پارسال

به گفته رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان، در ماه جاری هر کیلوگرم ذرت با میانگین قیمت ۱۱۶۰ تومان، کنجاله ۲۴۰۰ تومان و جو ۱۱۶۵ تومان فروخته شده که به ترتیب دو، یک و۱۷ درصد نسبت به ماه گذشته‌اش افزایش قیمت داشته است. اما قیمت گندم دامی با میانگین کیلویی ۱۱۹۰ تومان تقریبا ثابت بوده است. همچنین نسبت به سال گذشته ذرت و کنجاله ۲۵ درصد و جو ۱۸ درصد افزایش قیمت داشته اما قیمت گندم باز هم تقریبا ثابت بوده است.

وی افزود: در مجموع خوراک طیور نسبت به سال گذشته ۲۱ درصد افزایش داشته است اما در ماه گذشته و همچنین هفته گذشته تقریبا افزایش قیمت نداشته و به طور میانگین ۱۷۵۰ – ۱۸۰۰ تومان به فروش رسیده است.

 

23231

 

۸ دلیل که ایرانی‌ها صرع می‌گیرند

 دکتر پرویز بهرامی دراتباط با برگزاری ششمین سمپوزیم بین‌المللی صرع اظهار داشت: این سمپوزیوم به مدت 3 روز در مرکز تحقیقات شفا و بیمارستان خاتم برگزار و اساتید بین‌المللی از کشورهایی همچون آمریکا، آلمان و دانمارک در این سمپوزیوم حضور داشته و اساتید برجسته و مطرحی از دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی، علوم پزشکی تهران و علوم پزشکی ایران نیز شرکت داشته اند.

این فوق‌تخصص تشنج و نوار مغزی گفت: شیوع صرع در ایران علائم‌شناسی صرع، روش‌های تشخیصی، تصویربرداری صرع ، صرع در اطفال، درمان‌های دارویی و جراحی در صرع از جمله محورهای این سمپوزیوم بوده است که توسط اساتید مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

وی بیان داشت:‌ همچنین کارگاه‌هایی با عناوین صرع و هنر و کنترل ثبت نوار مغز طولانی همراه با فیلم برای تشخیص دقیق بیماری برگزار شد و 15 پوستر ارائه و 24 سخنرانی نیز داشته‌ایم.

فوق‌تخصص تشنج و نوار مغزی با بیان اینکه حدود 800 هزار نفر مبتلا به صرع در ایران وجود دارد گفت:‌ علائم صرع بستگی به نوع آن داشته و از خیرگی تا تشنج و حرکات یک سمت یا چهار اندام را شامل می‌شود.

به گزارش انجمن صرع ایران – بهرامی گفت: غش کردن صرفاً به معنای صرع نیست چرا که غش کردن می‌تواند منشأ قلبی داشته باشد و یا افت فشار و قندخون می‌تواند آن را سبب شود.

وی با بیان اینکه صرع یکی از درمان‌پذیرترین بیماری‌های مغز و اعصاب است گفت: ‌درمان صرع ابتدا به صورت تک‌دارویی بوده و بسته به نوع صرع دارد و در صورتی که تک‌دارویی جواب نداد و بیمار داروها را به موقع و در مدت مشخص شده مدام استفاده کرد ‌نتیجه نگرفت درمان چنددارویی پیشنهاد شده و اگر این مسئله نیز جواب نداد بیمار در گروه بررسی برای درمان جراحی قرار می‌گیرد.

این فوق‌تخصص تشنج و نوار مغزی خاطرنشان کرد: در دنیا 50 میلیون نفر مبتلا به صرع هستند و آمار مبتلایان جدید آن 40 تا 190 نفر در میان هر 100 هزار نفر است.همچنین علت شایع صرع در ایران ضربه‌های مغزی از تصادفات رانندگی، سوء مصرف موادمخدر،‌ عفونت‌های مغزی، اختلال در کنترل قند و کلسیم خون،‌ مشکلات ژنتیکی، سکته و تومورهای مغزی است.

2323

قرنطینه و تیمار گربه وحشی زخمی در خرم آباد

به گزارش خبرآنلاین لرستان، یک قلاده بچه گربه وحشی که زخمی شده بود توسط همیاران به محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرم آباد تحویل داده شد.

اعزام محیط بانان و کشف گربه وحشی زخمی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرم آباد در این خصوص گفت:  طی تماس تلفنی یکی از همیاران محیط زیست با عیدی حیدری محیط بان این اداره در منطقه تنگ هفت مبنی بر کشف یک قلاده بچه گربه وحشی زخمی، بلافاصله “محیط بانان خدوم این اداره در منطقه ایستگاه کشور حضور یافته و اقدام به زنده گیری این بچه گربه وحشی در کوه چیلنگ نمودند.

کامران فرمانپور اظهار داشت :در حال حاضر این بچه گربه که از ناحیه چشم مصدوم شده بود برای تیمار به مرکز قرنطینه تحویل داده شده است و پس از مداوا بلافاصله این گربه وحشی به پناهگاه امن خود در منطقه تنگ هفت بازگردانده خواهد شد.

ایشان در پایان از همکاری همیار خوب منطقه آقای هادی فروغی نژاد بابت نجات این گربه وحشی تشکر نمود.

46

 

ترس مشترک استقلال و پرسپولیس در آسیا

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ استقلال و پرسپولیس تنها بازمانده‌های کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا در آستانه دیدار با دو تیم قطری در مرحله یک‌چهارم نهایی این مسابقات قرار دارند و این در حالی است که هیچ یک از دو تیم از شرایط آرمانی در رقابت‌های داخلی بهره نمی‌برند.

پرسپولیس و استقلال به ترتیب با ۹ و ۶ امتیاز در رده‌های سوم و هشتم جدول رده‌بندی قرار دارند. هرچند این دو تیم به خصوص پرسپولیس فاصله زیادی با صدر جدول ندارند و شاید با توجه به نگذشتن مدت زیادی از آغاز مسابقات نگرانی زیادی از این بابت وجود نداشته باشد، اما آنچه باعث نگرانی در خصوص این دو تیم در دیدارهای آسیایی‌شان است، کم‌خطری مهاجمان این دو تیم و ضعف در ساختار تهاجمی‌شان است. درد مشترک دو تیم در فصل جاری کم و سخت گل زدن است. هر دو تیم در پایان هفته پنجم تنها ۵ گل به ثمر رسانده‌اند تا با معدل یک گل برای هر بازی از این نظر آمار جالبی نداشته باشند.

پرسپولیس در هفته‌های اول، دوم و پنجم مقابل پدیده، فولاد و صنعت نفت موفق به گلزنی شده و یکی از ۵ گل این تیم از روی نقطه پنالتی بوده است. شرایط استقلال قدری از پرسپولیس هم وخیم‌تر است. آبی‌پوشان در دو بازی در هفته‌های دوم و سوم گل زده‌اند و در سه بازی در گلزنی ناکام بوده‌اند و یک گل از ۵ گل آنها توسط مدافعان حریف (تراکتورسازی) زده شده است.

بهترین گلزنان دو تیم دو گله هستند. علی علیپور از پرسپولیس و وریا غفوری از استقلال دو بازیکن دو گله‌ای هستند که از شانس خوبی برای گل زدن در لیگ قهرمانان آسیا برخوردار هستند. اما در مجموع آمار گلزنی‌های دو تیم برای حضور در این دو بازی قدری نگران کننده است.

256 41

 

بگوویچ: کیفیت لیگ برتر فوتبال ایران تنزل کرده است

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، وینگو بگوویچ سرمربی گل‌گهر سیرجان بعد از پرگل تیمش برابر نود ارومیه گفت: عملکرد قابل قبولی در این دیدار داشتیم و توانستیم نتیجه خوبی بدست بیاوریم گرچه میتوانستیم گل‌های بیشتری نیز به ثمر برسانیم.

وی ادامه داد: شرایط تیم بازی به بازی بهتر می‌شود و امیدواریم با حمایت مسئولین و هواداران تیم، امسال یکی از تیم‌های راه یافته به لیگ برتر باشیم و در این راه باید با رقیبان قدرتمندی چون نماینده خرمشهر، اکسین، مس کرمان، آلومینیوم و … رقابت کنیم.

وی افزود: تیم ارومیه هواداران پرشوری دارد و بعد از مدت‌ها این شهر میزبان چنین سطحی از فوتبال است و امیدواریم این تیم در ادامه نتایج خوبی کسب و مردم و هواداران این تیم خوشحال شوند.

سرمربی گل‌گهر با اشاره به حضور ۱۴ ساله‌اش در فوتبال ایران اظهار کرد: ایران کشوری با سطح بالای فوتبال است ولی متاسفانه کیفیت لیگ برتر نسبت به گذشته بسیار تنزل کرده و شاهد هستیم کیفیت بازی‌ها بسیار پایین بوده و تیم برآمده از آن نیز در آسیا به میانمار می بازد که این اتفاق برای این کشور زشت و وجهه جالبی ندارد.

بگوویچ نبود برنامه ریزی توسط فدراسیون را یکی از عوامل تنزل فوتبال ایران می داند و می گوید: باید برای پیشرفت و بازگشت فوتبال ایران به سطح اول برنامه ریزی بهتری کرد.

بگوویچ در خاتمه گفت: شاید امسال، آخرین سال حضورم در فوتبال ایران باشد.

 

 

46

سرلشکر جعفری: سپاه در فعالیت‌های اقتصادی ورود پیدا نمی‌کند/ از نظر سیاسی از رهبری تذکر نگرفته ایم

فرمانده سپاه پاسداران گفت: سپاه در فعالیت‌های اقتصادی ورود پیدا نمی‌کند
و تنها در عرصه سازندگی که فعالیت اقتصادی محسوب نمی‌شود فعالیت می‌کند.

وی
با بیان اینکه فلسفه وجودی سپاه حفظ انقلاب است و این با نیروی نظامی که
تنها برای مقابله با تهدیدات نظامی ایجاد شده متفاوت است، گفت: یکی از
تهدیدات جدی جنگ نرم علیه انقلاب اسلامی خطرات سیاسی است و تهدید سیاسی
می‌تواند انقلاب را از پای دربیاورد و نمونه آن دهه دوم انقلاب و
درگیری‌های امنیتی سال 78 و فتنه 88 است که مهمترین تهدیدات سیاسی انقلاب
بود.

سرلشکر جعفری با اشاره به اینکه
وقتی وظیفه سپاه حفظ انقلاب است پس در مقابل تمام تهدیدات حتی سیاسی
می‌ایستد، افزود: عمل سپاه تنها نظامی نیست و در مرحله نخست سیاسی و در
مرحله بعدی فرهنگی، امنیتی و نظامی است و این به این معناست که باید با
تهدیدات سیاسی مقابله کند.

وی بیان کرد:
افرادی که در جبهه سیاسی هستند و از فعالیت‌های رسانه‌ای در مقابله با جبهه
انقلاب نیز به خوبی آگاه هستند می‌دانند زمانی که سپاه در حال حرکتی است
که دست آن‌ها را رو کند و اجازه نمی‌دهد جریانات سیاسی مخالف انقلاب به
نتیجه برسد این عمل سپاه را دخالت می‌دانند اما سپاه از نظر سیاسی تذکری از
مقام معظم رهبری دریافت نکرده اما سیاسیون مقابل جبهه انقلاب با
فعالیت‌های سیاسی سپاه مشکل دارند.

سرلشکر
جعفری با اشاره به اینکه در کار رسانه‌ای و انتقال اقدامات مثبت بعد از
انقلاب ضعف داریم، عنوان کرد: سپاه در عرصه سازندگی مجوز داشته اما ماهیت
آن نظامی امنیتی است و در تمام عرصه‌ها همچون اقتصادی نمی‌تواند وارد شود.

سرلشکر
جعفری گفت: دوست و دشمن اقرار می‌کند که بیشتر فعالیت‌های سازندگی به دست
سپاه انجام می‌شود و دلیل این است که فعالیت‌های عمرانی برای بخش خصوصی به
صرفه نیست یا به دنبال سود بیشتری هستند اما سپاه تنها به دنبال سود نیست و
در عرصه‌های مختلف فعالیت‌های مناسبی انجام شده اما به خوبی انتقال داده
نشده است.

وی با اشاره به اینکه سپاه در
فعالیت‌های اقتصادی ورود پیدا نمی‌کند و تنها در عرصه سازندگی که فعالیت
اقتصادی محسوب نمی‌شود فعالیت می‌کند، افزود: چنانچه سپاه در این مدت
فعالیت سازندگی نداشت کشور به چنین پیشرفتی در این عرصه نمی‌رسید..

سرلشکر
جعفری با بیان اینکه سپاه در عرصه عمرانی و سازندگی مجموعه بزرگ پیمانکاری
است که مشابه ندارد، بیان کرد:  دلیل آن هم این است که دیدگاه اقتصادی که
سپاه دارد بخش خصوصی ندارد و این فعالیت‌ها برای سپاه سود ندارد و تنها
براساس تکلیف انجام می‌شود اما دشمنان نمی‌خواهند این را بپذیرند.

وی
با اشاره به اینکه برخی از روی ترس و برخی از روی وادادگی یا همراهی با
دشمن و اینکه دشمن و مذاکره را باور دارند عنوان کرد: این افراد می‌گویند
شرط آمریکایی‌ها توان موشکی است و پیشنهاد می‌کنند این توان برداشته شود که
راه مذاکره باز شود بنابراین همه از روی ترس این موضوع را مطرح نمی‌کنند
بلکه از روی وادادگی و وابستگی آن‌ها به غرب است.

سرلشکر
جعفری با بیان اینکه دشمن جنگ یا تحریم نظامی را تجربه کرده و جنگ در این
نظام به ضرر دشمن و فرصتی برای ما است، گفت: تمامی جنگ‌های بعد از انقلاب
اسلامی که در منطقه و با مبانی و اصول انقلاب اسلامی رخ داده به شکست دشمن
با بزرگترین ارتش‌های دنیا منجر شده است.

وی
اظهار کرد: چنانچه دشمن بخواهد با جمهوری اسلامی به عنوان شاهراه صدور نفت
و انرژی درگیر شود فرصتی برای ما و تهدیدی برای آن‌هاست و نفت به شدت گران
می‌شود و بنابراین دشمن به همان اندازه که از جنگ نظامی دوری می‌کند به
همان اندازه روی جنگ نرم تمرکز می‌کند.

سرلشکر
جعفری با اشاره به اینکه تمام دشمنان اعم از داخلی و خارجی در فضای
رسانه‌ای موجود در جامعه تخم یأس و ناامیدی را در جامعه پرورش می‌دهند،
گفت: فضای رسانه‌ای گسترده‌ای در اختیار سپاه نیست و بازگو کردن فعالیت‌ها
نیازمند این است که کل فضای رسانه‌ای جبهه انقلابی در اختیار سپاه قرار
گیرد.

وی با بیان اینکه سپاه دو ویژگی
مردمی  و انقلابی بودن را دارد و تلاش می‌شود این ویژگی حفظ و روز به روز
گسترش یابد، بیان کرد: عوامل و مقایسه‌ها مشکلاتی را برای ما ایجاد می‌کند و
در حال مبارزه هستیم که ویژگی مردمی و انقلابی بودن بیشتر گسترش یابد.

فرمانده
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند من تنها در بخش
نیروهای مسلح مدیریت می‌کنم و ورود به تمام فعالیت‌ها باید از سوی مقام
معظم رهبری باشد و اجازه ورود به تمام عرصه‌های اقتصادی وجود ندارد و از
طرف مقام معظم رهبری منع وجود دارد و ضرورتی نیز ندارد.

سرلشکر
جعفری با اشاره به اینکه جبهه انقلاب هنر رسانه‌ای ندارد و رسانه امروز
نیازمند عبور از برخی از خط قرمز‌ها است که جبهه انقلاب نمی‌تواند این کار
را انجام دهد بیان کرد: سپاه یکی از ارگان‌هایی است که پشت سر مقام معظم
رهبری پای ارزش‌های انقلاب ایستاده و می‌ایستد و دشمنان داخلی و خارجی هدف
خود را تضعیف سپاه قرار می‌دهند و این طبیعی است و ذهنیت مردم نسبت به سپاه
حاصل عملیات رسانه‌ای دشمنان است.

 

1717