ثبت ۶۰ خودکشی در بیجار در سال گذشته

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از بیجار، اولین جلسه مجمع سلامت شهرستان بیجار به ریاست فرماندار و با حضور مدیر کل تامین اجتماعی، رئیس شبکه بهداشت و درمان و کارشناسان در محل سالن جلسات شهدای گمنام فرمانداری تشکیل شد.
حسین جعفری در این جلسه گفت: مجمع سلامت درسال۹۷ با شعار خودمراقبتی در بهداشت ودرمان وایجاد نشاط اجتماعی فعالیت خود را آغاز وبرنامه ریزی می نماید‌.

وی با اشاره به آمار بالای خودکشی در سال گذشته در شهرستان گفت: طی سال گذشته ۶۰ مورد اقدام به خودکشی به ثبت رسید که به مرگ ۴نفر انجامید.

این مقام مسئول افزود: افرادی که اقدام به خودکشی کرده اند در بازه سنی ۱۵ تا۶۰سال هستند.
وی افزود: تعداد 544 نفر بیمار مبتلا به افسردگی در بیجار توسط همکاران مرکز بهداشت شناسایی شده‌اند که این تعداد تحت درمان قرار گرفته‌اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیجار بیان کرد: 6 هزار و 113 مورد افسردگی در سامانه استانی کردستان ثبت شده که حدود 9 درصد آن مربوط به بیجار است.

رییس شبکه بهداشت ودرمان عنوان کرد: با توجه به نیاز روز جامعه خودمراقبتی را باید به آحاد جامعه آموخت تا هرکدام از فرد درمسیر صحیح قرا گیرند.

وی خود مراقبتی را راهی برای کاهش آسیب های اجتماعی خواند و اظهار داشت: بیش از ۴۰ درصد مسائل اجتماعی را می توان با آموزش صحیح خود مراقبتی در ابعاد مختلف مرتفع کرد.

جعفری در پایان ایجاد نشاط وامید در جامعه را چشم انداز مجمع سلامت خواند و عنوان کرد: ایجاد حس شور و نشاط، اعتماد به نفس و شوق زندگی از دیگر چشم اندازهای مجمع سلامت است که با برنامه ریزی صحیح وراهبردی وهمکاری و همدلی عملی خواهد شد.

 

46

ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بیجار در مجلس شورای اسلامی پیگیری می شود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از بیجار، حمدالله کریمی در نشستی با اصحاب رسانه و فعالان اجتماعی عنوان کرد: هرکدام از ما باید توانایی خودساختگی را دارا باشیم تا بتوانیم گامی در راستای حل مشکلات برداریم.

وی با تاکید براهمیت جایگاه رسانه گفت: باید از ظرفیت فضای مجازی در راستای همدلی و همفکری بهره برد.

وی مدیران گروه های فعال در فضای مجازی را هم طراز مدیری موفق دانست و اظهارداشت: مدیران فعال فضای مجازی اشراف نسبی به مسائل جامعه را دارا می باشند و همه دارای هدف مشترک توسعه هم جانبه دیارگروس می باشند.

وی ادامه داد: مطالبات مردمی از نماینده باید معقول باشد و به محدوده وظایف واختیارات نماینده توجه کرد.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موافق حضور فرماندار غیر بومی نبودم گفت: روال کار وزرات کشور بصورتی است که موافقت کامل نماینده حوزه انتخابیه مورد نیاز می باشد و پس ازبررسی رزومه اقای ورمقانی و توانایی بالای ایشان موافقت خودرا اعلام نمودم و ایشان سکاندار فرمانداری بیجار شد.

وی تاکید کرد: انتخاب اقای ورمقانی انتخاب،انتخاباتی نبوده و باهیچ کسی وارد معامله نشده ام.

کریمی با بیان اینکه همدلی وهم فکری راه پیشبرد برای شهرستان است گفت: بیجار به تحرک نیاز دارد و برای این تحرک باید با همفکری وهمدلی دراین مسیر گام برداشت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: مدیر انقلابی باید مقتدرانه فعالیت کند و رضایت مردم را جلب کند.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: بانک ها عامل اصلی عدم توسعه در شهرستان می باشند واگراین رویه خود را اصلاح نکنند برای هرکدام از بانک ها تقاضای تحقیق وتفحص خواهد داد.

حمدالله کریمی درباره پیگیری لایحه منطقه ویژه اقتصادی در دیارگروس گفت: برخی مسئولان استانی تمایل به ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان بیجار ندارند اما این قبیل مخالفت ها مانع پیگیری این طرح از طریق بنده نمی باشد.

وی ادامه داد: در راستای توسعه گردشگری کمیته سرمایه گذاری نسار تشکیل میگردد و نسار در آینده تبدیل به نگین کردستان خواهد شد.

کریمی درباره افزایش حق آب استان کردستان اظهار داشت: مجمع نمایندگان استان کردستان بطور جدی پیگیر افزایش حق آب استان بود واین مهم را عملی خواهند کرد.

نماینده مردم دیارگروس اظهارداشت: اخیراَ با پیگیری های مستمر مبلغ یک میلیارد وسیصد میلیون تومان از تسهیلات اسب آهنین آریا آزاد و مبلغ یکصد میلیارد تومان تسهیلات به کارخانه کنسروسازی تعلق گرفته است.

وی ادامه داد: با پیگیری های مستمر پمپ بنزین پیرتاج کلید خورد و ۱۸ روستا گاز رسانی و۲۲ روستا دردست اقدام است و کانال انتقال خط آبرسانی باغات یک شهر و ۵ روستا انجام شد و افزایش سرمایه شرکت سیمان به ارزش یکصد میلیارد تومان انجام شد.

 

 

46

اتفاق عجیب:کوزوو درخواست بازی با ایران را کرد!

طبق برنامه فدراسیون فوتبال ایران قرار بود شاگردان کارلوس کی‌روش در دیداری دوستانه مقابل تیم یونان قرار بگیرند، اما فدراسیون فوتبال یونان اعلام کرد حاضر به انجام بازی با ایران در استانبول ترکیه نیست و اگر ایرانی‌ها تمایل دارند، می‌توانند در آتن به مصاف آنها بروند که در نهایت اتفاقاتی منجر به لغو این مسابقه شد.

با عدم برگزاری بازی تیم‌های ملی ایران و یونان، شب گذشته اخباری عنوان شد که برای آماده‌سازی بهتر شاگردان کی‌روش اینکه ملی ‌پوشان قبل از جام جهانی دیدار تدارکاتی دیگری داشته باشند، تیم ایران روز یکشنبه هفته آینده در ورزشگاه باشاک‌شهیر فاتح تریم مقابل تیم ملی کوزوو قرار می‌گیرد.

در حالی که حواشی زیادی برای بازی با این تیم کم نام و نشان مقابل تیم ملی ایران از شب گذشته به وجود آمد، اما همین مسابقه هم لغو شده و ملی پوشان ایران تا قبل از جام جهانی تنها یک بازی تدارکاتی خواهند داشت که نمی‌تواند اتفاق خوشایندی برای آنها و کی‌روش باشد.

فدراسیون فوتبال کوزوو دقایقی قبل با انتشار خبری رسمی اعلام کرد گرچه توافقاتی با ایران برای انجام بازی دوستانه در روز یکشنبه وجود داشته اما به دلیل اینکه فدراسیون فوتبال ایران تقاضای بازی بدون تماشاگر داشته، آنها حاضر نیستند در این بازی شرکت کنند.

در این خبر فدراسیون فوتبال کوزوو عنوان کرده بعد از لغو بازی‌های دوستانه برابر مولداوی، کنگو و ساحل عاج، دیدار تدارکاتی مقابل تیم ملی ایران به طور قطع انجام نخواهد شد چراکه نمی‌توانند شرایطی که فدراسیون ایران برای آنها در نظر گرفته بپذیرند و بنابر این ملی پوشان فوتبال کوزوو روز شنبه هفته آینده بجای حضور در ترکیه، به کشورشان باز خواهند گشت.

 

 

251 41

ترکیب ایران در جام‌جهانی از دید یک رسانه آلمانی/وریا و سید جلال هم هستند!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛نشریه OneFootball آلمان ترکیب احتمالی تیم ایران در جام‌جهانی را به اشتراک گذاشته است.نکته جالب اینجاست که جلال حسینی و وریا غفوری که در لیست استندبای هستند هم در این ترکیب دیده می شوند. 

251 41

فیلم | کشف ادعایی عجیب درباره نویسنده مطرح

 

 

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «ره‌ش» عنوان تازه ترین رمان رضا امیرخانی نویسنده سرشناس ایرانی است که به تازگی وارد بازار کتاب شده است و توانسته مخاطبان را با خود همراه کند. امیرخانی در این اثر به بیان دغدغه هایی که درباره شهرنشینی در ایران و مشکلات و معضلات آن دارد در قالب داستان پرداخته است.

این نویسنده که به بهانه انتشار این اثر مهمان کافه خبر بود، درباره برداشت‌هایی که از آثار او می‌شود توضیح داد و گفت: «کتاب یک فصل درباره صفویه دارد که از صفحه 76 تا 88 شروع می‌شود و طبق ادبیات آن زمان از واژه اولی‌الامر برای شاهان صفوی استفاده کردم. یکی از منتقدهای کتاب این شماره صفحات را به عنوان نماد گرفته با سال های 76 تا 88 زمان حاضر و با صفویه مقایسه کرده و در پایان هم بیان کرده بود که تهران مسئله اصلی نیست بلکه ام‌القرای جهان اسلام مدنظر است و این دقیقا همان زمانی است که امیرخانی مخالف نظام شده است.»

برای مطالعه مشروح گفت وگوی رضا امیرخانی اینجا کلیک کنید.

58243

داستانک رمضان ۱۵/نوزاد

توی راهرو قدم می زد، سخت ترین تصمیم زندگیش را گرفته بود و بین مادر و بچه، مادر را انتخاب کرده بود. دل کنده بود از فرزند.

**

پرستار از اتاق عمل بیرون آمد. مرد از انتهای راهرو آرام آرام خودش را به او رساند.

قبل از این که چیزی بپرسد پرستار گفت: هر دوشون سالمن. خدا رو شکر کن. اسمشو چی گذاشتی؟

تسبیح توی دستش را محکم فشار داد.

– دمت گرم آقا!

پرستار هاج و واج نگاهش می کرد.

– اسمش مجتبی است. نذر امام حسن کرده بودمش.

58243

برانکو: پرسپولیس از هر بازیکنی بزرگتر است/ غیبت سید‌جلال و علیپور در تیم ملی عادی نیست

برانکو ایوانکوویچ در مورد جدایی فرشاد احمدزاده از تیمش اظهار داشت: امروز (چهارشنبه) مطلع شدیم که فرشاد به تیم ورسلاو لهستان پیوسته و برای این بازیکن در تیم جدیدش آرزوی موفقیت دارم و امیدوار فرشاد در لهستان بهترین عملکرد را داشته باشد.

جدایی 3 بازیکن پرسپولیس تاثیرگذار خواهد بود
وی در پاسخ به این سول که فکر نمی‌کند پرسپولیس از جدایی صادق محرمی، محسن مسلمان و فرشاد احمدزاده ضربه بخورد، یادآور شد: جدایی این نفرات مسلما در تیم تاثیرگذار خواهد بود اما من به کادرم، بازیکنان تیمم و همچنین باشگاه اعتماد کامل دارم. اگرچه دوران سختی پیش‌رو داریم و فصل آینده یک لیگ رقابتی را خواهیم داشت.

نگرانی هواداران را درک می‌کنم
سرمربی پرسپولیس در واکنش به نگرانی‌های هواداران نسبت به آینده این تیم و همچنین بازی حساس سرخپوشان با الدحیل عنوان کرد: نگرانی هواداران را درک می‌کنم. همان طور که گفتم من به تیمم اعتماد کامل دارم و همه برای آینده هر چه بهتر باشگاه تلاش خواهیم کرد. می‌دانم که بازی با الدحیل سخت است اما مسئله این است که همه تلاش‌مان را برای موفقیت در این بازی و تکرار موفقیت‌های‌مان انجام خواهیم داد.

دنبال جذب بازیکن برای زمستان هستیم
برانکو با تاکید بر اینکه همچنان اعتقاد دارد تیمش فصل آینده قدرتمند‌تر از فصل پیش لیگ را شروع خواهد کرد، تصریح کرد: نباید این موضوع را فراموش کرد که در فوتبال تضمینی برای موفقیت وجود ندارد. تیم‌هایی چون رئال مادرید و منچستریونایتد هم تضمینی برای موفقیت‌شان نمی‌دهند. اطمینان دارم شاگردانم تمام توان خود را به کار خواهند گرفت که قهرمانی‌مان را تکرار کنند. درست است که مشکلاتی داریم ولی باید با همین نفرات ادامه دهیم تا بازیکنان جدید در زمستان به جمع ما اضافه شوند. فراموش نکنید پرسپولیس از هر بازیکنی بزرگتر است.

پرسپولیس از هر بازیکنی بزرگتر است
وی راجع به اینکه گفته می شود از گادوین منشا راضی نیست و ممکن است او هم از پرسپولیس برود؟ خاطرنشان کرد: نمی خواهم در مورد بازیکنی صحبت کنم. فقط این نکته را تاکید می‌کنم که نام پرسپولیس از هر بازیکنی بزرگتر است.

عدم حضور علیپور و سید‌جلال در تیم ملی عادی نیست
برانکو در ادامه گفت‌وگو با تسنیم در پاسخ به این سوال که بازی ایران و ترکیه را چطور دیده است؟ گفت: این بازی را دیدم اما بهتر است در مورد آن از کی‌روش سوال کنید. فقط یک مسئله وجود دارد و آن هم اینکه به نظرم عدم حضور سید‌جلال حسینی که از بهترین مدافعان لیگ بوده و علی علیپور که آقای گل لیگ شد در لیست و ترکیب تیم ملی عادی نیست. اگرچه در نهایت تصمیم‌گیرنده نهایی سرمربی تیم ملی است.

در مورد تیم ملی از کی‌روش بپرسید
وی در پایان راجع به عملکرد تیم ملی در جام‌جهانی اظهار داشت: در این مورد هم از کی‌روش سوال کنید، من فقط برای تیم ملی آرزوی موفقیت دارم.
43 43

 

صاعقه جان جوان روستایی را گرفت

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ دکتر حبیب معصومی، طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: شب گذشته، یک جوان تویسرکانی به علت حضور در ارتفاعات روستای قلعه‌نو، دچار صاعقه‌زدگی شد و در دم جان باخت.

وی توصیه کرد در هنگام بروز صاعقه در دشت، کوه، منطقه باز، هم استانی ها نزدیک اشیاء فلزی قرار نگیرند و حتی‌الامکان از منزل نیز خارج نشوند.

اگر داخل خودرو هستند از خودرو پیاده نشده و در یک منطقه کم‌ارتفاع پارک کرده و دست خود را از قسمت فلزی خودرو دور نگهدارند، در این صورت انرژی صاعقه از طریق خودرو به زمین منتقل می‌شود.

لازم به ذکر است، میزان برق و انرژی تولید شده توسط صاعقه، میلیون ولت بوده و 5 برابر سطح خورشید حرارت ایجاد می‌کند بنابراین با برق 200 ولتی بسیار متفاوت است، در این صورت کفش پلاستیکی هم نمی‌تواند انرژی تولید شده توسط صاعقه را به زمین منتقل کند و موجب متلاشی شدن حیوان و یا انسانی که در بلندترین نقطه قرار دارد، خواهد شد.

در اوایل اردیبهشت‌ماه سالجاری نیز دو برادر نهاوندی بر اثر اصابت صاعقه در زمین های کشاورزی جان خود را از دست دادند.

 

46

 

به زودی دفتر نمایندگی وزارت خارجه در همدان دائر می شود

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ محمد ناصر نیکبخت در این دیدار ظرفیت های گردشگری همدان، وجود شهر جهانی سفال و بسیاری از آثار تاریخی مورد توجه گردشگران خارجی و قابلیت های اقتصادی همدان در حوزه صادرات را از مهمترین ضرورت های راه اندازی دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در این استان دانست.

در این دیدار مقرر شد نشستی با حضور استاندار همدان و مسئولان استانی در خصوص هماهنگی و همکاری وزارت امور خارجه در رویداد همدان 2018 پس از اتمام اولین سفر خارجی وزیر انجام شود.

نیکبخت، در ادامه سفر یکروزه خود به تهران شامگاه سه شنبه با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری دیدار و گلایه مردم استان درباره حذف تصویر ابوعلی سینا از جلد دفترچه های خدمات درمانی تامین اجتماعی را اعلام کرد.

بر اساس این گزارش معاون اول رئیس جمهوری در دیدار یاد شده قول پیگیری و اصلاح اشتباه انجام شده را داده است.

در این دیدار توسط استاندار همدان، گزارشی از روند اقدامات رویداد گردشگری همدان 2018 را برای معاون اول رئیس جمهوری ارایه کرد.

46

رهاسازی ۴۴۰ میلیون مترمکعب آب از سدها به دریاچه ارومیه

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی و به نقل از پاون، سیدمرتضی موسوی با اشاره اینکه تراز کنونی دریاچه ارومیه به ۱۲۷۰.۸۵ رسیده است، گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود هشت سانتیمتر کاهش پیدا کرده است.
وی تصریح کرد: به واسطه بارش‌های مناسبی که در طی چندین روز اخیر در حوضه آبریز دریاچه ارومیه صورت گرفته است و به طبع آن رهاسازی‌ مناسب آب از سدهای این حوضه به سمت دریاچه موجب شده تا دریاچه ارومیه در شرایط تثبیت تراز قرار بگیرد.
موسوی تصریح کرد: وسعت دریاچه تا هفتم خردادماه به ۲۴۰۲.۷۸ کیلومتر مربع رسیده است که در مقایسه با سال گذشته وسعت دریاچه ۹۱.۵۶ کیلومتر مربع و در قیاس با سطح متناظر با تراز اکولوژیک ۲۱۲۳.۹۵ کیلومتر مربع افت کرده است.
مدیرکل دفتر مدیریت بهم‌پیوسته حوضه‌های آبریز دریای خزر و دریاچه ارومیه تاکید کرد: حجم کنونی آب موجود در دریاچه ارومیه ۲.۲۵ میلیاردمترمکعب است که این رقم نیز در مقایسه با مدت زمان سال قبل ۲۰ میلیون مترمکعب و در مقایسه با حجم متناظر با تراز اکولوژیک ۱۴.۰۲ میلیاردمترمکعب کاهش پیدا کرده است.

رهاسازی ۴۴۰ میلیون مترمکعب آب از سدها به دریاچه ارومیه

وی با اشاره به رهاسازی ۴۴۰ میلیون مترمکعب آب از سدهای این حوضه آبریز به سمت دریاچه ارومیه است، گفت: این رهاسازی در طی دو مرحله انجام شده است و همچنان نیز روند رهاسازی آب سدها به سمت دریاچه ادامه داشته و قطع نشده است و امیدواریم این شرایط را با بارش‌های خوبی که در حوضه اتفاق افتاده بتوانیم ادامه بدهیم.
موسوی با اشاره به اینکه میزان بارش‌های حوضه آبریز دریاچه ارومیه از ابتدای سال آبی (ابتدای مهرماه) تا ششم خردادماه به ۳۹۱ میلیمتر رسیده است، گفت: حجم بارش‌های امسال این حوضه نسبت به سال گذشته بهبود ۴۴ درصدی پیدا کرده است که در صورت ادامه این روند امیدواریم طی روزهای آینده رهاسازی آب بیشتری از سدهای بوکان، مهاباد و زولا به سمت دریاچه ارومیه داشته باشیم.
وی با اشاره به برخی از انتقادات زیست محیطی مطرح شده در خصوص رهاسازی کمتر آب سدها به دریاچه ارومیه گفت: اینکه تمامی مسائل آب در چارچوب وزارت نیرو دیده شده و یک وزارتخانه را مسئول بدانیم این ذهنیت درستی نیست؛ چرا که وزارت نیرو آب را در یک گستره عظیم برای جامعه تامین و توزیع می‌کند، بنابراین بحث آب مسئله‌ای است که دارای تبعات اجتماعی است و هرگونه سو مدیریت و یا عدم پیش‌بینی مصارف می‌تواند باعث خسارت به بخش‌های مختلف از جمله جامعه کشاورزی شود. بنابراین این موضوع که صرفا وزارت نیرو در این موضوع دخیل است صحیح نیست.
مدیرکل دفتر مدیریت به‌هم پیوسته منابع آب حوضه دریاچه ارومیه تصریح کرد: وزارت نیرو مسئول تامین آب بخش‌های مختلف مصرف است و اگر این وزارتخانه در بحث مدیریت منابع و مصارف سدها دچار اشتباه شود طبیعتا می‌تواند آب مورد استفاده در بخش شرب، صنعت و کشاورزی را به خطر بیندازد؛ بنابراین وزارت نیرو در قبال رهاسازی آب سدها به دریاچه ارومیه چارچوب مصرف را رعایت کرده است.
موسوی با اشاره به ابلاغ برنامه منابع و مصارف سالانه به بخش‌های مختلف مرتبط با این حوزه، گفت: در چارچوب این برنامه نه تنها مجاز نبوده‌ایم مصارف را اضافه کنیم، بلکه باید هشت درصد نسبت به سال قبل هم کاهش مصرف داشته باشیم. این برنامه مورد تایید ستاد احیای دریاچه ارومیه قرار گرفته است و آن را مبنای چارچوب مصرف قرار خواهیم داد.
وی افزود: در حال ۴۱ درصد منابع آب حوضه آبریز دریاچه ارومیه را به تنهایی رودخانه زرینه رود تامین می‌کند که سد بوکان نیز بر روی این رودخانه واقع شده است، با وجود اینکه مصارف این رودخانه تعدیل شده ولی همچنان آب این رودخانه به سمت دریاچه رها می‌شود و موجب شده تا تراز دریاچه افزایش یابد.
مدیرکل دفتر مدیریت به‌هم پیوسته منابع آب حوضه دریاچه ارومیه تاکید کرد: شرایط آبی امسال به شکلی است که می‌توانستیم ظرفیت مخزن سد بوکان را نیز افزایش بدهیم و به ذخیره منابع آبی بپردازیم ولی این کار انجام نشده است و با رهاسازی آب سد به سمت دریاچه با وجود اینکه حجم مخزن نسبت به سال گذشته رو به کاهش است، ولی در تلاشیم تا بتوانیم بخشی از حقابه دریاچه ارومیه را از سد بوکان تامین کنیم.
موسوی ادامه داد: در خصوص سایر سدهای این حوضه نیز امیدواریم بتوانیم طی روزهای آینده این برنامه را اجرایی کنیم. رهاسازی آب برخی از سدها نیازمند فعالیت‌های فنی است به محض اینکه این شرایط فنی در سدهای همچون سد زولا فراهم شود رهاسازی آب از سایر سدهای منطقه نیز عملیاتی خواهد شد؛ امیدواریم شرایط به سمتی برود که ما بتوانیم حداکثر رهاسازی را به سمت دریاچه ارومیه داشته باشیم.
مدیرکل دفتر مدیریت به‌هم پیوسته منابع آب حوضه دریاچه ارومیه در پایان با تاکید بر اینکه مدیریت آب یک بعدی نیست، خاطرنشان کرد: همانگونه که محیط زیست اهمیت حیاتی دارد بایستی برای تامین حقابه آن نیز مسائل اجتماعی را حل کنیم. تا زمانی که مشکل تامین معیشت جایگزین شاغلان بخش کشاورزی وجود دارد پارامترهای اجتماعی انتقال آب به دریاچه ارومیه را در حد نیازش دشوار خواهد کرد.

 

46