فیلم | خاطره جالب هنرمند سرشناس که عباس کیارستمی را ضایع کرد!

 


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی‌اکبر صادقی، نقاش و گرافیست سرشناس که این روزها نمایشگاهی از آثار خود را به مناسبت تولد 80 سالگی‌اش در موزه هنرهای معاصر تهران برپا کرده است، چندی پیش مهمان کافه خبر بود.

این هنرمند که سابقه دوستی قدیمی و بلندمدت با عباس کیارستمی داشته است، در بخشی از این گفت‌وگو، خاطره‌ای را از او نقل کرد: «سال 1338 بود که آقای کیارستمی یک روز به آتلیه‌ام آمد، یک مینیاتور کشیده بود و از من درخواست کرد که صورت آن را طراحی کنم، من گفتم شما باید خودت بروی بارها صورت این مینیاتور را بکشی تا یاد بگیری. او از من دلخور شد و رفت و بعدها گفت اکبر من تا به حال در عمرم جز آن دفعه که به من گفتی خودت باید نقاشی را بکشی، ضایع نشده بودم.»

مشروح گفت‌وگوی علی اکبر صادقی در کافه خبر را اینجا بخوانید.

57243

مسکن ۹۷ در دو راهی تداوم رونق و بازگشت رکود

بازار مسکن در ماه‌های پایانی سال 96 پس از 5 سال رکود، وارد دوره رونق شد و در 2 حوزه تعداد معاملات و قیمت، افزایش قابل توجهی را تجربه کرد. در این شرایط برخی کارشناسان می‌گویند رونق بازار مسکن با رشد آرام تعداد معاملات و افزایش قیمت در محدوده نرخ تورم و کمی بالاتر از آن ادامه خواهد داشت اما برخی نیز معتقدند رشد قیمتی در بازار مسکن شتابان‌تر از نرخ تورم خواهد بود و می‌تواند منجر به رکود دوباره این بازار شود.

بازخوانی تحولات بازار مسکن در سال‌های اخیر گویای این مساله است که دولت یازدهم در طول دوره چهارساله خود توانسته به مدد رکود اقتصادی و همچنین سیاست‌های انقباضی ضد تورمی، بازار مسکن را برای استفاده متقاضیان مصرفی مساعدتر کند با افزایش چند صددرصدی مبلغ وام مسکن، این تسهیلات را از محدود 20 میلیون تومان به مبالغ بالاتر افزایش دهد به‌گونه‌ای که در بهترین شرایط تا 80 درصد قیمت یک واحد مسکونی مصرفی را پشتیبانی کند.

گزارش‌های منتشر شده از وضعیت استقبال متقاضیان مسکن از تسهیلات مسکن یکم نشان می‌دهد: این تسهیلات با توجه به نرخ سود مناسب در مقایسه با نرخ مصوب برای تسهیلات بانکی، توانستند امکان برنامه‌ریزی خرید مسکن را برای بخش زیادی از متقاضیان مصرفی مهیا کنند گرچه در ماه‌های اخیر از یک سو به دلیل رشد نرخ ارز و از سوی دیگر افزایش قیمت مسکن، بخش زیادی از مزیت‌های تسهیلات مسکن یکم عملا از بین رفته است.

از طرف دیگر، در دولت دوازدهم با تعدیل نرخ سود بانکی و تثبیت سقف نرخ سود 15 درصدی برای سپرده‌های بانکی، بازار مسکن که به دوره پیش رونق وارد شده بود مستعد جذب بخشی از نقدینگی سرگردان شد و در دو حوزه تعداد معاملات و قیمت، رشد کرد. این در حالی بود که بررسی آمارهای بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن نشان می‌داد بیش از 50 درصد معاملات این بازار در تهران به واحدهای با قیمت زیر 400 میلیون تومان و با زیربنای زیر 80 متر اختصاص دارد و متقاضیان مصرفی، پای ثابت خرید مسکن شده‌اند.

آخرین گزارش‌ بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن حاکی از این است که روند افزایشی تعداد معاملات مسکن در اسفند ماه 96 متوقف شده و فقط نیم درصد نسبت به تعداد معاملات اسفند ماه سال قبل افزایش دارد اما قیمت هر متر زیربنای مسکونی در این ماه همچنان در روند صعودی قرار داد به گونه‌ای که متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران در اسفند ماه سال گذشته، حدود 5میلیون و 760 هزار تومان بوده است که نسبت به ماه مشابه سال قبل 26.1 درصد افزایش نشان می‌دهد.

کارشناسان افت تعداد معاملات در بازار مسکن را ناشی از تردید فروشندگان و امیدواری آنان به افزایش بیش از پیش قیمت‌ در ماه‌های آینده می‌دانند و همزمان معتقدند بازار مسکن با توجه به ترکیب متقاضیان بالافعل این بازار، کشش افزایش قیمت چندانی ندارد و سرنوشت روند فعلی چیزی جز رکود مجدد بازار نیست.

بیت الله ستاریان، کارشناس اقتصاد مسکن می‌گوید: رکود سنگین بازار مسکن در سال‌های اخیر تا حد زیادی محصول رکود کل اقتصاد بوده است اما در صورت جهش قیمت مسکن در سال 97، این بار، بازار مسکن وارد رکود ناشی از متغیرهای خود این بازار خواهد شد که نسبت به رکود قبلی تبعات بدتری برای آن به همراه خواهد داشت.

احتمال کوچ نقدینگی از بانک به بازار مسکن

بررسی‌ها نشان می‌دهد بازار مسکن از اواسط سال 1396 وضعیت نسبتاً مساعدی را تجربه کرده و هم شاهد افزایش تعداد معاملات بوده و هم بالا رفتن قیمت؛ اما در ماه‌های پایانی این سال، قیمت‌ها در بازار مسکن روندی افسارگسیخته پیدا کرد و این روند در کنار توهم قیمتی فروشندگان و کاهش عرضه واحدهای مسکونی تشدید شد.

نکته بازار مسکن در سال 97 این است که اگر روند افزایشی قیمت‌ها ادامه پیدا کند، ناتوانی خریداران مصرفی را در پی خواهد داشت و بازار گرفتار رکود ناشی از نبود تقاضا خواهد شد.

در این میان پیش‌بینی می‌شود در حوالی شهریورماه 97 که سالگرد کاهش نرخ سود بانکی است، بخشی از نقدینگی فعلی که با نرخ سود بالا در بانک‌ها سپرده شده‌اند، به‌جای جز تن دادن به نرخ سود 15 درصد، از بانک خارج شوند و به بازارهای موازی از جمله بازار مسکن وارد شود که این مساله می‌تواند منجر به اختلال بازار مسکن شود.

حال و روز تولید مسکن بهتر می‌شود

هادی حق‌شناس، کارشناس اقتصاد مسکن می‌گوید: بازار مسکن پس از جهش قیمتی در سال‌های 90 و 91، وارد دوره‌ای از رکود شد که حدود 5 سال به طول انجامید و کسب‌وکار این بازار در هر دو حوزه تولید و معاملات را نسبتاً مختل کرد اما در سال 96 اما، به‌تدریج تعداد معاملات در این بازار بهبود یافت و به‌طور متوسط حدود 10 درصد در کل سال نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرد.

حق شناس می‌افزاید: از سوی دیگر، میانگین قیمت هر متر زیربنای مسکونی نیز توانست نزدیک به نرخ تورم رشد کند. در این وضعیت بسیاری از واحدهای مسکونی مصرفی، یعنی واحدهای کم متراژ که در دوره سال‌های 90 تا 92 تولید شده و سازندگان به دلیل رکود بازار و امید به افزایش قیمت در آینده آنها را به بازار عرضه نکرده بودند، به‌تدریج وارد بازار شد.

او ادامه می‌دهد: بر این اساس می‌توان تحلیل کرد که فعلاً انباشت واحدهای مسکونی مصرفی به حداقل ممکن رسیده و شرایط را برای تولید ساختمان‌های جدید مساعد کرده است از سوی دیگر به‌واسطه افزایش قیمت مسکن، دورنمای سودآوری این تولیدات جدید نیز بهبود یافته و می‌تواند صرفه اقتصادی سازندگان این بازار را تضمین کند.

به عقیده حق‌شناس، این مساله می‌تواند به ورود سازندگان به بازار مسکن و تولید واحدهای مصرفی منجر شود و رابطه عرضه و تقاضا در این بازار را متوازن کند.

این کارشناس اقتصاد مسکن معتقد است: برای بازار مسکن در سال 97 می‌توان امیدوار بود که انتظارات فروشندگان بازار تا قدری تعدیل شود و قیمت مسکن به‌طور میانگین در محدوده نرخ تورم و حداکثر یکی دو درصد بالاتر از این نرخ رشد کند؛ اما اگر برخلاف این قاعده، هیجان در معاملات بازار مسکن زمینه‌ساز افزایش قیمت مسکن شود، این بازار چاره‌ای جز ورود دوباره به دوره رکود نخواهد داشت.

حق شناس درباره دلیل احتمال بروز رکود دوباره در بازار مسکن، تصریح می‌کند: در رونق فعلی بازار مسکن، فروش واحدهای مسکونی در همه حوزه‌ها رونق نگرفته و سهم واحدهای لوکس و گران‌قیمت از تعداد معاملات اندک بوده است چراکه حضور مصرف‌کنندگان بازار بهبود وضعیت بازار را به دنبال داشته و هرگاه قیمت مسکن از توان خرید این قشر بیشتر شوند این افراد ناگزیر به خروج از بازار خواهند بود.

35225

اردوغان، پیشنهاد میانجی‌گری فرانسه را رد کرد

دفتر ریاست جمهوری ترکیه مخالفت خود را با اعلام آمادگی پاریس برای میانجیگری میان ترکیه و نیروهای دموکراتیک سوریه اعلام کرد.

به گزارش سایت النشرة، ابراهیم کالین، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری ترکیه ضمن اعلام مخالفت آنکارا با میانجیگری پاریس در درگیری‌ها و اختلافات این کشور با نیروهای دموکراتیک سوریه و برقراری ثبات در شمال سوریه تاکید کرد، کشورهای دوست و هم‌پیمان با ترکیه باید موضعگیری روشن و شفافی در مقابل تمامی اشکال تروریسم اتخاذ کنند.

کالین گفت: چنین پیشنهادی دور از جدیت است. نیروهای پ.ک.ک و یگان‌های مدافع خلق کرد تلاش می‌کنند تحت عنوان نیروهای دموکراتیک سوریه خود را مشروع جلوه دهند. هرگونه گفت‌وگو درباره میانجیگری و ارتباط با این گروه تروریستی دور از واقعیت است.

کالین در یک شبکه اجتماعی اعلام کرد، هرگونه اقدامی در جهت “مشروعیت‌بخشی” به این گروه تروریستی “غیر قابل قبول” است. این در حالی است که در حمله امروز (جمعه) نیروهای حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در جنوب شرق ترکیه پنج سرباز ارتش این کشور کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند.

هم چنین بکر بوزداغ معاون نخست وزیر ترکیه در واکنش به پیشنهاد فرانسه اعلام کرد: این پیشنهاد نشان‌دهنده همکاری فرانسه با گروه تروریستی یگانهای مدافع خلق کرد سوریه است.

وی ادامه داد: رفتار ما با کسانیکه در همکاری با گروههای تروریستی به سر می برند و همراه و در کنار تروریستها علیه ترکیه حمله می کنند، همانند رفتار مان در برابر تروریستها خواهد بود و همانند تروریستها مورد هدف ترکیه قرار خواهند گرفت.

او افزود: امیدواریم فرانسه این گونه گامهایی را که عقلانی نیستند، برندارد. کسانیکه از تروریستها حمایت می کنند، در واقع دوستی با تروریستها را به جای دوستی با ترکیه ترجیح می دهند.

پنج‌شنبه دفتر ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد، پاریس برای میانجیگری میان ترکیه و نیروهای دموکراتیک عمدتا کرد سوریه آمادگی دارد و به این نیروها درباره حمایت فرانسه در برقراری ثبات در شمال سوریه اطمینان داده است. همچنین خالد عیسی، نماینده کردهای سوریه در پاریس پس از دیدار امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه با هیاتی از شمال سوریه شامل نیروهای کرد ی‌پ‌گ (یگان‌های مدافع خلق) گفت، ماکرون وعده داد نیروهای فرانسوی را به منبج اعزام کند تا از آنها در جنگ با داعش حمایت به عمل آورند و ترکیه را متقاعد کنند که در این شهر پیشروی نکند. اما دفتر ریاست جمهوری فرانسه اظهارنظری در این رابطه نداشت.

5252

طوفان ۷۰ کیلومتری در آذربایجان غربی/ ۴ نفر مصدوم شدند

باقر بهرامی در تشریح حوادث مربوط به مناطقی که متاثر از طوفان بودند افزود: در پی وزش تند باد ٩ فروردین ٩٧ که با سرعت تقریبی ٧٠ کیلومتر بر ساعت در جریان بود، یک مورد حادثه سقوط سقف شیروانی ساختمان در مسیر جاده دریای ارومیه رخ داده بود که منجر به آسیب یک نفر از ناحیه سر و گردن گردید. مصدوم پس از انجام اقدامات درمانی اولیه لازم توسط اورژانس 115 شهرستان ارومیه به بیمارستان امام خمینی(ره) منقل شد.

وی در ادامه عنوان کرد: در طی این تند باد یک مورد حادثه شکسته شدن شیشه های اتوبوس در محور ارومیه – سلماس رخ داده بود که یک نفر مصدوم پس از انجام اقدامات درمانی اولیه لازم توسط اورژانس115 شهرستان ارومیه به بیمارستان امام خمینی(ره) منتقل شد و در شهرستان بوکان نیز سقوط تابلوی تبلیغاتی باعث مصدومیت 2 نفر شد. مصدومین پس از انجام اقدامات درمانی توسط اورژانس115 شهرستان بوکان به بیمارستان شهید قلی پور منتقل شدند.

47237

۱۰ روز از سال ۹۷ گذشت، ۷ روز هوای لرستان ناسالم بود!/ آلودگی ۲ تا ۴ برابر حد مجاز

هرداد فتحی بیرانوند با اشاره به آلودگی هوای لرستان در روزهای اخیر اظهار داشت: هم اکنون نیز هوای برخی از شهرهای استان مانند خرم‌آباد، پلدختر، کوهدشت، رومشکان و چگنی ناسالم است.

وی میزان آلودگی شهرهای خر‌م‌آباد، پلدختر، کوهدشت، رومشکان و چگنی در شرایط ناسالم 2 تا 4 برابر حد مجاز دانست و افزود: هوای شهرهای شرق استان از جمله بروجرد، دورود و ازنا در شرایط ناسالم قرار دارد و میزان آلودگی در این شهرها 2 الی 3 برابر حد مجاز است.

مدیر‌کل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به افزایش میزان آلودگی استان نسبت به روز گذشته عنوان کرد: روز گذشته میزان آلودگی هوای خرم‌آباد، پلدختر، کوهدشت، رومشکان و دوره چگنی برای گروه‌های حساس 1.5 تا 2 برابر حد مجاز بود و امروز با افزایش این آلودگی هفتمین روز آلوده سال 97 در استان رقم خورده است.

47237

قدیری‌ابیانه:جسد بقایی بیشتر از بقایی زنده ولی رسوا به درد احمدی‌نژاد می‌خورد/بقایی بی‌ریشه است

در این مطلب آمده است؛

1. مشاهده بدن رنجور فردی که به خاطر اعتصاب غذا لاغر و نحیف شده است، فارغ از جرایم و کارنامه آن فرد ترحم بر انگیز است. اما از آن رقت انگیز تر مشاهده سیاستمداری است که طاقت نبودن در کانون توجه را ندارد و برای جلب توجه دست به هر کاری می زند.

2. جسد بی جان بقایی، بیش‌تر از بقایی زنده ولی رسوا و بی آبرو به درد معرکه گیری های احمدی نژاد می خورد. بقایی همانگونه که قبلا خود اعتراف کرده است، دربرابر احمدی نژاد اراده ای از خود ندارد. بقایی گفته است که اگر احمدی نژاد بگوید بمیر، بدون سوال خواهد مرد. اکنون بقایی ظاهرا در تلاش برای خودکشی است اما یقین دارم که چشمان مضطربش به دهان احمدی نژاد است که آیا از تصمیمش مبنی بر وادار کردن بقایی به خودکشی منصرف خواهد شد و به او اجازه زنده ماندن خواهد داد یا اینکه نه، انتظار دارد بقایی این بازی جاهلانه را تا آخر به پایان برساند.

3. چند سال پیش هم در نامه ای اعلام کرده بودم که بقایی فردی به شدت بی ریشه و دروغگو است و در تعجب بودم که چگونه احمدی نژاد با آن هوش سرشار، فردی با سطح درک و شعور بقایی را در پست های مدیریتی حساس و بالا به خدمت گرفته است. اکنون می فهمم که از ابتدا نقش او در پازل احمدی نژاد، یک بازیچه بی اختیار و مهره ای بی ارزش و بی اراده که نهایتا پس از رسوایی با کمی تشویق و تحریک حاضر به خودکشی شود بوده است.

4. وضعیت قوه قضاییه ما، هرچقدر هم که نابسامان باشد که متاسفانه هست، بدون شک به سامان تر از بخش های تحت مدیریت آقای بقایی در زمان تصدی بدون صلاحیت او در سازمان میراث فرهنگی و معاونت اجرایی ریاست جمهوری است.‌ پس این خیمه شب بازی ها و اشک تمساح ریختن ها، حنای بی رنگ است. با جنجال‌های اخیر گروهک بهاری و مشی هیجانی و نیرنگ آمیز آنها، جای تردید باقی نمی ماند که آنها به هیچ وجه به دنبال اصلاح نقاط ضعف متعدد دستگاه قضایی نیستند. احمدی نژاد می خواهد بقایی را به عنوان مهره ای سوخته و رسوا، قربانی بازی سیاسی خود و انتقام گیری شخصی و کودکانه از برادران لاریجانی کند.

5. خودکشی بقایی از همان جنس خودکشی افراد ضعیف و سست عنصر پس از رسوا شدن است که به دلیل ضعف شخصیت و نداشتن عقبه فکری و اعتقادی کافی، تحمل مواجهه با عواقب خطای خود و شروعی دوباره را ندارند و با اندکی تشویق یا تحریک دست به خودکشی می زنند. به نظر می رسد وقتی احمدی نژاد اعلام کرد آرزو ‌دارد جان خود را فدای بقایی کند، رندانه در حال تکمیل مراحل آماده سازی روانی بقایی مأیوس و ساده لوح برای خودکشی بوده است ‌‌و اینگونه بقایی را به نقطه ای رساند که صراحتا اعتراف کرد مرگ و‌زندگیش تابع تصمیم احمدی نژاد است. لذا واضح است که احمدی نژاد به بقایی حکم خودکشی داده است‌ و بقایی نیمه جان و چشم انتظار تغییر نظر احمدی نژاد چه بمیرد چه نمیرد، احمدی نژاد باید محاکمه شود؛ در صورت زنده ماندن بقایی، به دلیل تشویق به خودکشی، که خود جرم مستقلی است باید محاکمه شود و در صورت مرگ بقایی نیز به دلیل قتل عمد و اینکه در نقش سبب اقوی از مباشر بوده است باید چشم انتظار محاکمه خود باشد.

2929

مدیر ارتباطات ترامپ کناره‌گیری کرد

ترامپ در آخرين روز حضور هيکس در کاخ سفيد، در کنار وي در برابر دوربين ها ظاهر شد. هيکس در اواخر ماه فوريه و بعد از آنکه راب پورتر دبير سابق کارکنان کاخ سفيد از طرف دو تن از همسران سابق خود به خشونت و آزار آنها متهم شد از سمت خود استعفا کرد.

در آن زمان گزارشهايي درباره رابطه غيراخلاقي پورتر و هيکس نيز منتشر شده بود. بنا به گزارش سي ان ان، هيکس در تنظيم متن بيانيه هاي اوليه کاخ سفيد در حمايت از پورتر نقش داشت.

در نهايت پورتر مجبور به کناره گيري شد ولي هيکس و کاخ سفيد هنوز درگير نابساماني در بخش ارتباطات بودند. مقامات ارشد دولت آمريکا اين مطلب را که استعفاي هيکس با اين حادثه ارتباط داشته است زير سئوال مي برند.

علاوه بر اين، بازرسان تلاش مي کنند اين مسئله را مشخص کنند که آيا هيکس از تصميم ترامپ براي اخراج جيمز کومي رئيس سابق اف بي آي و نيز مسئله دخالت ادعايي روسيه در انتخابات رياست جمهوري سال 2016 آمريکا اطلاع داشت يا نه.

روزنامه نيويورک تايمز گزارش داد هيکس در نشستي با اعضاي کميته اطلاعات مجلس نمايندگان آمريکا که پشت درهاي بسته برگزار شد گفت وي بر حسب وظيفه گاهي اوقات مجبور بود دروغ هايي را به نمايندگي از رئيس جمهور اين کشور بگويد. هيکس قبل از تصميم ترامپ براي اعلام نامزدي براي انتخابات رياست جمهوري سال 2016 و نيز در دوره تبليغات انتخاباتي و بعد از آن با ترامپ همکاري کرده بود.

ترامپ در بيانيه اي با قبول استعفاي هيکس گفت: از اينکه وي را در کنار خود ندارم، ناراحت خواهم شد.
تا کنون جانشيني براي سمت وي در کاخ سفيد معرفي نشده است. برخي مقامات کاخ سفيد اين احتمال را که هيکس در آينده بار ديگر به دولت آمريکا بازگردد منتفي ندانستند.

5252

آیا سقوط فضاپیمای چین، برنامه‌های «۱۳به‌در» ایرانیان را تهدید می‌کند؟

به گزارش خبرآنلاین، کارشناسان فضایی پیش‌بینی کرده‌اند که ایستگاه فضایی «تیان‌گونگ-۱» حوالی ساعت ۱۴:۰۰ روز اول آوریل به وقت جهانی وارد جو زمین می‌شود. این بازه زمانی البته گسترده است و از ۱۶ ساعت قبل تا ۱۶ ساعت بعد از زمان اعلام‌شده ادامه دارد.

بازه زمانی سقوط فضاپیما به وقت تابستانی ایران، از ساعت ۲:۳۰ بامداد ۱۲ فروردین تا ساعت ۱۰:۳۰ روز ۱۳ فروردین را شامل می‌شود. در حال حاضر، فضاپیمای چینی در ارتفاع ۱۷۷ کیلومتری از سطح زمین قرار دارد و هر ۸۸ دقیقه یک‌بار زمین را دور می‌زند. با توجه به گردش مداری سریع و بازه ۳۲ساعته ورود، هنوز نمی‌توان مسیر سقوط فضاپیما را به‌دقت مشخص کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سقوط این ایستگاه و چگونگی پیش‌بینی آن، اینجا را کلیک کنید.

تصویر راداری «تیان‌گونگ-۱» در ارتفاع حدود ۲۰۰ کیلومتری، مربوط به ۲۸ مارس ۲۰۱۸

در حال حاضر، تمام نقاط زمین که بین عرض‌های جغرافیایی ۴۳ درجه شمالی تا ۴۳ درجه جنوبی واقع شده‌اند، بالقوه در مسیر سقوط این فضاپیما قرار دارند. البته «تیان‌گونگ-۱» با ورود به جو زمین، به شکل آذرگویی درخشان می‌سوزد و به قطعات کوچک‌تر خرد می‌شود؛ اما امکان دارد که برخی از این قطعات به سطح زمین برخورد کنند و روی بیضی کشیده‌ای به طول هزاران کیلومتر و پهنای ۱۰ کیلومتر پراکنده شوند.

به احتمال زیاد، پژوهشگران تا فردا (۱۱ فروردین) خواهند توانست مسیر و زمان دقیق سقوط «تیان‌گونگ-۱» را مشخص کنند؛ پس گوش به زنگ باشید.

۵۴۵۴

«یادم تو رو فراموش» جایگزین «خرگیوش» می‌شود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،  فیلم سینمایی «یادم تو رو فراموش» پس از پایان اکران فیلم «خرگیوش» در
سرگروه زندگی اکران می‌شود و  موسسه پخش فیلم «رسانه فیلمسازان» به مدیریت
حبیب اسماعیلی پخش این فیلم را بر عهده دارد.

فیلم سینمایی «یادم تو رو فراموش» که با نام  Wishbone در جشنواره‌های
خارجی حضور دارد تاکنون در جشنواره‌های مختلفی در آمریکا، کانادا، انگلستان
و هند به نمایش در آمده و ۲ جایزه بهترین کارگردانی و سه جایزه بهترین
فیلم را دریافت کرده است. همچنین میترا حجار جایزه بهترین بازیگر زن از
جشنواره سانفرانسیسکو و مازیار فلاحی جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره
ویند آمریکا را برای بازی در این فیلم از آن خود کرده‌اند.

در «یادم تو رو فراموش» میترا حجار در نقش شهلا جاهد و حسین یاری در نقش ناصر محمدخانی بازی کرده‌اند.

در خلاصه داستان «یادم تو رو فراموش» آمده است: دامون مربی بر کنار شده
یکی از باشگاه‌های پرطرفدار با دختری که سال‌ها پیش با او ارتباط داشته
روبه‌رو می‌شود.

در این فیلم بازیگرانی چون حسین یاری، آزاده مهدیزاده، میترا حجار، ماه
چهره خلیلی، مازیار فلاحی، خشایار راد و بیتا عطشانی حضور دارند.

58244

 

معدوم‌سازی 1.2میلیون کیلوگرم موادغدایی فاسد در نوروز/ تشدید بازرسی‌ها

مهندس سید رضا غلامی ضمن تاکید بر تشدید بازرسی ها همزمان با موج دوم سفرهای نوروزی، گفت: تاکنون ۶۵۰ هزار و ۸۸۶ بازدید بهداشت محیطی از مراکز و اماکن و با تاکید بر مراکز و اماکن حساس به عمل آمده است و بازرسان بهداشت محیط ۲۲ هزار و ۵۱۳ مورد از مراکز و اماکن بین راهی را مورد بازدید قرار داده اند.

وی با بیان اینکه در این بازه زمانی ۱۸۰۲ مورد از محل های متخلف بهداشتی پلمپ شده است، خاطرنشان کرد: تاکنون ۸۰۹۳ مورد از مراکز و اماکن متخلف بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شده اند و ۱۴ هزار و ۶۶۴ مورد از بازرسی ها با دستگاه ها و ادارات دیگر به ویژه تعزیرات انجام شده است.

رییس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه تاکنون۳۵۳۲۸۷ مورد کلر سنجی انجام شده است، ادامه داد: از ابتدای طرح تاکنون، ۴۶ هزار و ۵۳۳ مورد اخطار برای نواقص بهداشتی صادر شده و ۲۱ هزار و ۱۷۲ مورد نمونه برداری مواد غذایی از سطح عرضه صورت گرفته که در طی آن ۱۲۷ هزار و ۷۴۱۰ کیلو گرم مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی معدوم سازی شده است.

47237