دعوت ۲ بازیکن از آذربایجان‌غربی به اردوی تیم ملی فوتبال بانوان

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، با اعلام رسمی سایت فدراسیون فوتبال نام ۲۷ بازیکن دعوت شده به اردوی تیم ملی فوتبال بانوان اعلام شده که یک بازیکن ارومیه‌ای از تیم شهرداری بم و یک بازیکن اهل شهرستان تکاب از تیم همیاری آذربایجان‌غربی در این لیست دیده می‌شود.

مریم یکتایی دروازه‌بان ارومیه‌ای تیم شهرداری بم و مهناز شاه‌مرادی بازیکن جوان و تکابی عضو تیم همیاری آذربایجان‌غربی به اردوی تیم ملی دعوت شده اند.

بازیکنان فوق باید عصر روز جمعه ۱۱ اسفندماه خود را به کادر فنی معرفی کنند.

گفتنی است، اردوی تیم ملی فوتبال بانوان بزرگسلان از ۱۱ تا ۱۴ اسفندماه در مرکز ملی فوتبال زیر نظر مریم آزمون برگزار می شود.

نکته جالب این لیست، عدم دعوت از هدیه حسن زاده مهاجم گلزن تیم همیاری است که در هفته‌های گذشته درخششی فراتر از حد انتظار داشته است.

46

پرونده ضارب دادیار اجرای احکام، در حال رسیدگی است

غلامحسین اسماعیلی اظهار کرد: متاسفانه یکی از همکاران خانم شاغل در اجرای احکام دادسرای ما توسط یکی از اصحاب پرونده مورد ایراد ضرب با چاقو قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این همکار شاغل در اجرای احکام باردار نیز بود، گفت: اقدام فرد جانی می‌توانست آثار زیانبار سنگینی را به دنبال داشته باشد که خوشبختانه و به لطف خداوند، به طفل ایشان آسیبی نرسید.

رییس کل دادگستری استان تهران اظهار کرد: آسیب‌های وارده به همکارمان با اقدام به موقعی که انجام شد و به بیمارستان اعزام شد، رو به بهبودی است.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: در مجموعه قضائی کار خطیر و مسئولیت سنگینی داریم و به لحاظ اینکه همکاران‌مان با مجرمین و تبهکاران از گروه‌های مختلف مواجه هستند، در معرض این قبیل مخاطرات و آسیب‌ها قرار دارند که این نمونه‌ای از این اقدامات بود.

وی افزود: فرد ضارب دستگیر شده و پیگیری‌های قضایی در ارتباط با جنایتی که از ناحیه این فرد رخ داده، در دست اقدام است.

47236

 

امضای قرارداد ۹۶۰ دستگاه واگن مترو بین ایران و سوییس

به گزارش خبرآنلاین، این قرارداد به ارزش تقریبی یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون یورو با فاینانس سوییس به امضای علی عراقچی، مدیرکل امور بین الملل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و رحمنی، مذاکره کننده ارشد اشتدلر سوییس رسیده است و قرار اسا توسط شرکت واگن سازی پلور سبز کرمان و با سرمایه گذاری شرکت اشتدلر اجرایی شود.

همچنین این قرارداد با در نظر گرفتن اهداف بلندمدت سیاست اقتصاد مقاومتی و محوریت تولید داخلی منعقد شده است.

خط تولید یاد شده ضمن تامین اشتغال مستقیم حدود ۵۰۰ نغر در منطقه محررم زرند استان کرمان و با ظرفیت تولید ۳۰۰ واگن در سال، توانایی تحویل یک ران واکن آلومنیومی مترر و مسافری در هفته را برای اولین بار در کشور اجرایی خواهد کرد.

شرکت اشتدلر متعهد شده با تامین اعتبار مالی تا سقف ۸۵ درصد ارزش افزوده در قالب خط اعتباری مورد تایید موسسه SERV سوییس را برعهده بگیرد.

بازپرداخت بلندمدت این قرارداد ۱۴ ساله پیش بینی شده و تامین مالی به صورت بانک به بانک میان یک بانک اروپایی و یک بانک ایرانی خواهد بود.

با توجه به این که تامین مالی به صورت وام بانکی کوتاه مدت است، نیاز به ضمانت بانک مرکزی و یا دولت برای تامین مالی پروژه ندارد.سهم تولید داخلی در این قرارداد  ۵۵ درصد در پایان کار خواهد بود. 

 

 

 

 

3535

نخستین جشنواره ملی گل و گیاه در بابلسر شروع به کار کرد

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین منطقه مازندران ،سیدمرتضی شفیعی در مراسم نخستین جشنواره ملی گل و گیاه بابلسر اظهار کرد: این جشنواره با همت و تلاش شبانه روزی اعضای شورای شهر و شهرداری بابلسر برگزار شد.
وی با بیان اینکه برای برگزاری این جشنواره با مشکلات زیادی مواجه شدیم و ممانعت زیادی برای برگزاری این جشنواره صورت گرفت،گفت: امیدوارم این جشنواره دربابلسر سنگ بنایی برای برگزاری جشنواره گل و گیاه در سالهای آتی باشد.
شهردار بابلسر با بیان اینکه امیدوارم این جشنواره در آینده با شرایط مطلوب تری برگزار شود،عنوان کرد: برگزاری این جشنواره ها می تواند زمینه نشاط و شادمانی را در شهروندان فراهم سازد.
شفیعی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: در ایام برگزاری این جشنواره برنامه های آموزشی نیز تدارک دیده شد که از شهروندان و مسئولان شهرستان انتظار داریم حضور پررنگی داشته باشند.
رئیس شورای شهر بابلسر نیز تصریح کرد: خوشحالیم از اینکه با برگزاری این جشنواره لبخند و شادمانی را به شهروندان بابلسری هدیه دادیم و این بزرگترین افتخار برای شورا و شهرداری بابلسر است.
هوشیار خسروی همچنین از حضور مسئولان در مراسم افتتاح این جشنواره تقدیر کرد و گفت: امیدوارم این جشنواره در سالهای آتی با کیفیت هر چه بیشتری برگزار شود.
دبیر نخستین جشنواره گل و گیاه بابلسر نیزهدف از برگزاری این جشنواررا ایجاد نشاط اجتماعی در بین شهروندان بابلسری دانست و اظهار کرد : از شهردار بابلسر که نگاه ویژه ای به امورات فرهنگی دارند ،تقدیر و تشکر می کنم.
صادق شفقت ترویج فرهنگ کاشت گل و گیاه و ترغیب شهروندان به کاشت گل ها وگیاهان دارویی را از دیگر اهداف این جشنواره دانست.
معاون فرماندار بابلسر نیز اظهار کرد: از دست اندرکاران برگزاری این جشنواره که این اتفاق خوب را در شهرستان رقم زدند تقدیر و تشکر می کنم.
مهدی محمودی چراتی افزود: مازندران قطب کشاورزی و گل و گیاه است اگراز این پتانسیل خوب استفاده کنیم می توانیم در سالی که به نام سال اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل نامگذاری شده بهترین بهره برداری را داشته باشیم.
گفتنی است نخستین جشنواره ملی گل و گیاه بابلسر از صبح امروز 8اسفند در مجتمع بهزیستی شهید عظیمی بابلسر آغاز و تا شامگاه جمعه 11 اسفند ادامه خواهد داشت.

 

46

انفجار مین در شوش ۴ نفر را راهی بیمارستان کرد

 چهار نفر از اعضای یک خانواده که ظهر امروز برای تفریح به منطقه فتح المبین در حوالی رودخانه کرخه در شهرستان شوش رفته بودند، بر اثر انفجار مین باقی‌مانده از دوران دفاع مقدس مجروح و راه بیمارستان شدند.

خودروی وانت این خانواده از روی مین عبور کرده بود و این انفجار صورت گرفته است.

در این حادثه به خودرو آسیب جدی وارد شده است ولی خوشبختانه این انفجار منجر به تلفات جانی نشده و هر چهار عضو این خانواده به بیمارستان منتقل شده‌اند.

مجروحان به بیمارستان نظام مافی شهرستان شوش منتقل شده‌اند و حال آنها رضایت‌بخش است.

شهرستان شوش یکی از شهرهای استان خوزستان است که در جنگ به علت نزدیک بودن به مرز عراق، آسیب‌های جدی به آن وارد شد و هنوز آثار بی‌شماری از جنگ از جمله مین‌های باقی‌مانده از آن دوران، در مناطق بخش فتح المبین دیده می‌شود.

بخش فتح المبین به علت انجام عملیات غرورآفرین فتح المبین به این اسم، نامیده شده است.

 

46

دولت و کارگروه‌های فکری

در دهه های اخیر، یعنی در حدود نیم قرن گذشته، ارکان اجتماعی ایران دچار گسل و سپس گسست شده است، یعنی اول شکاف و سپس شکافت.

بین فقیر و غنی با توزیع ناعادلانه درآمد و ثروت 20 درصد را صاحب همه چیز و 80 درصد را صاحب هیچ چیز کرده است. یعنی فقیرها فقیرترین و غنی ها غنی ترین در سطح متوسط جهانی شده اند. بین نسل گذشته سنت زده و نسل موجود صنعت زده فاصله بیش از آنستکه بشود با تعدیل های از دوطرف، ترمیم کرد.
عده ای حسرت روزگار باستان را می خورند و عده ای داستان راستان را.
نگاه سنتی ها به گذشته است و نگاه صنعتی ها به آینده و هیچکدام در حال زندگی نمی کنند.

ابتدائی ترین نهاد اجتماع خانواده است که کم و بیش دچار گسست شده است، ازدواج ها در حال کاهش و طلاق ها درحال افزایش اند و همینگونه است وضعیت شأن و شغل که عده ای بیکار و محقر و عده ای بیعار و مرفه، بعضی ها با تحصیلات بالا هیچ شغلی ندارند و بعضی ها با تحصیلات پائین چند شغله هستند و همینگونه است سایر شئون مالی-اداری که صدالبته این قاعده کلی نیست و استثنائات بسیاری هم باید درنظر گرفت.

پاره ای و شاید 25% دارای باورهای محکم الهی هستند و پاره ای دارای باورهای آئینی(احتمالاً 25%) و 50% مردم یا باوری به دین و آئینی ندارند و یا رسم و رسوم مرتبط با انها را بطور صوری عمل می کنند تا از قافله تمدن عقب نمانده باشند.

دولت باید چهار کار گروه فکری و کارشناسی در سطح سازمان برنامه و بودجه و کارآیی فراهم کرده ار فرهنگستان های مختلف بخواهد به این کارگروهها خوراک داده و آنها نیز زمینه سازی تقنین قوانین و مقررات بهینه را فراهم کنند.

امسال لپ‌تاپ نخرید؛ ارزان می‌شود!

سیامک غنیمی فرد – عضو هیات مدیره سازمان نصر – امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره رایزنی‌های انجام شده برای کاهش تعرفه واردات لپ‌تاپ‌ها اظهار کرد: پیش از این تعرفه واردات این کالا از پنج درصد به ۱۵ درصد افزایش پیدا کرد که موجب بالا رفتن قیمت‌ها و همچنین ایجاد انگیره بیشتر برای قاچاق این کالا شد.

وی علت این افزایش تعرفه را تقاضای یک شرکت داخلی اظهار کرد و گفت: یک شرکت داخلی که دارای پروانه تولید لپ‌تاپ بود، از دولت تقاضای افزایش واردات را داشت که مورد موافقت هم قرار گرفت. در حالی که این محصول یکی از اساسی‌ترین کالاها برای قشر تحصیلکرده و علم آموز جامعه است.

 

3535

فقط ۳۰ کشته در زلزله ۷.۵ ریشتری در پاپوا گینه‌نو

به دنبال وقوع زلزله ۷.۵ ریشتری در پاپواگینه نو که روز گذشته (دوشنبه) اتفاق افتاد احتمال می‌رود بیش از ۳۰ تن کشته شده باشند.

اگر چه جزییات کامل این حادثه مشخص نیست اما رسانه‌های داخلی در گزارشی از مرگ ۱۳ تن در شهر Mendi و هشت نفر دیگر در مناطق اطراف Kutubu و Bosave خبر داده‌اند.

منابع خبری همچنین اعلام کرده‌اند که حدود ۳۰۰ نفر بر اثر این زمین لرزه مجروح شده‌اند.

به گزارش شینهوا، گزارش‌ها حاکی از آن است که خطوط ارتباطی در مناطق زلزله زده قطع شده و پس‌لرزه‌ها همچنان در برخی مناطق ادامه دارد.

47236

 

بعضی خیابان های رشت یکطرفه می شوند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ فاطمه شیرزاد سخنگوی شورای شهر رشت در این زمینه با اشاره به خیابان‌هایی که قرار است یکطرفه شود، افزود: این طرح در خیابانهای صیقلان، مطهری، حاجی آباد و فرهنگ، امام خمینی، چهارراه میکائیل و پرستار اجرا خواهد شد.

 

46