مردم پلدختر نگران تامین میوه شب عید نباشند/ با متخلفان برخورد جدی خواهد شد

اسمااسماعیل پور،خبرآنلاین لرستان: نجم الدین هدایتی در جلسه تنظیم بازار شهرستان پلدختر اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن پایان سال طرح ویژه نظارتی بازار در ایام نوروز به مدت یک ماه از 20 اسفند ماه جاری تا 20 فروردین سال 96 در شهرستان اجرا می شود .
وی افزود: در این ایام اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان بر چگونگی وظایف و فعالیت های کلیه واحدهای صنفی ، خدماتی ، رستوران ها ، ترمینال ها ، نانوایی ها ، تعمیرگاه ها ، خدمات خودرویی و تمام واحدهایی که در این ایام به صورت خاص انجام وظیفه می کنند نظارت خواهد داشت .
وی گفت: گشت های مشترک با همکاری تعزیرات حکومتی ، شبکه بهداشت و دامپزشکی در سطح شهر صورت می گیرد و با متخلفان برخورد جدی خواهد شد .
وی افزود: در ابتدای سال تا پایان بهمن ماه سال جاری تعداد 4 هزار و 269 مورد بازرسی در سطح شهرستان انجام شده که از این تعداد 156 متخلف شناسایی وبرای آنها پرونده تشکیل شده است .
رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت پلدختر گفت: پرونده تخلفات به تعزیرات حکومتی ارسال شده و معادل 94 میلیون و 460 هزار ریال به جریمه نقدی محکوم شدند.
هدایتی افزود: همچنیین در این ایام تعداد یکهزار و 15 مورد بازرسی از واحدهای نانوایی سطح شهرستان انجام شده که برای 36 مورد از آنها پرونده تشکیل شده و به مبلغ 35 میلیون 600 هزار ریال جریمه محکوم شدند .
وی گفت: در ایام نوروز پیگیری ها و بازرسی ها شدت بیشتری دارد و با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد .
وی از برپایی نمایشگاه نوروزی در اسفند ماه جاری در شهر پلدختر خبرداد و افزود: این نمایشگاه با همکاری اتاق اصناف در بازده زمانی 10 تا 30 اسفند ماه جاری جهت تنظیم و تعادل بازار برپا و از کالاهای ایرانی استفاده خواهد شد .
وی گفت:در سطح شهرستان 6 نفر مباشر خرید و فروش میوه شب عید به اداره تعاون روستایی معرفی شده است
هدایتی افزود: از آنجا که مالیات بر ارزش افزوده از سود حاصل از فروش مرغ و گوشت بیشتر است در نتیجه افراد تمایلی برای خرید و فروش ندارند.
وی تصریح کرد: نزدیک سه سال است که به دلیل مالیات بر ارزش افزوده در شهرستان کسی حاضربه خرید و فروش گوشت قرمز برزیلی و مرغ منجمد نیست که انتظار می رود با پیگیری های فرمانداری مالیات کمتر شده تا مباشرین رغبت به این کار داشته باشند . .
رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت پلدختر گفت: شهر معمولان یک بخش است و کسی طالب برپایی نمایشگاه در آن نیست و تا کنون تنها در فصل بهار و پاییز در شهر پلدختر گشایش یافته است.

 

۴۸

شبکه های برق پلدختر به کابل خودنگهدار مجهز می‌شوند

به گزارش خبرآنلاین لرستان ،فخرالدین پناهنده در جمع اصحاب رسانه شهرستان پلدختر اظهار داشت: هم اکنون 98 درصد شبکه های فشار ضعیف به کابل خود نگهدار مجهز شده و تنها سه روستا کم جمعیت باقی مانده که تا پایان سال صدرصد مجهز خواهند شد .
وی افزود: کابل خود نگهدار علاوه بر این که موجب زیبایی مبلمان شهری می شود از خطرات و حوادث احتمالی جلوگیری می کند .
به گفته مدیر توزیع برق پلدختر تعدیل تعرفه برق شهرستان پلدختر به مانند شهرستان های گرمسیری بعید می باشد .
پناهنده افزود: هم اکنون شهرستان پلدختر منطقه 3 گرمسیری محسوب می شود که تعدیل این تعرفه به منطقه دو با توجه به شاخص های مورد نظر وزارت نیرو از جمله رطوبت و گزارش های هواشناسی شهرستان محقق نخواهد شد
وی گفت: با توجه به این که در شرایط عادی تعرفه برق به صورت پلکانی از صفر تا 100 ، از 100 تا 200 و 000 کیلو وات ساعت محاسبه می شود این شرایط پلکانی در سه ماهه تیر ، مرداد و شهریور از صفر تا 1000 و ارزان تر حساب می شود .
مدیر توزیع برق پلدختر گفت: روال تعرفه در کل شهرستان پلدختر به این صورت است به جز هفت روستای جنوب غربی این شهرستان که تعرفه برق آن منطقه یک گرمسیری و با مبنای قیمت پایین 13 تومان است و 6 ماه از سال از اول اردیبهشت تا پایان مهر ماه این تعرفه را دارند .
پناهنده افزود:شرکت توزیع برق شهرستان پلدختر در سال جاری 190 انشعاب برق به صورت رایگان به کمیته امداد ، بهزیستی ، خانواده شهدا و مساجد واگذار کرده که دو انشعاب مساجد سه فاز هستند .
وی گفت: در سال جاری حدود 484 دستگاه انواع چراغ با اعتبار 970 میلیون ریال در سطح معابر شهرستان نصب شده است .
وی افزود: در سال های گذشته روشنایی گلزارهای شهدا در شهر و روستای این شهرستان تامین شده است .
پناهنده تصریح کرد : برق رسانی به امامزاده احمد جز برنامه کاری این شرکت است که هم اکنون فاز اول و دوم آن به صورت موازی به پیمانکار تحویل داده شده ، 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ابتدای آن حدود 9 کیلومتر تا پایان سال به اتمام می رسد .
مدیر توزیع برق پلدختر گفت: فاز سوم آن در منطقه صعب العبور صورت می گیرد و برای اجرای آن باید از دکل های فلزی استفاده شود که در مناقصه عمومی قرار خواهد گرفت.

46

مهمترین برنامه درآمد زکات توسعه عدالت اجتماعی است

اسما اسماعیل پور ، خبرآنلاین لرستان ، نبی اله ناظری در جلسه شورای زکات شهرستان پلدختر افزود: 5 میلیارد و 420 میلیون ریال زکات واجب ، مستحب و به صورت نقدی انتظامی امسال در این شهرستان پلدختر جمع آوری شده است .
وی گفت: همکاری مسوولان و خیران با کمیته امداد موجب سرعت بخشیدن به امور نیازمندان و فقرا و مساکین می شود که با این کار می توان در جهت کاهش مشکلات مستمندان گام های موثرتری برداشت .
وی افزود: مهمترین برنامه درآمد زکات توسعه عدالت اجتماعی است و 60 درصد زکات دریافتی به فقرا و نیازمندان و 40 درصد باقی مانده به پروژه های عمرانی و کارهای عام المنفعه تعلق می گیرد .
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) پلدختر با بیان این که خشکسالی ، رکود و غیره در پرداخت زکات نقش دارد گفت:پرداخت زکات و شفاف سازی آن نیاز به فرهنگ سازی در سطح شهرستان دارد تا بتوان در این راستا گام های موثری برداشت .
ناظری از برگزاری همایش زکات شهرستان در اوایل سال آینده خبرداد و افزود: در جمع آوری زکات ، ادارات همکاری کنند و مبلغان در روستا ها برای پرداخت زکات فرهنگ سازی کنند .
امام جمعه پلدختر گفت: زکات از جمله واجبات و دستور پیامبران است که رسول اکرم می فرماید: زکات تعلق به اموال دارد ، زکات را پرداخت کنید تا اموالتان پاک شود .
حجت الاسلام محمد سوری افزود: در مصرف زکات باید بیشتر فقرا در اولویت و مد نظر باشند و صدقه باید در جهت مصرف مساکین هزینه شود .
وی با بیان این که باید معنی کامل زکات را دریابیم گفت: زکات در کمیته امداد نیاز به ساماندهی و شفاف سازی در زمینه نحوه هزینه کرد دارد که این مهم موجب افزایش اعتماد مردم می شود بنابر این با برنامه ریزی و کارشناسی شده عمل شود .
امام جمعه پلدختر بر ضرورت گسترش فرهنگ زکات در جامعه تاکید کرد و افزود: ترویج فرهنگ زکات موجب رشد اقتصادی جامعه می شود که رسانه ها و مسوولان می توانند در این راستا تلاش کنند.

46

سی کانون فرهنگی در آموزش و پرورش لرستان فعالیت مستمر و جدی دارند

به گزارش خبرآنلاین لرستان ،سرپرست اداره کل آموزش و پرورش لرستان در دیدار معاونین پرورشی مناطق و شهرستان های لرستان با نماینده ولی فقیه بر ارجحیت و اولویت برنامه های تربیتی تاکید کرد و گفت : باید دانش آموزی را تربیت کنیم که با باور و اعتقاد به نظام دینی وارزشی جامعه ، در خدمت مردم و اجتماع باشد . خدانظر دریکوند افزود : عمل و رفتار مربیان تربیتی، بیش از سخنان آنان بر دانش آموزان تاثیر می گذارد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان ؛ وی با اشاره به فعالیت ۳۹ مرکز دارالقرآن و30 کانون فرهنگی ، تربیتی در آموزش و پرورش لرستان، گفت: امسال ۱۶۵ هزار نفر از دانش‌آموزان لرستانی داوطلبانه در مسابقات قرآن، اذان، احکام، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه شرکت کرده اند

دریکوند از همراهی نماینده ولی فقیه در برگزاری برنامه های تربیتی دستگاه تعلیم و تربیت تقدیر کرد و افزود : برگزاری جلسات تفسیر قرآن نماینده ولی‌فقیه و اقامه نماز جماعت در مدارس در راستای امور تربیتی است.
وی در ادامه افزود: یک هزار و540مربی و معاون پرورشی و ۴۶۰ مشاوره تربیتی در مدارس لرستان فعالیت می‌کنند این در حالی‌است که یک هزارو 500 نمازخانه مستقل در مدارس استان وجود دارد.
دریکوند با اشاره به این‌که ۳۹ مرکز دارالقرآن و 30 کانون فرهنگی در آموزش و پرورش لرستان فعالیت مستمر و جدی دارند، افزود: ۴۱ مدرسه امین هم در استان لرستان مشغول به فعالیت است ؛ این در حالی‌است که ۱۶۵ هزار نفر از دانش‌آموزان مدارس لرستان به طور ارادی و داوطلبانه در مسابقات قرآن، اذان، احکام، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه شرکت کردند.
سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به این‌که برای تجهیز اردوگاههای د انش آموزی امسال ۵۰۰ میلیون تومان اختصاص داده شده، اضافه کرد: کسب رتبه سوم کشوری فراخوان تجربیات برتر تربیتی و کسب ۲۰ رتبه کشوری در مسابقات فرهنگی هنری از افتخارات آموزش و پرورش لرستان است.
وی با اشاره به این‌که ارتباط بین خانواده و مدرسه باید بیشتر تقویت شود، خاطرنشان کرد: سبک‌های فرزندپروری در آموزش و پرورش، آموزش داده می‌شود این در حالی‌است که کار پرورشی نسبت به کار آموزشی ارجحیت دارد.
دریکوند با اشاره به این‌که دانش‌آموزان ما به‌عنوان یک شهروند باید الگوی اخلاقی ایرانی ـ اسلامی را در مدرسه یاد بگیرند، اظهار کرد: شاخص‌های آموزه‌های دینی که نشان‌دهنده تربیت اسلامی است در مدارس ترویج داده می‌شود.
سرپرست آموزش و پرورش لرستان گفت: در آموزه‌های دینی ما حرمت به والدین اصل است و دانش‌آموزان باید محبت کردن و احترام به والدین را در مدرسه یاد بگیرند و اگراین نکته تربیتی را خوب بیاموزند قطعاً یاد می گیرند که بادیگران توام با احترام و محبت صحبت کند.
وی با اشاره به این‌که در کار تربیتی باید دانش‌آموز یاد بگیرد که حرفهای دیگران را گوش بدهد، خاطرنشان کرد: اگر گوش دادن در دانش‌آموزان نهادینه شود آن وقت است که دانش‌آموز پای منبر می‌نشیند ویا سخن معلم و مربی را به دقت گوش می دهد دریکوند به آیاتی از قرآن کریم هم اشاره کرد و افزود : قرآن کریم ما را دعوت می کند که سخنان را بشنویم و بهترین کلام را انتخاب کنیم و یا در جای دیگری اشاره می کند که یکدیگر را با القاب زشت خطاب قرار ندهید .
سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به این‌که در دین مبین اسلام بر برگزاری عبادت‌ ها و امور جمعی تاکید شده است، افزود: ایمان ما زمانی ارزشمند است که در خدمت جامعه باشد این در حالی‌است که تاکید آموزه‌های دینی ما بر ثواب جماعت به‌خاطر وحدت و انسجام است.دریکوند تاکید کرد : اسلام تنها دینی است که در آن رهبانیت و تنهایی نهی شده است .
وی در ادامه به متفاوت بودن اوضاع و شرایط جامعه در گذر زمان اشاره کرد و گفت: قطعاً اوضاع و شرایط جامعه ما با سی سال قبل متفاوت است و با روش های گذشته نمی توان دانش آموزان امروز را برای فردا تربیت کرد . دریکوند تاکید کرد :در فضای مجازی باید حرف برای گفتن داشته باشیم و برای ا ستفاده و مدیریت درست این فضاها باید برنامه داشته باشیم تا بتوانیم آسیب ها و تهدیدهای این فضا را به فرصت مبدل کنیم .وی تصریح کرد : ایمان دارم آن‌چه که مربیان و معاونان تربیتی انجام می‌دهند، اوج عبادت است لذا باید تلاش کنیم تا انسان‌های تربیت شده در آموزش و پرورش با الگوی عملی ایرانی ـ اسلامی تربیت شوند و در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند.

46

 

طرح بازدید نوروزی از مجاری عرضه سوخت در منطقه لرستان آغاز شد

به گزارش خبرآنلاین لرستان ،با توجه به نزدیک شدن روزهای پایانی سال و به منظور آمادگی جهت ارائه خدمات و سوخت رسانی مطلوب به مسافرین نوروزی ، طرح نظارت برمجاری عرضه در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه لرستان آغاز شد.

مهندس پیمان بهرامی مدیر منطقه لرستان در این خصوص افزود : همه ساله با نزدیکی به شروع تعطیلات پایان سال طرح نظارت بر جایگاه های نوروزی در دو مرحله آغاز می شود که مرحله اول طرح در نیمه اول اسفندماه و مرحله دوم درنیمه دوم اسفند ماه و ایام تعطیلات نوروزی فروردین ماه سال ۹۶ در این استان انجام می پذیرد .

وی افزود : مرحله اول طرح بازدید نوروزی در نیمه اول اسفندماه ، به منظور نظارت و پایش وضعیت مجاری عرضه با تشکیل کارگروههای نظارتی ویژه و اعزام کارشناسان واحدهای عملیاتی، فنی، HSE و روابط عمومی برگزار شد.

براساس این گزارش، کارگروه نظارتی این شرکت به طور مستمر تا پایان تعطیلات نوروز ۹۶ عملکرد مجاری عرضه را مورد پایش و نظارت قرار می دهند و بمنظور رفع نواقص و اشکالات احتمالی و با ارائه رهنمودهای لازم به متصدیان مجاری عرضه به منظور ارتقاء سرویس دهی مطلوب، با فراهم کردن محیطی مناسب برای مراجعین و مسافرین نوروزی میزبانی خوب برای هموطنان عزیز می باشند

46

درخواست شهروندان برای خروج کمپ ویژه زنان از محله حکیمیه/ مشکلات شمال شرق تهران پایان ندارد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کمیته نظارت شورای شهر تهران این هفته به محله حکیمیه واقع در منطقه 4 و شرق تهران رفت تا به بررسی مشکلات و مسایل شهری با حضور شهردار ناحیه، شورایاران و گروهی از شهروندان بپردازد. در این نشست و در حوزه سلامت، محیط زیست و خدمات شهری بررسی ها و درخواست مردم نشان داد شهروندان نیاز به افزایش تعداد غرفه های بازیافت در سطح محله دارند.
همچنین از سوی شهروندان درخواست شد نظارت مستمر بر عملکرد پیمانکاران خدمات شهری به منظور جمع آوری به موقع زباله های بازیافتی صورت گیرد و افزایش تعداد مخازن در راستای اجرای طرح تفکیک زباله تر و خشک عملیاتی شود .
در این نشست یکی از اعضای کمیته نظارت شورای شهر پیشنهاد کرد با توجه به امکان احداث بوستان ویژه بانوان در سطح محله حکیمیه واقع در منطقه 4 شایسته است در آینده نزدیک این بوستان در سطح منطقه احداث شود.
از سوی شهروندان مسایلی مانند تامین روشنایی معابر عمومی سطح محله حکیمیه به عنوان یک الزام شهری عنوان شد و مقرر شد پیگیری های لازم به منظور تأمین روشنایی معابرعمومی و بوستان های سطح محله به ویژه بوستان “ارکیده” انجام شود.
همچنین ساماندهی صنایع، مشاغل مزاحم و عاملان سد معبر در سطح محله حکیمیه یکی دیگر از خواسته های مردم بود. از سوی دیگر مردم درخواست کردند ساماندهی صنایع و مشاغل مزاحم به ویژه کارخانجات مزاحم و آلاینده صوتی و زیست محیطی واقع در جنوب محله از جمله کارخانه های رنگ سازی، پلاستیک سازی، لوازم آشپزخانه کن، آیفون تابان، کارخانه شن و ماسه واقع در شمال شرقی محله (جاده تلو) و همچنین تصفیه خانه سازمان آب در دستور کار مدیریت شهری قرار گیرد.
مدیران شهری نیز در این نشست با تاکید بر ساماندهی ناهنجاری های اجتماعی در سطح محله حکیمیه درباره ضرورت رسیدگی به این مشکل ابراز نظر کردند. در این جلسه مقرر شد برخی ناهنجاری های اجتماعی از جمله تجمع معتادان در محدوده های ضلع شرقی بوستان صلح و دوستی مشرف به جاده تلو، بوستان نرگس، سرویس های بهداشتی بوستان ها و … مورد بررسی جامع و همه جانبه قرار گرفته و برای کاهش آن برنامه ریزی شود.
در همین رابطه مقرر شد به منظور استقرار نگهبان در بوستان ها و فضای سبز محله اقداماتی شود.
همچنین شورایاران درخواست کردند نظارت بر تعداد و نحوه فعالیت قهوه خانه ها در سطح محله حکیمیه در دستور کار قرار گیرد و رفع مزاحمت های ناشی از فعالیت قهوه خانه های سطح محله به منظور حفظ سلامت فرهنگی و اجتماعی محله اجرایی شود.
در این نشست اقدامات صورت گرفته در حوزه عمران و حمل و نقل و ترافیک محله حکیمیه نیز تشریح شد. مقرر شد در این خصوص بررسی امکان تخصیص ایستگاه مترو به محله حکیمیه به منظور حل مشکلات ترافیکی بررسی شده ضمن اینکه امکان اصلاح معابر محله به ویژه بلوار شهید عبدالرضا (بهار) و خیابان شهید کلثومی (خرم) نیز وجود دارد که باید محقق شود.
همچنین نصب پل عابر پیاده مقابل مدرسه شهید صدوقی و همچنین احداث مسیر ورودی و خروجی از بزرگراه شهید زین الدین به محله حکیمیه ( بلوار شهیدان بابائیان) از دیگر درخواست های مطرح شده در حوزه عمران محله حکیمیه بود.
مدیران محلی خصوص اقدامات صورت گرفته به منظور حل گره های ترافیکی در سطح محله حکیمیه اعلام کردند طرح بازگشایی مسیر خیابان احسان از داخل دانشگاه شهید عباسپور به منظور رفع مشکلات ترافیکی و همچنین کوچک کردن رفیوژ میانی بلوار عبدالرضا مطرح شده و در دست بررسی است.
مدیران محلی شهری درخواست کردند پلیس راهور به منظور مقابله با بی نظمی، هرج و مرج و گره های ترافیکی در سطح محلهدر مبادی ترافیکی مستقر شود. همچنین درخواست شد پارکبان ها در بلوار اصلی حکیمیه مستقر شوند و این کار می تواند سبب کاهش ترافیک در این محدوده شود.
درخواست های مکرر شهروندان محله حکیمیه و شورایاران به منظور تغییر در جانمایی کمپ اعتیاد بانوان نیز بخش عمده ای از جلسه رسیدگی به مشکلات را به خود اختصاص داد. بنا به اظهارات اعضای شورایاری، شهروندان محله تمایلی به بازگشایی کمپ ترک اعتیاد بانوان در محله را نداشته اند و این موضوع منجر به افزایش تنش های روحی و روانی، آسیب های اجتماعی و اخلاقی در میان مردم محله شده است.
در رابطه با اقدامات صورت گرفته به منظور ایجاد محله جدید در کنار محله حکیمیه نیز اعضای شورایاری و هیئت امنای محله حکیمیه درخواستهایی در خصوص تفکیک ضلع جنوبی محله که توسط بزرگراه شهید زین الدین جدا شده است داشتند و تاکید آنها مبنی بر تشکیل یک محله جدید با توجه به وسعت محله حکیمیه بود.
شهروندان همچنین خواستار احداث یک مدرسه پسرانه در سطح محله حکیمیه شدند که مقرر شد پیگیری احداث دبیرستان پسرانه در سطح محله حکیمیه با همکاری وزارت آموزش و پرورش انجام شود.

 

46231

 

بیمارستان‌ها حق نگهداشتن جسد به دلیل عدم پرداخت هزینه‌ها را ندارند

سیدحسن هاشمی در حاشیه همایش دستاوردهای دولت تدبیر و امید در سازمان غذا و دارو با حضور در جمع خبرنگاران، همچنین درباره میزان مصرف روغن پالم در کشور و نحوه کنترل آن گفت: مصرف روغن پالم در کشور از طریق تعرفه گذاری آن کنترل می‌شود و سازمان غذا و دارو هم برای استفاده از روغن پالم در فراورده‌ها سقفی را مشخص کرده است که شرکت‌های روغن سازی آن را رعایت می‌کنند.

وی افزود: البته بخشی از سفره غذایی دارای پالم است و این موضوع اشکالی هم ندارد، اما اگر میزانش بیشتر از حد استاندارد شود اشکال دارد.

هاشمی در پاسخ به سوال دیگری درباره زمان تکمیل پورتال دارویی کشور گفت: پورتال دارویی در ادامه خدماتی است که با عنوان دولت الکترونیک بیش از 20 سال است که قولش داده می‌شود، البته خوشبختانه ما بخشی از این پورتال را اجرا می‌کنیم و تقریبا کار آن تمام شده است. در عین حال نیاز بود که هماهنگی‌هایی میان وزارت بهداشت و بیمه‌ها در این زمینه انجام شود که خوشبختانه این کار انجام شد و طبق قولی که به من داده شده، حداکثر تا اردیبهشت ماه سال آینده شاهد خواهیم بود که خدمات از داروخانه به بعد کاملا الکترونیکی می‌شود. بنابراین به لحظه می‌توانیم آمار مصرف دارویی کشور و شیوع برخی بیماری‌ها را داشته باشیم. همچنین از این طریق می‌توانیم بفهمیم که هزینه‌هایمان در کدام بخش‌ها بیشتر است و این پورتال در سیاستگذاری بیمه‌ها برای پوشش اقلام دارویی نیز حائز اهمیت است. از طرفی مردم هم از اصالت داروها مطمئن شده و از قاچاق جلوگیری می‌شود.

وزیر بهداشت در پاسخ به سوال دیگری درباره جلسه این وزارتخانه با صنوف نانوایان و شیرینی‌پزان، گفت: یکی از کارهایی که باید سازمان ملی استاندارد انجام دهد، برگزاری جلسه با صنوف مختلف است؛ چرا که مشکلات آنها باید شنیده شود. ما نیز با صنف نانوایان جلسه‌ای داشتیم و شکایت‌هایشان را در حوزه کیفیت گندم، آرد و دستمزدها شنیدیم و امیدواریم خواسته‌های آنها عملی شود. در عین حال قرار بود جلساتی را هم با صنف شیرینی‌پزان داشته باشیم که هنوز این اتفاق نیفتاده است.

وی افزود: فکر می‌کنم ایجاد معاونت اجتماعی در وزارت بهداشت اتفاق خوبی بود؛ چرا که این فرصت را فراهم می‌کند تا با کسانی که مستقیما در حوزه غذایی و آشامیدنی اثرگذارند، از نزدیک صحبت کنیم و امیدواریم این جلسات نمایشی نباشند.

هاشمی در پاسخ به سوال دیگری درباره طرح واگذاری شرکت‌های دارویی به بخش خصوصی گفت: در این زمینه اطلاعی ندارم، اما ما در طول 30 سال گذشته در مذمت تصدی گری دولت بسیار شنیده‌ایم اما عمل کردن به آن را کمتر دیده‌ایم و بیشتر به سمت شبه دولتی کردن رفته‌ایم. در عین حال در بسیاری از حوزه‌ها به اقتصاد آزاد هم اعتقاد نداریم و حرفش را می‌زنیم. متاسفانه دولت در حوزه دارویی در همه بخش‌ها دخالت می‌کند و به همین دلیل بخش خصوصی نمی‌تواند خوب رشد کند؛ به خصوص وقتی که مستقیما در قیمت دخالت می‌کنیم و به صنعت فشار می‌آوریم. بنابراین با این کارها بخش خصوصی جرأت سرمایه گذاری پیدا نمی‌کند. ما باید برای این کارها مدل اقتصادی داشته باشیم.

۴۷۴۷

توسعه اقتصادی ولگاگراد با اردبیل در سطح عالی دنبال می‌شود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ازاردبیل؛الکساندر سانی اف با حضور در اتاق بازرگانی اردبیل و در دیدار با جمعی از فعالان تولیدی و اقتصادی اردبیل اظهار کرد: ما خوشحال هستیم که برای اولین بار به استان اردبیل سفر کردیم در حالی که بیش از این ده ها بار به ایران سفر کرده بودیم و سعی مان بر این بوده تا مشکلات پیش روی تجار را در انتقال پول و تدارکات حمل و نقل بین ایران و ولگاگراد روسیه برطرف کنیم .

وی افزود: ما بر این باوریم که با دسترسی به خط ریلی، ترانزیت زمینی و بنادری که در اطراف استان اردبیل وجود دارد به راحتی می توانیم تبادلات تجاری و کالایی را به خوبی انجام دهیم به طوری که در سال های اخیر با ارتقای روابط ما شاهد برطرف شدن مشکلات و موانع مبادلات ارزی هستیم .

مشاور عالی شهردار و نماینده اتاق بازرگانی ولگاگراد به توانمندی های اردبیل در تولید محصولات کشاورزی، صنعتی و پلاستیک اشاره کرد و گفت: از رویکردهای دیگر توسعه روابط علمی و آموزشی بین دانشگاه های ولگاگراد و اردبیل است که ما به راحتی می توانیم از این ظرفیت و بستر استفاده کنیم .

سانی اف با تبریک سالروز استقلال جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: ما سال های گذشته از بازار بکر اردبیل و شهرهای اطراف آن در توسعه روابط غافل بودیم در حالی که به راحتی می توانیم حتی به کشت فراسرزمینی و حضور سرمایه گذاران و تجار دو کشور در ولگاگراد و اردبیل فکر کنیم .

وی موقعیت استان اردبیل را به عنوان بهترین و نزدیک ترین مرز در اتصال به کشورهای آسیای میانه یادآور شد و اظهار کرد: ما چندین بار با مشورت گرفتن از سفیر ایران در روسیه کشت محصولاتی همچون گلرنگ و کلزا در ولگاگراد هم اندیشی داشتیم که انتظار می رود این سفر مقدمه این کار را فراهم آورد .

مشاور عالی شهردار و نماینده اتاق بازرگانی ولگاگراد همچنین به خواهرخواندگی اردبیل و ولگاگراد اشاره کرد و گفت: به زودی این موضوع نهایی خواهد شد و ما به صورت رسمی از شهردار اردبیل و مسئولان این استان می خواهیم تا با سفر به ولگاگراد روسیه زمینه خواهرخواندگی اردبیل و ولگاگراد را فراهم کنند .

 

۴۸