سعید قاسمی: استکبار می‌گوید درس حسین فهمیده برای دانش‌آموزان ضرر دارد/نقشه ایران شبیه نهنگ بوده است

سعید قاسمی در مراسم یادواره 59 شهید گرانقدر و 5 شهید گمنام شهر هشتگرد که عصر امروز در هشتگرد برگزار شد، با اشاره به اینکه جنگ عراق علیه ایران، اظهار داشت: در طول 12 سال تحصیلی چیزی در مورد عصر امام، انقلاب، جنگ و شهدای دفاع مقدس در مدارس یاد نمی‌دهند و باید خود خانواده‌ها به فرزندان خود آموزش دهند.

فرمانده سال‌های دفاع مقدس با بیان اینکه نقشه ایران از ابتدا به شکل نهنگ بوده است که سر آن هرات، دم آن بین‌النهرین و سینه آن بحرین بوده است، افزود: 2 سال قبل از انقلاب اسلامی با خباثت انگلیس و آمریکا بحرین از ایران جدا شد.

وی با اشاره به حذف درس شهید حسین فهمیده، گفت: استکبار می‌گوید درس حسین فهمیده برای دانش‌آموزان ضرر دارد.

قاسمی با بیان اینکه فقط در جنگ 8 ساله ما حتی یک متر زمین از دست نداده‌ایم، ادامه داد: تعامل یعنی ننگ دست دادن سازشکارها با استکبار جهانی که به عنوان یک اصل و روز تاریخی گفته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه گفته می‌شود که در فرهنگ تابع درهای باز هستیم، گفت: برجام به معنی سیاست درهای باز است.

قاسمی با بیان اینکه نباید فکر انحرافی اینکه هدف از قیام عاشورا مذاکره با یزید بوده است، ترویج شود، افزود: تحریم از دوران امام(ره) و تسخیر لانه جاسوسی آغاز شده است.

2929

شکست نقشه حمله نظامی به ایران از زبان فرمانده کل سپاه

سردار سرلشکر محمدعلی جعفری که در مراسم تجلیل از برگزیدگان هفتمین دوره نمایشگاه کتاب دفاع مقدس در مصلای امام خمینی (ره) تهران سخن می‌گفت افزود: هر سال که می‌گذرد مردم ما به نقش تأثیرگذار دفاع مقدس بیشتر پی می‌برند زیرا این تأثیرگذاری را در استحکام انقلاب اسلامی، مقاومت اسلامی و معادلات بین‌المللی و حتی اجتماعی به وضوح مشاهده می‌کنند و به دنبال کشف حقایق دفاع مقدس می‌روند.

سردار جعفری در ادامه سخنانش اظهار کرد: نگاهی به فرهنگ عاشورا نشان می‌دهد که مردم با گذشت زمان بیشتر از پیش به آرمان‌های قیام عاشورا پی می‌برند و دفاع مقدس هم چون برگرفته از فرهنگ عاشورا است و همچنین عمل به تکلیف و ایستادگی در مقابل ظلم، قداست و ارزش معنوی آن بیشتر نمایان می‌شود.

سردارجعفری ادامه داد: وقتی صحبت از سرنوشت اسلام می‌شود مستند به فرمایشات امام خمینی (ره) است زیرا ایشان هم عقیده داشتند جمهوری اسلامی نباید آسیب ببیند چون بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی محسوب می‌شود بنابراین جمهوری اسلامی و ریشه‌های آن در دوران دفاع مقدس مستحکم‌تر شد چون خون شهدا آن را آبیاری کرد و دشمنان اسلام هم تاکنون اقدامات زیادی برای از بین بردن انقلاب اسلامی انجام داده‌اند اما کاری از پیش نبرده‌اند. دشمنان در این راستا از یک مؤلفه بزرگ و تعیین‌کننده به نام مردم غافل بوده و هستند. مردم ما همواره با همه توان در صحنه‌های دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی حاضر می‌شوند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به علت ادامه جنگ بعد از آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و گفت: برخی سیاسیون یا کسانی که مسئله دارند و عادت دارند همه مسائل را زیر سوال ببرند می‌پرسند چرا بعد از آزادسازی خرمشهر جنگ ادامه یافت. این در حالی است که حضرت امام (ره) پیش‌بینی کرده بودند عراق اگر قوی شود باز هم به کشور ما حمله خواهد کرد و در پایان جنگ همه دیدیم که عراق از چند نقطه مثل سال 59 به کشورمان حمله کرد و همین امر پیش‌بینی حضرت امام راحل را ثابت کرد. ما بعد از آزادسازی خرمشهر به دنبال اثبات حقانیت خود و مشخص شدن متجاوز بودیم.

سرلشکر جعفری همچنین اظهار کرد: امنیت امروز جمهوری اسلامی ایران بی‌نظیر و تاریخی است. ما در دفاع مقدس به دشمنان نظام درسی دادیم که بفهمند ایران با دیگر کشورها متفاوت است و همین درس باعث شده است امنیت امروز جمهوری اسلامی ایران مثال‌زدنی باشد.آمریکا و همپیمانانش دشمنان بعد از حادثه 11 سپتامبر و اشغال افغانستان و عراق نیروهای خود را در اطراف مرزهای کشورمان مستقر کردند و به دنبال فرصتی بودند تا به کشورمان حمله نظامی بکنند اما انسجام داخلی و حمایت مردم و همچنین تجربه دفاع مقدس باعث شد توانایی انجام این کار را نداشته باشند. البته آن‌ها به دنبال به هم ریختن وضعیت سیاسی کشور هم بودند تا حمله نظامی خود را انجام بدهند اما از سال 86 به قطعیت رسیدند که نمی‌توانند.

سرلشکر جعفری به اثرگذاری دفاع مقدس در دیگر کشورها اشاره کرد و گفت: این دفاع امروزه در فلسطین، عراق، سوریه و یمن تأثیر عمیقی بر جای گذاشته و در یک کلام انقلاب اسلامی ایران مایه عزت و عظمت جهان اسلام شده است. شاخصه‌های این اثرگذاری عمل به دستور الهی، قیام برای خدا و ایستادگی در برابر استکبار جهانی است.

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نقش هنر در ترویج فرهنگ دفاع مقدس گفت: در این میان کتاب نقش اساسی دارد و امیدواریم نویسندگان و دست‌اندرکاران کتاب‌ها بتوانند بیشتر از پیش در راستای شناساندن دفاع مقدس گام بردارند و البته اخلاص در این زمینه حرف اول را می‌زند.

پیش از سخنان سرلشکر جعفری، سردار حق‌طلب رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری نمایشگاه کتاب دفاع مقدس گفت: در این نمایشگاه 100 ناشر تخصصی در 130 غرفه،5000 عنوان کتاب را به علاقه‌مندان عرضه کردند. در این نمایشگاه همچنین 20 برنامه رونمایی کتاب برگزار و 100 عنوان کتاب جدید در آن رونمایی شد. برگزاری نشست‌های تخصصی پیرامون دفاع مقدس هم از دیگر برنامه‌های این نمایشگاه بود.

2929

روایت وزیر کشور از کمک مالی و اطلاعاتی عربستان به اشرار در شرق کشور

عبدالرضا رحمانی فضلی در ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در استانداری این استان از کمک عربستان سعودی به اشرار شرق کشور خبر داد.وزیر کشور با بیان اینکه هیچگونه نگرانی نسبت به تهدیدات خارجی وجود ندارد، گفت: این تهدیدات وجود دارد اما ما نگران آن نیستیم چرا که قدرت مقابله ما با این تهدیدات به قدری است که تصور اقدام عملی به ذهن دشمن خطور نمی‌کند.

البته در داخل کشور ضعف‌هایی وجود دارد که می‌تواند بسترساز مطامع دشمنان شود قدرت ما تا زمانی استقرار و تداوم خواهد داشت که در داخل کشور انسجام و وحدت داشته باشیم.

رحمانی فضلی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در حوزه امنیت و انسجام ملی عنوان کرد: ایشان پس از این دو مورد، اقتصاد مقاومتی و آسیب‌های اجتماعی را مورد تاکید قرار داده‌اند. اقتصاد مقاومتی را باید جدی گرفت و قدر این امنیت را دانست.

وی تاکید کرد: ما شکی نداریم همه کشورهای استکباری به دنبال بروز اتفاقات ناخوشایند در ایران هستند و در این زمینه هزینه زیادی انجام می‌دهند. به عنوان نمونه عربستان در شرق کشور مستقر شده و به اشرار کمک‌های مالی و اطلاعاتی می‌کند.

رحمانی فضلی ادامه داد: آن‌ها در غرب نیز با منافقین علنا دیدار می‌کنند، با این حال ما از این اقدامات نگران نیستیم اما این مساله به معنای عدم تقویت خودمان نیست.

وزارت کشور می‌تواند هدفمندی یارانه‌ها را مدیریت کند

حدود 100 مورد از اختیارات استانداری‌ها به آن‌ها واگذار شده که استانداران باید از این امکان به نحو احسن استفاده کنند. ما می‌توانیم همین موضوع هدفندی یارانه‌ها را نیز از این طریق در وزارت کشور مدیریت کنیم، چرا که این استانداران و فرمانداران هستند که می‌دانند چه کسانی باید یا نباید یارانه دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر اختیار هدفمندی یارانه‌ها به ما واگذار شود، می‌توانیم آن بخش از یارانه‌هایی که به افراد غیرنیازمند پرداخت نشده است را به صندوق توسعه استانی واریز کنیم و آن را به سرمایه یا سود تبدیل نماییم.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی تنها به حوزه اقتصاد محدود نمی‌شود گفت: اقتصاد مقاومتی در تمامی ابعاد امنیتی، سیاسی و اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد و در شرایط کنونی که تهدیدات علیه کشور ما زیاد است، باید به این مساله توجه ویژه داشت.

مردمی بودن نقطه اصلی اقتصادی مقاومتی

 

وزیر کشور با بیان اینکه پروژه‌های دولتی به هر صورت باید انجام شود، عنوان کرد: اما تاکیدی که در اقتصاد مقاومتی وجود دارد این است که مردم باید وارد آن شوند. اگر مردم به اقتصاد مقاومتی ورود نکنند، این مدل اقتصادی محقق نخواهد شد. باید برای تجهیز و ورود مردم به حوزه اقتصاد مقاومتی طرح و منابع آن را مشخص کرد.

وی خطاب به مسئولان استانی اظهار کرد: مدیران هر استان باید برنامه‌ای برای استان خود در نظر گرفته و اهداف، شاخص‌ها و وضع موجود و مطلوب را ترسیم نمایند و در نهایت در این طرح‌ها زمان‌بندی‌ها را مشخص کنند.

رحمانی فضلی با اشاره به کمبود منابع عمرانی کشور بیان کرد: وضعیت ما با این قیمت نفت اصلا خوب نیست، با این حال ما توانسته‌ایم در این شرایط تورم را کاهش داده و پول به صندوق ذخیره اصلی تزریق کنیم. ما این اقدامات را مدیون مردم و دولت هستیم. ساختار اقتصادی به گونه‌ای بوده که دولت تاکنون تاب آورده است اما باید سایر روش‌های کسب منابع را جستجو کرد.

وزیر کشور اضافه کرد: اینکه مردم در چرخه تولید و نوآوری ورود یابند از اهمیت زیادی برخوردار است. باید اقتصاد روستا و شهر ساماندهی شود و نظامات بانکی و حقوقی تغییر نماید که البته این تغییرات به مرور ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به تعیین وزیر معین برای ستاد اقتصاد مقاومتی در هر استان بیان کرد: برای این منظور دستورالعملی توسط وزارت کشور تهیه شده و استان‌ها نیز باید این برنامه‌ها را پیگیری کنند. در برخی از استان‌ها نیز نمونه کارهایی به صورت آزمایشی انجام شده که می‌تواند به عنوان الگو برای سایر استان‌ها مورد استفاده قرار گیرد. خراسان رضوی نیز می‌تواند یک شهرستان را انتخاب و مدیریت اقتصاد مقاومتی را در آنجا پیاده کند. این مدل می‌تواند به عنوان الگویی مورد استفاده در سایر بخش‌های استان شود.رحمانی فضلی با تاکید بر لزوم گفتمان‌سازی در مسیر دستیابی به اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: گفتمان سازی تنها محدود به تعداد برنامه‌های صدا و سیما نیست و باید به منابر، دانشگاه‌ها و مدارس نیز کشیده شود.

وزیر کشور ادامه داد: گفتمان سازی در استان خراسان رضوی به جهت ظرفیت گردشگری آن باید به شکلی متفاوت صورت گیرد.وی با اشاره به طرح‌های اجرایی در حوزه تولید و اشتغال خاطرنشان کرد: باید آثار طرح‌های مختلف در ایجاد اشتغال و رفع بیکاری و همچنین افزایش درآمد خانواده‌ها  پیگیری و ارزیابی شود.

رحمانی فضلی در خصوص مشکلات آب در استان خراسان رضوی تاکید کرد: در این استان باید کشت گلخانه‌ای پیگیری شود. ما برای عبور از بحران آب راهی جز استفاده از الگوی کشت نوین و بهینه کردن آن نداریم. در این زمینه توسعه کشت پاییزه نیز می‌تواند موثر باشد.وزیر کشور از توافق با کشور افغانستان برای تغییر کشت تریاک در یکی از استان‌های این کشور خبر داد و افزود: این پیشنهاد مصوب شده و قرار است در یکی از استان‌های افغانستان پیاده شود. استان خراسان رضوی می‌تواند در این زمینه ورود یافته و طرح‌های خود را ارایه دهد.

وی با تاکید بر انجام برش‌های استانی در طرح‌های اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: هر موضوعی که می‌تواند توسط وزارتخانه پیگیری شود را به ما ارجاع دهید. متاسفانه ما کمی در تبلیغ و ارایه اقدامات دولت تعلل داریم. در حال حاضر  حدود 70 درصد فعالیت‌ها در روال اداری متوقف می‌شود. 

29219

وقتی ربنای شجریان با تشویق روبرو شد

عصر پنج‌شنبه (8 مهرماه) مراسم نکوداشت مولانا در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

در این مراسم ابتدا پرفسور حسین باهر دبیر چهارمین همایش نکوداشت مولانا با خواندن ابیاتی از می‌نامه مثنوی مولانا گفت: معتقدم هر شاعری بسم‌الله خودش را دارد. اگر کسی می‌گوید چرا مولانا بسم‌الله ندارد بشنو از می او بسم‌الله مولانا است.

او در ادامه گفت: برگزاری همایش مولانا که امروز در چهارمین دوره آن هستیم کاری صددرصد مردمی است و ما برای برگزاری آن از هیچ نهاد دولتی و مردمی چه از داخل و چه خارج از کشور کمک نگرفته‌ایم.

در ادامه این مراسم دکتر توحیدی مولوی‌شناس به حکمت‌های نهفته در مثنوی مولانا اشاره کرد و گفت: نباید مولانا را فقط یک عارف ببینیم. بلکه او حکیم است و نکات حکمی، معرفتی، انسانی و درس زندگی در مثنوی او فراوان است.

او همچنین مولانا را اولین مبتکر تکثرگرایی دانست.

در ابتدای این مراسم و هنگام اذان مغرب ربنای محمدرضا شجریان برای حاضرین در سالن پخش شد که با تشویق حاضران همراه شد. سپس سعید محمدزاد اکبری مدیر مسئول این نکوداشت گزارشی از روند برگزاری این مراسم ارائه کرد و پیشنهاد داد سال‌های آینده این نکوداشت بیشتر به جوانان اهمیت دهد.

در پایان این مراسم تندیس نکوداشت مولانا به این افراد اهدا شد:

در بخش مولاناپژوهی: دکتر حشمت‌الله ریاضی

بخش تحقیق: دکتر فیض‌الله توحیدی

شعر و ادبیات: مصطفی بادکوبه‌ای

هنر موسیقی: محمدرضا شجریان

بخش انتشارات: انتشارات صراط

تألیف: اکرم جهانگیر

خط و نقاشی: رضا بدرالسما

دبیری انجمن: عفت بهبهانی

رسانه جمعی: روزنامه نوآوران

بانوی منتخب: پروانه هداوند

همچنین در این بخش به تعدادی از افرادی که با این نکوداشت همکاری داشته‌اند لوح سپاس تقدیم شد که یکی از این افراد لوریس چکنارواریان بود.

چکناواریان در زمان دریافت لوح تندیس خود گفت: سالها با حضرت مولانا زندگی کردم و بالاخره دو سال پیش اوپرای مولانا را نوشتم. قرار بود مرحوم کیارستمی این اوپرا را کارگردانی کند ولی متأسفانه این اتفاق رخ نداد. امیدوارم در آینده نزدیک بتوانم این اوپرا را اجرا کنم.

به گزارش خبرنگار ایسنا، بخش زیادی از این مراسم سه ساعته تنها به پخش نماهنگ‌های تکراری و همچنین اجرای زنده گروه‌های مختلف موسیقی اختصاص داشت.

5858

سعید جلیلی: تحلیل‌های فلج کننده خطرناک‌تر از تحریم‌های فلج کننده است/دشمن آرایش جنگی گرفته است

سعید جلیلی در محل امامزاده ابراهیم شهرستان آمل با بیان اینکه آمریکا پس از جنگ تحمیلی وارد یک جنگ تمام عیار اقتصادی با ما شد، افزود: ملت ما پس از جنگ مشاهده کرد که دشمنی‌های آمریکا هیچگاه قطع نشد. دشمنی که تحریم‌های فلج کننده علیه یک ملت را اجرا می‌کند، هیچگاه نمی‌تواند مورد اعتماد واقع شود.

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی کشورمان با تاکید بر اینکه نقشه امروز دشمن تفرقه و تضعیف توان داخلی در عرصه اقتصاد است، گفت: ارائه لیست سیاه و سفید، حیله دشمن برای تضعیف توانمندی ملی است.

وی افزود: آمریکا می‌داند وقتی توانمندی‌های ملی در عرصه اقتصاد بسیج شود، تحریم‌ها و فشارها بی اثر خواهد شد. آنها توانمندی‌های فرزندان ملت را در جنگ تجربه کرده‌اند و می‌خواهند مانع بروز این توانمندی‌ها شوند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: هر حرکتی که مانع توانمندی‌های ملی در جهت پیشرفت اقتصادی کشور شود حرکتی در جهت  آمریکاست.

جلیلی تصریح کرد: راه پیشرفت کشور و ایجاد اشتغال اتکا به توانمندی‌های داخلی است، نه سراب وعده‌های طرف مقابل.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: نباید برای ایجاد شغل معطل وعده‌های دشمنی شد که کمر به نابودی ملت ما بسته است.

وی افزود: طرف مقابل برای فشار اقتصادی آرایش جنگی گرفته است، تحریمهای تازه اعمال میکند و به اموال شما دستبرد میزند و عده‌ای هنوز در تردید هستند که آیا او رفیق است یا رقیب یا دشمن؟!

جلیلی با بیان اینکه در برابر دشمنی که میخواهد جنگ اقتصادی را تحمیل کند بدترین ظلم آن است که آمادگی های اقتصادی از نیروی خودی گرفته شود، تصریح کرد: در جنگ اقتصادی نباید بین صف و ستاد فاصله بیفتد. حقوقهای نجومی، یعنی فاصله بین مردم و کارگزاران و دور شدن از فهم مشکلات مردم.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: مهم این نیست که دشمن تا دیروز خشمگین بود و امروز لبخند میزند، مهم نشاندن لبخند بر چهره مردم و زدودن غم از چهره بیکاران است.

وی در پایان گفت: امروز تاکید مقام معظم رهبری بر این است که این تجربه کسب شود که نمیشود به دشمن اعتماد کرد.

29219

تصاویر | زیباترین عکس‌های سفر ؛ از دریاچه دال تا رودخانه تیمز و کپی برج ایفل

 

 

به گزارش توریسم‌آنلاین، به هرگوشه ای از دنیا که سفر می‌کنید،حتی اگر خود را یک عکاس حرفه‌ای نمی‌دانید باز هم دست به دوربین شده و لحظه‌ها را قاب بگیرید.

منتخبی از جدیدترین عکس‌های سفر را به روایت “سی ان ان” را می‌بینید.
61282 

وزیر صنعت در نمایشگاه خودرو پاریس چه می‌کند؟

در این نمایشگاه شرکت های بین المللی از آخرین خودروهای خود رونمایی
کرده اند.

«محمدرضا نعمت زاده» وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه «محسن صالحی
نیا» معاون امور صنایع وزیر، «امیرحسین قناتی» مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه این
وزارتخانه و «علی آهنی» سفر جمهوری اسلامی ایران در پاریس، در حاشیه این نمایشگاه
تاکنون با برخی از شرکت های فرانسوی وارد مذاکره شده اند.

به گزارش ایرنا، در کمتر از یک سالی که از اجرای برجام گذشته است،
نخستین قرارداد خودرویی میان ایران خودرو و پژو منعقد شد و قرارداد دوم را سایپا و
سیتروئن بستند و به زودی قرارداد نهایی این دو شرکت امضا می شود.

ایران خودرو و پژو قرار است امسال نخستین محصول خود را با نام «2008»
به بازار ایران عرضه کنند و پس از آن، خودروهای «301» و «208» را؛ سایپا و سیتروئن
نیز تفاهم اولیه را برای افزودن خودروهای روز سیتروئن به خطوط تولید سایپا کاشان
داشته‌اند.

شرکت هایی مانند فیات، فولکس واگن و بنز مذاکرات خود را با
خودروسازان ایرانی آغاز کرده اند و شرکت رنو فرانسه که در دوران تحریم فعالیت خود
را به تولید مشترک خودروهای باکیفیت تندر و تندرپیکاپ محدود کرده بود، این روزها
با دو خودرو تولیدی مشترک با شرکت پارس خودرو یعنی «ساندرو هاچ بک» و «ساندرو استپ
وی» به بازار آمده است.

نمایشگاه خودرو پاریس٢٠١٦ از یکم اکتبر (دهم مهرماه) به مدت 16 روز
درهای خود را به روی عموم می گشاید.

خودروسازانی مانند گروه رنو نیسان، گروه پژو سیتروئن، گروه فیات
(فراری، مازراتی و آبارت)، مرسدس بنز، تویوتا، ب.ام.و، پورشه، میتسوبیشی موتورز و
جنرال موتورز در این نمایشگاه حضور دارند.

 

 

22339

 

عکس | نصب سنگ مزار داود رشیدی در آستانه مراسم چهلم این هنرمند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، داود رشیدی در روز پنجم شهریورماه بعد از سال‌ها تحمل بیماری آلزایمر دار فانی را وداع گفت. مراسم چهلمین روز درگذشت این هنرمند نیز روز شنبه دهم مهر ماه در تئاتر شهر برگزار خواهد شد.

بر روی سنگ مزار این هنرمند جمله‌ای که خواسته خود او بود نوشته شده است. زنده‌یاد رشیدی درخواست کرده بود «آمدم، دیدم و رفتم» بر سنگ مزار او نقش ببندد که این خواسته او سوی خانواده‌اش محقق شده است.

5858

جانشین ستاد کل نیروی‌های مسلح: سقوط آل‌سعود نزدیک است

امیر سید عبدالرحیم موسوی جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در دومین یادواره340 شهید حوزه 311 امام جعفر صادق(ع) که امشب(پنجشنبه) در سالن هزار نفری 5 آذر سازمان بسیج برگزار شد, ضمن گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی و مدافع حرم, طی سخنانی انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی یکی از مصادیق بارز شجره طیبه عنوان کرد و گفت: انقلاب اسلامی بر مبنای دین و اسلام شکل گرفته که امروزه شاخه‌ها و پیام آن به سراسر جهان کشیده شده و همه آزادی خواهان و عدالت خواهان جهان از میوه‌های این شجره طیبه استفاده می کنند.

دفاع مقدس به الگویی جهانی برای مبارزه با دشمنان تبدیل شده است

وی در ادامه گفت: دفاع مقدس نیز یکی از مصادیق بارز شجره طیبه است که بر مبنای ارزش‌های دینی و مکتب حسینی شکل گرفته و امروزه شاخه‌های آن به سراسر جهان گستره شده و هر جا نبردی بین حق و باطل در حال رخ دادن است، جبهه حق از میوه‌های شجره طیبه دفاع مقدس بهره می‌برد.

امیر موسوی شهید و میوه و شاخه‌های آن را یکی دیگر از مصادیق بارز شجره طیبه خواند و اظهار کرد: شهدا با آموزه‌های دینی و ولایی و با اطلاعت از حضرت امام(ره) در جبهه های نبرد حاضر شده و در برابر دشمن ایستادگی کردند و پیروزی واقعی را شهدا بدست آوردند و به الگویی جهانی برای مبارزه با دشمنان تبدیل شدند.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی، رژیم پهلوی، آمریکا و انگلیس را نمونه بارز شجره خبیثه عنوان کرد و تصریح کرد: رژیم آل سعود نیز نمونه بارز شجره ملعونه است که بزودی شاهد افول و سقوط آن خواهیم بود.

هرگز اجازه نزدیک شدن دشمن به خاک ایران را نخواهیم داد

امیر موسوی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به برگزاری یادواره های شهدا ، بیان کرد: اهدافی که در این یادواره ها دنبال می‌شود سبب ارزشمند شدن آن می‌شود.

وی افزود: برگزاری یادواره‌های شهدا یکی از بهترین اقدامات فرهنگی برای تکریم و قدردانی از خانواده شهدا،تبیین راه شهدا و الگوسازی برای نسل‌های آینده و دشمن شناسی و تقویت روحیه استکبار ستیزی است.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه شهدا حجت را برای نسل‌های آینده و آزادی‌خواهان تمام کردند، بیان کرد:اکنون این اتمام حجت به الگویی برای جوانمردان و رزمندگان در دفاع از حریم اهل بیت و اسلام تبدیل شده که جان خود را در راه عزت الهی فدا می‌کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: ما هرگز اجازه نزدیک شدن دشمن به خاک ایران را نخواهیم داد و قبل از اینکه دشمن بخواهد تعرضی کند آن را سر جایش می نشانیم.

تسلیم در برابر دشمن به منزله تحمل ذلت و خواری است

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح وظیفه نسبت به انقلاب و خداوند، ایثار و از خود گذشتگی و ایستادگی و عدم تبعیت از دشمن را از پیام‌های شهدا به ملت ایران خواند و گفت: تمام قدرت‌های ظاهری با همه تجهیزات خود نخواهند توانست ملت ایران را از حرف حق باز دارند و اگر دنیای استکبار و همه اذناب آنها جمع شوند تا بخواهند ما را به باطل بکشانند ما به تاسی از شهدا از آنها تبعیت نخواهیم کرد.

امیر موسوی عاشورا، دفاع مقدس و شهدا را اتمام حجتی برای آیندگان خواند و اظهار کرد: هر ملتی که در برابر دشمن و زیاده خواهی آنها تسلیم شده، خسارت جنگ و ذلت و خواری را متحمل شده است و در آن روی سکه هر ملتی که در برابر زیاده خواهی و تجاوز دشمن ایستادگی کرده است به پیروزی و سربلندی رسیده است.

مقاومت تنها راه عقل و شرع در مقابله با متجاوزان است

وی ادامه داد: رشد و پیشرفت امروز ما محصول مقاومت ملت ایران و نیروهای مسلح است و مقاومت تنها راه عقل و شرع در مقابله با متجاوزان است.ملتی که در برابر اصول خود پافشاری کند و بر سر آرمان‌های خود بایستد مقتدر بوده و الگویی برای جهانیان است.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در خاتمه گفت: ما خاک پای مادران و پدران شهدا را طوطیای چشم خود می‌کنیم و در مقابل آنها و فرزندان شهدا سر تعظیم فرود می‌آوریم زیرا آنها عزت آفرینی کرده و راه قرب الهی را به ما نشان دادند و وجود این شهدا و شهدای مدافع حرم به افتخاری برای ملت ایران تبدیل شده است.

2929