فرمانده انتظامی هرمزگان خبر داد: کاهش ۲۷ درصدی وقوع جرائم مهم در هرمزگان

به
گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از هرمزگان، سردار عزیزالله ملکی در نشست خبری بیان داشت:
ایران در کانون توجهات قرار دارد و به عنوان کانون امنیت در منطقه شناخته می شود، داعش
بدنبال ضربه زدن به امنیت کشور بوده است.

سردار
ملکی با بیان اینکه هرمزگان یک استان مرزی است و تامین امنیت پایدار در آن پیچیدگی‌های
خاص خود را دارد از کاهش ۲۷ درصدی وقوع جرائم مهم از ابتدای امسال در هرمزگان خبر داد.

به گفته
وی، از ابتدای امسال تا کنون میزان وقوع جرائم سرقت ۳ درصد کاهش و میزان کشفیات سرقت
۳ درصد افزایش داشت. دستگیری سارقان هم در مدت اعلام شده ۱۰۳ درصد رشد نسبت به مدت
مشابه داشته است.

فرمانده
نیروی انتظامی هرمزگان افزود: میزان تصادفات برون شهری و درون شهری در استان نسبت به
مدت مشابه سال ۹۴، ۱۹ درصد کاهش یافت.  در این
مدت ۱۱۷ نفر در تصادفات جان خود را از دست داده اند.

سردار
ملکی با بیان اینکه ۴۱باند قاچاق مواد مخدر در سال جاری منهدم شد، بیان داشت: ٢٦ تن
و ٦٢٦ کیلوگرم مواد مخدر کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد رشد داشته است.

وی تصریح
کرد: از ابتدای امسال بیش از ۵ هزار نفر از معتادان در استان دستگیر شده‌اند که متأسفانه
تنها ۷۸۰ نفر از آنها به کمپ‌ سپرده شد.

وی گفت:
از ابتدای امسال در حوزه کشفیات کالای قاچاق نیز رشد چشمگیری داشته‌ایم به طوری که
بالغ بر ۷۳ میلیارد تومان کالای قاچاق در استان کشف شده و ۲۸ فقره پرونده قاچاق بالای
۱۰۰ میلیون ریال تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شده است.

 فرمانده نیروی انتظامی استان هرمزگان از هدفگذاری
کشف بیش از ۱۰۰ تن موادمخدر در سال ۹۵  به عنوان
شاخص تعیین شده خبر داد و تصریح‌کرد: در این زمینه ۲۷۸۶ قاچاقچی موادمخدر دستگیر شدند
که ۴۱ نفر از این تعداد جزو قاچاقچیان عمده مواد‌مخدر  بودند.

وی همچنین
از دستگیری ۵۸۷۵ معتاد در استان هرمزگان خبرداد و گفت: متأسفانه به دلیل نبود کمپ ترک
اعتیاد بانوان و ظرفیت اندک کمپ مردان، تنها ۷۸۰ نفر از این تعداد راهی کمپ شدند.

سردار
ملکی با اشاره به متلاشی شدن ۴۱ باند موادمخدر، توقیف ۲۸۴ خودرو، کشف ۱۰ قبضه سلاح
جنگی از باندهای مذکور و همچنین ۲ درگیری مسلحانه در استان هرمزگان خبرداد و بیان‌کرد:
طی سه ماهه نخست امسال بیش از ۱۵۹ طرح پاکسازی در مناطق مختلف استان در زمینه جمع‌آوری
خرده فروشان موادمخدر انجام شده که طی آن یک تن موادمخدر کشف شد.

فرمانده
نیروی انتظامی هرمزگان در ادامه با اشاره به کشف ۷۳۰ میلیارد ریالی کالای قاچاق گفت:
در این زمینه ۱۵۵۵ پرونده تشکیل که ۲۷ درصد افزایش داشته است.

سردار
ملکی از توقیف ۹ فروند شناور، ۱۰۸۷ خودرو و دستگیری ۱۵۸۱ متهم در خصوص قاچاق کالا خبرداد
و گفت: در این راستا با افزایش ۲۸ درصدی متهمان قاچاق کالا روبرو بوده‌ایم.

وی با
بیان اینکه ۶۶ نفر در ارتباط با جرائم یارانه ای دستگیر شده اند، بیان داشت: وقوع و
کشف جرائم فضای مجاری ۱۹درصد افزایش داشته است که ۸۷ درصد دستگیرشدگان مردان و ۱۳ درصد
را زنان تشکیل می دهند.

سردار
ملکی افزود: ارزش ریالی جرائم کشف شده ۲میلیارد و ۳۲۶ میلیون ریال است و سن دستگیر
شدگان به ترتیب تا سن ۱۷سالگی ۱۱ درصد، از ۱۲ تا ۲۶سالگی ۴۴ درصد و  مابقی بالای ۲۷ سالگی ۴۵ درصد است.

 

برداشت چیکو در هرمزگان آغاز شد

به
گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از هرمزگان، سید سعید مدرس با اشاره به آغاز برداشت چیکو
در هرمزگان اظهار داشت: به‌دلیل خشکسالی‌های اخیر تولید امسال نسبت به سال قبل تغییری
نداشته است.

وی عنوان
کرد: شهرستان‌های میناب و رودان عمده مناطق کشت چیکو در استان هستند.

معاون
بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان خاطر نشان کرد: محصولات برداشت‌شده
علاوه بر عرضه در بازارهای داخلی استان به استان‌های تهران و اصفهان ارسال می‌شود.

مدرس
اظهار کرد: عدم وجود بازار فروش، عدم صنایع بسته‌بندی و فرآوری از مهمترین مشکلات بهره‌برداران
می‌باشد.

وی در
پایان افزود: چیکو میوه گرمسیری با موطن هندوستان است که در سال‌های اخیر کشت آن در
هرمزگان ترویج شده است و فصل برداشت این میوه از تیرماه آغاز و تا اوایل شهریور ادامه
دارد.

 

دلایل افت بورس در فصل بهار/ برگزیت برای ایران تهدید نیست، بلکه فرصت است

بعد از اجرایی شدن برجام و رشد چشمگیری که در روزهای پایانی سال گذشته اتفاق افتاد، بسیاری از کارشناسان پیش‌بینی می‌کردند بورس تهران امسال روزهای خوبی را پشت سر بگذارد و مثبت باشد اما با گذشت اولین فصل امسال دیدیم که آن طور پیش نرفت و بورس تهران به دلایل مختلفی با افت بسیاری همراه شد. به همین بهانه با علیرضا عسگری‌مارانی، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری ملی به گفت‌وگو پرداختیم. او از دلایل افت بورس در سه ماه ابتدایی امسال می‌گوید. همچنین اثرات اتفاقات اخیر نظیر کاهش نرخ سود بانکی و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بر بازار سرمایه را مورد بررسی قرار داده است.

*دلایل افت بورس در فصل بهار امسال چه بود؟
تداوم تاثیر افت قیمت‌های جهانی کالا(کامودیتی) به این معنی که افت نفت، پتروشیمی، مس، فولاد که در سال گذشته شروع شده اگرچه در اوایل بهار مقداری افزایش پیدا کرد اما بازهم کاهش پیدا کرد و این مساله اصلی‌ترین دلیل برای افت بورس در فصل بهار به شمار می‌رود. دومین دلیل، تاخیر در سیاست پولی درباره کاهش نرخ سود بانکی است که از ابتدای تیرماه اجرایی شد و شاهدیم که در این چند روز بازار را مثبت کرده است و اگر این اتفاق زودتر انجام می‌شد، بازار زودتر تحت تاثیر قرار می‌گرفت. رکود کامل در بخش مسکن مورد دیگری است که به دلیل سیاست‌های موجود در قانون مالیاتی بر این بازار تاثیر گذاشته است چراکه این رکود موجب شده تا مصالح ساختمانی که در بورس هم هستند مانند سیمان، کاشی، فولاد و… رونق که ندارند هیچ؛ در رکود کامل نیز، به سر ببرند. از موارد دیگر می‌توان به عدم وصل شدن صنعت بانکداری کشور به بانک‌های جهانی اشاره کرد؛ در حال حاضر بانک‌ها افت‌وخیزی که باید داشته باشند را ندارند و همچنان مصادیق بعد از تحریم و ارتباط بانک‌داری کشور با بانکداری جهانی حل نشده است. از دیگر مواردی که بر افت بورس دامن زد می‌توان به تاخیر و نبود قانونی که برنامه بلندمدت ساختاری اقتصاد کشور را روشن کند، اشاره کرد. از آنجا که هنوز قانونی برای برنامه ششم توسعه ابلاغ نشده، این مساله نیز، بر اقتصاد و بورس کشور تاثیرگذار بوده است. عامل دیگر، نگاه خاصی است که بازار به بحث تجدید ارزیابی و مصادیقی از این قبیل داشته است. اکنون بعضی از این تجدید ارزیابی‌ها انجام شده، بعضی صورت نگرفته و بعضی قابل انجام نیستند. البته افرادی که سفته‌بازی می‌کردند به این موارد اعتقاد بسیاری داشتند. به هرحال عدم انجام آن، عدم شفافیت مشخص در ارتباط با این مساله خود بحث دیگری است که بر بازار سرمایه تاثیر داشته است. همچنین به نظر می‌رسد چشم‌انداز بنگاه‌ها در سالی که پیش رو داریم و گزارش‌های عملکرد 94 بنگاه‌ها برای سهام‌داران قابل قبول نباشد و آنها به epsهایی که موردنظر دارند، دست پیدا نکرده باشند. به هرحال همگی این مسائل دست به دست هم داده‌اند و باعث شده‌اند تا بازار با روند منفی همراه باشد. اگرچه با توجه به کاهش نرخ سود بانکی به 15 درصد، همچنین . از آنجاکه دارایی‌ها سختی بسیاری را تجربه کرده‌اند و در حال حل کردن آنها هستند. بنابراین این مسائل می‌تواند موجب آرام‌تر شدن بازار شود و اینکه افتی را که در فصل بهار شاهد بوده‌ایم، در تابستان گرم نداشته باشیم. در حال حاضر بر اساس اعداد و رقم‌های این روزهای بنگاه‌ها به نظر می‌رسد باوجودیکه قیمت‌ها بسیار پایین هستند و از این کمتر نخواهند شد، سودها واقعی باشند.

*یعنی بازار شرایط بهتری پیدا می‌کند؟
به نظرم اگر از دید افت چشمگیر شاخص در فصل بهار به این موضوع بنگریم، بعید می‌دانم که این اتفاق بیفتد و شاخص در حال متوقف شدن یا تغییر جهت دادن خواهد بود. چراکه صنعت خودروی کشور روزهای بهتری را جلوی راه خواهد داشت. بعضی از صنایع مانند پتروشیمی با همین شرایط افت‌وخیزهایشان در همین حد باقی می‌مانند، یعنی اوضاع بهتر می‌شود و چون p/e بازار پول بالا رفته، بالطبع آن p/e بازار سرمایه هم باید تبعیت کند و حرکت کند.

*با وجود اتفاقاتی که در روزهای اخیر اتفاق افتاده در خصوص خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و حتی اخباری مانند کاهش نرخ تسهیلات که در روزهای بعد قرار است صورت بگیرد، ادامه روند بازار به چه صورت خواهد بود؟ چه آینده‌ای در انتظار بورس کشور است؟
مطمئنا کاهش نرخ سود تسهیلات قیمت تمام‌شده بنگاه‌ها را پایین می‌آورد اما زمان‌بر است و در سال 94 تاثیر آنچنانی بر بازار نمی‌گذارد چراکه چهار ماه از سال گذشته و تا زمانی‌که وام‌های جدید جایگزین وام‌های قدیمی شوند، به فرصت نیاز است. به عقیده من این مساله در سال 96 جواب می‌دهد و در سال 95 آنچنان تاثیری بر بازار نخواهد گذاشت.

*در خصوص خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا چطور؟
از آنجاکه روابط گسترده و زیادی با انگلیس و واحد پول آنها «پوند» نداشته‌ایم پس این مساله در کوتاه‌مدت بر بازار اثر نمی‌گذارد. اما به عقیده من اگرچه ممکن است برخلاف قضایا این مساله به ضرر اتحادیه اروپا باشد، اما از آنجاکه بانکداری انگلیس از اروپا و امریکا جدا می‌شود، می‌تواند فضای کسب‌وکار را برای بانک‌های کشور ما رقابتی‌تر و بهتر کند چراکه دراین صورت می‌توان به جای چانه‌زنی با دو گروه، با سه گروه صحبت کرد. به این معنی که در گذشته اگر اروپا وامریکا با مساله‌ای مخالف بودند راه‌ را برای بانک‌های کشور ما می‌بستند و تنها چاره برای کشور ما صحبت با کشور چین بود. در حالی که اکنون می‌توانیم هم با چین صحبت کنیم، هم با شوروی، هم با اروپا و هم با انگلیس. از این رو این مساله برای ایران تهدید نیست بلکه فرصت است و از این طریق می‌توانیم روابط اقتصادی کشور را با آنها بیشتر حرکت دهیم. انگلیس به خصوص لندن یک مرکزی مالی بیمه‌ای بزرگ است یعنی اقتصاد بزرگی دارد و اگر ما از این فرصت که آنها در یک فضای انزوا قرار می‌گیرند استفاده کنیم، و با آنها حرکت کنیم، می‌توانیم از این گذر یک راه‌گشا ایجاد کنیم. آنها در حال حاضر به دنبال دوست و متعهد برای کارهای مالی‌ خود هستند، از این رو می‌توانیم این فضا را دنبال کنیم و به جای اینکه تنها به دنبال اتحادیه باشیم، می‌توانیم از این شرایط آنها استفاده کنیم. در گذشته با یک اتحادیه طرف بوده‌ایم در حالی‌که اکنون یک کشو و یک اتحادیه هستند و می‌توانیم با آنها همکاری کنیم. این شرایط صرف نظر از اینکه آنها در داخل کشورشان چه معضلاتی دارند، فرصتی است برای ارتباط برقرار کردن با آنها و ریسک به شمار نمی‌رود. مضاف بر اینکه یک واحد پول دیگر به نام پوند وجود دارد که ما می‌توانیم برای معاملات خود به جای دلار امریکا که از آن تحریم هستیم و یورو که یک‌سری محدودیت‌ها دارد، از آن استفاده کنیم. به نظرم از آنجاکه lme لندن در آنجا قرار دارد، این کشور بازار پولی قوی دارد، بیمه‌های قوی دارد، از این رو می‌توانیم معاملات‌مان را با آنها گسترش دهیم. در مجموع صرف نظر از مصادیق سیاسی حاکم بر اقتصاد کشور مانند شور و شعف انتخابات که هفت یا هشت ماه دیگر با آن مواجه می‌شویم فرصت‌های اقتصاد جهانی پیدا می‌شود که موثر هستند. به هرحال بنگاه‌ها تلاش می‌کنند که در این راستا اقداماتی انجام دهند، به این معنی که در حال حاضر صنایع مس و روی، پتروشیمی باید خود را در lme لندن رجیستر کنند، بانک‌های کشور باید با بانک‌های آنجا ارتباط برقرار کنند، بیمه‌های کشور با بیمه‌های آنجا همکاری کنند و در شرایطی که آنها با این مسائل همراه هستند ما باید از این فرصت‌ها استفاده کنیم.
22539

موضع ضدایرانی جان کری در یک نشست/ امید دارم ایران مسئول‌‌تر شود!

 

 

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از واحد مرکزی خبر، جان کری در سخنانی در موسسه تحقیقاتی اسپن در ایالت کلرادو گفت: امیدوار است قرارداد فروش 25 میلیارد دلاری هواپیمای بوئینگ به ایران، این کشور را از پیشروترین حامی تروریسم به یک دولت مسئول تبدیل کند.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت تجارت با ایران، ابزاری است که می تواند تغییرات داخلی را در این کشور تقویت کند.

جفری گلدبرگ نویسنده نشریه آمریکایی آتلانتیک که در نشست مذکور حاضر بود، از کری سئوال کرد، می خواهم درباره توافقنامه هسته ای ایران و آثار و پیامدهای آن بپرسم. در دو هفته گذشته دو مسئله جالب در این خصوص وجود داشته است. اول اینکه وزارتخانه شما دوباره ایران را به عنوان مهمترین حامی دولتی تروریسم اعلام کرده است.

مسئله دوم اینکه دولت متبوع شما در نظر دارد قرارداد فروش حدود بیست و پنج میلیارد دلار هواپیماهای بوئینگ را به ایران تایید کند. در این میان دو موضوع وجود دارد: اول اینکه ما می دانیم در گذشته ایران از هواپیماهای غیرنظامی برای انتقال تدارکات به حزب الله و رژیم اسد استفاده کرده است. ما همچنین می دانیم در داخل دولت آمریکا، شما یکی از کسانی هستید که بسیار طرفدار اقدام بیشتر از جمله اقدام نظامی علیه رژیم اسد هستند. من می خواهم بدانم با توجه به نظر شما در خصوص نقش ایران در تروریسم و نقش ایران در سوریه، چگونه می توانید قرارداد بوئینگ را تایید کنید؟

جان کری گفت: سئوال بسیار خوبی بود. اصلا هیچ شکافی در رویکرد ما و حرفهایی که ما و رئیس جمهور زده ایم وجود ندارد. اما باید توجه داشت شصت درصد از مردم ایران زیر سی سال سن دارند. کسانی که به تهران رفته اند به من می گویند جوانان در تهران در کافی شاپها می نشینند و درباره آینده با یکدیگر صحبت می کنند. آنهایی که در کشورهای دیگر تحصیل کرده اند، دنبال تغییر هستند.

بخش انقلابی ایران که علیه ما تروریسم انجام داده و علت دادن چنین صفتی (مهمترین حامی دولتی تروریسم) به ایران به مسئله انفجار برجهای خبر و ارتباط با حزب الله مربوط می شود. حزب الله همچنان از نظر ما گروهی تروریستی است. حزب الله زرادخانه ای تسلیحاتی و موشکی را ایجاد کرده است و مرتب گسترش می دهد که هدف آن تل آویو و دیگر قسمتهای اسرائیل است.

این یک ریسک و خطر است. حزب الله نه در ایران است و نه جزئی از مردم ایران است. حزب الله گروهی تروریستی در کشور دیگری است که ایران از آن حمایت می کند. بنابراین مطمئنا ما از این بابت از ایران بازخواست می کنیم. ما مطلقا روی این مسئله تمرکز داریم.

جان کری اضافه کرد: اما در عین حال ما تلاش می کنیم با فکر، این فرایند (ارتباط با ایران) را جلو ببریم و تجارت یکی از بهترین راهها برای ایجاد منافع و اهداف به منظور پیشبرد تغییرات (در ایران) است. فکرش را بکنید آمریکا با ایران مذاکره و توافقی امضا کرد تا اجازه دهد تحریمها برداشته شود و البته این کار را کردیم، اما کشورهای دیگر مثل فرانسه با عجله جلو رفت و شرکت ایرباس با ایران قرارداد بست تا به ایران هواپیما بفروشد و این کار به قیمت جایگاه واشنگتن و بوئینگ و کارگران ما در آمریکا تمام می شد.

این کار اصلا برای من معنا ندارد و منطقی نیست. بنابراین من فکر می کنم باید ما آنچه را که دیگران می توانند به ایران بفروشند، به ایران بفروشیم اما نباید به طور کامل از تحریمهای اولیه فاصله بگیریم که همچنان به ایران فشار می آورد تا آنها را قانع کند که هنوز کارهای تمام نشده ای وجود دارد و هنوز برخی مسائل وجود دارد که ما تحمل نمی کنیم. در هر حال قضیه پیچیده است.

همه مسائل در سیاست خارجی، سیاه و سفید یا درست و غلط نیستند که خط مشخصی میان آنها وجود داشته باشد بنابراین اشتباه است که این طور فکر کنیم. من در جنگی ( جنگ ویتنام) حضور داشته ام که به همین شکل ( در نتیجه همین اشتباه) ایجاد شد.

ما می دانیم آن جنگ چه قدر اشتباه بود. بنابراین من می گویم باید علل و منطق هر آنچه را که در یک کشور اتفاق می افتاد خوب درک کنیم.
ما مدتهای زیادی بود که در نگاه به کشورهای دیگر نه فقط از زاویه دید خودمان بلکه از زاویه دید خودشان، خوب عمل نمی کردیم، اگر ما تحولات و اتفاقات در کشورهای دیگر را فقط به عنوان یک آمریکایی تفسیر کنیم و فقط از نگاه خودمان به مسائل نگاه کنیم، این کار فقط بر اساس نیازهایی خواهد بود که خودمان احساس می کنیم و در نتیجه نیازهایی را که دیگران احساس می کنند دارند، نادیده می گیریم و این در حالیست که آنها نیز تصمیماتی می گیرند که روی ما تاثیر می گذارد. بنابراین تمایز میان هواپیما و چیزهای دیگر همانند کشیدن خطی میان آنها بسیار دشوار است و همانند نخ کردن سوزن است و این سوزنی است که نخ کردن آن بسیار دشوار است اما در عین حال این کار بسیار مهم است تا بتوانیم شاهد تغییراتی ( در ایران) باشیم که دیگر شما را به رویارویی بی جهت و غیرضروری و سوء تفاهم و یا از دست رفتن فرصتها سوق ندهد.

5252

وقتی سرمربی آلمان ها می گوید هیچ کینه‌ای از ایتالیا به دل ندارند

 يكي از زيباترين و حساس‌ترين بازي‌هاي مرحله يك چهارم پاياني يورو، مصاف دو تيم آلمان و ايتالياست. اين دو تيم در شرايطي با هم روبه‌رو مي‌شوند كه آلمان هرگز نتوانسته در رقابت‌هاي يورو يا جام جهاني، تيم ملي ايتاليا را شكست دهد اما با اين وجود، يواخيم‌ لو، سرمربي تيم ملي آلمان، در آستانه ديدار حساس تيمش مقابل ايتاليا، در صحبت‌هايي اعلام كرده كه تيمش هيچ كينه‌اي از آتزوري به دل ندارد. يواخيم‌ لو بعد از اطلاع از حريف آتي تيمش در يورو، در منطقه اويان لو بين فرانسه كه اردوي تيمش آنجا برگزار مي‌شود، در كنفرانسي خبري شركت كرد و به خبرنگاران گفت: «ما هيچ كينه‌اي از ايتاليا به دل نداريم. گذشته‌ها گذشته.»

آتزوري در مرحله يك هشتم پاياني يورو 2016، موفق شد تا با نتيجه 2 بر صفر از سد اسپانيا، قهرمان دوره قبلي اين رقابت‌ها، عبور كند و ماتادورها را از گردونه رقابت‌ها حذف كرد و حالا بايد در دور يك چهارم نهايي مقابل آلمان، قهرمان دوره گذشته جام جهاني‌ قرار بگيرد. اين نهمين باري است كه دو تيم ايتاليا و آلمان در يك تورنمنت بزرگ با هم مواجه مي‌شوند و تا به اينجا آتزوري 4 بار موفق به برد شده و 4 مصاف دو تيم هم با تساوي به پايان رسيده و اين بدان معناست كه آلمان هرگز نتوانسته ايتاليا را شكست دهد. لو در ادامه صحبت‌هايش در مورد اين بازي حساس گفت: «بازي كاملاً شانه به شانه و برابر خواهد بود. بايد در جلسات تمريني با تمام توان و از جان و دل كار كنيم.» و اندكي هم در مورد برنامه‌هايش براي اين مصاف صحبت كرد.

آخرين مصاف اين دو تيم در دیدارهای رسمی به مرحله نيمه‌نهايي رقابت‌هاي يورو 2012 برمي‌گردد كه در آن بازي آتزوري موفق شد تا با نتيجه 2 بر يك از سد آلمان عبور كند. لو با يادآوري آن بازي گفت: «آن بازي خيلي برايم دردناك بود اما در عين حال درس خوبي هم به ما داد.»

سرمربي ژرمن‌ها بعد از برد 3 بر صفر تيمش در مرحله يك هشتم نهايي مقابل اسلواكي اميدهاي زيادي دارد تا شاگردانش بتوانند ايتاليايي‌ها را به زانو در بياورند. او ادامه داد: «با بردي كه در مرحله يك هشتم نهايي كسب كرديم، توانستيم از سد مانع بزرگي كه سر راه‌مان بود عبور كنيم ولي الان زمان تعريف و تمجيد نيست. بايد تمام توجه‌مان را روي ايتاليا متمركز كنيم. اين يك ايتالياي معمولي نيست. آنها با پيشروي تورنمنت بهتر و بهتر مي‌شوند و خيلي خوب بازي مي‌كنند.» و بدين ترتيب او به تمجيد از عملكرد آنتونيو كونته روي نيمكت مربيگري آتزوري پرداخت: «او متوجه شده كه تنها با اتكا به كاتاناچو نمي‌توان در يك تورنمنت به قهرماني رسيد.»

256 41

 

60 روز تا آغاز کورس ایران در انتخابی جام جهانی /صدای خرد شدن استخوانهای منافع ملی به گوش می رسد

رقابتهایی که سرنوشت فوتبال ایران را برای چهار
سال آینده رقم خواهد زد اما با شرایطی که به وجود آمده و اظهارنظرهای بعضا بی ربطی
که انجام می گیرد، صدای خرد شدن استخوانهای منافع ملی به خوبی به گوش می رسد. یکی با
توهم توطئه هر آنچه در فوتبال ایران اتفاق می افتد را به تیم ملی ربط می دهد و دیگری
که دستش از پستهای مدیریتی خالی مانده سعی می کند با اظهارنظرهای عجیب و به دور از
واقعیت و  حتی خنده دار همچنان در رسانه ها
روی بورس باشد. سر جمع این اتفاقها، شرایطی را رقم می زند که این روزها می بینیم و
آن هم بی توجهی محض به تیم ملی و سرنوشت آن است؛ تیمی که قرار است دقیقا دو ماه دیگر
برابر قطر به میدان برود. آیا واقعا در فوتبال قطر هم چنین اوضاعی حاکم است؟ جواب حتما
منفی است. آنها در تمامی اجزای خود، از بالا تا ذیل خود را برای کمک به تیم ملی شان
برای بازی یازده شهریور آماده کرده اند. برای آنها حتما سرنوشت تیم ملی قطر مهم است.
برای ما هم مهم است اما تا دیر نشده باید فکری کرد؛ فکری به حال تیم ملی؛ فکری به سرنوشت
تیمی که باید حمایت هشتاد میلیون ایرانی را پشت سرش ببیند. 

251 41

تصاویری از نخستین مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس

 • روز جهانی قدس در 26 مرداد 1358


 • روز جهانی قدس در 26 مرداد 1358


 • روز جهانی قدس در 26 مرداد 1358


 • روز جهانی قدس در 26 مرداد 1358


 • روز جهانی قدس در 26 مرداد 1358


 • روز جهانی قدس در 26 مرداد 1358


 • روز جهانی قدس در 26 مرداد 1358


 • روز جهانی قدس در 26 مرداد 1358


 • روز جهانی قدس در 26 مرداد 1358


 • روز جهانی قدس در 26 مرداد 1358


 • روز جهانی قدس در 26 مرداد 1358


 • روز جهانی قدس در 26 مرداد 1358


 • روز جهانی قدس در 26 مرداد 1358


 • روز جهانی قدس در 26 مرداد 1358


عکس ها: ایرنا 
61282

اولین دستور کار کمیسیون‌های تخصصی مجلس دهم/ شش مسئول اجرایی مهمان کمیسیون‎ها هستند

به گزارش خبرآنلاین، جلسات پیشین کمیسیون‎های
تخصصی به انتخاب اعضای هیات رئیسه و بحث و بررسی درباره اولویت‌های کار گذشته بود
و این اولین بار در مجلس دهم است که دستور کار مشخصی برای هر کمیسیون تعریف شده
است.

در جدول زیر به برنامه هر یک از کمیسیون‎ها
اشاره شده است:

اسامی کمیسیون‎ها

دستور کار

انتخاب نمایندگان ناظر

وزرا و مسئولین مدعو

اصل نود

بررسی آیین‌نامه این کمیسیون

تعیین چهار نفر از اعضا برای انتخاب دو عضو هیأت
مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها

—–

آموزش و تحقیقات

نشست کمیته بررسی برنامه ششم- بررسی و تعیین اولویت
طرح‌ها و لوایح معوقه- بررسی لایحه تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی
غیردولتی

—-

وزیر آموزش و پرورش و معاونین ایشان

اجتماعی

بررسی لایحه کاهش ساعت کار بانوان شاغل دارای
شرایط خاص

 

انتخاب اعضای ناظر در شوراها و مجامع از جمله
ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، شورای حقوق و دستمزد، شورای توسعه مدیریت
و سرمایه انسانی، شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، ‌هیأت عالی گزینش،
شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی، شورای عالی اداری- انتخاب یک نفر از اعضا برای عضویت در کمیسیون اصل نود

رئیس کمیته امتداد

اقتصادی

بررسی لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی

انتخاب یک نفر از اعضای کمیسیون جهت عضویت در
کمیسیون اصل نود- انتخاب اعضای کمیسیون جهت نظارت بردستگاه های مختلف

رئیس و معاونین کمیته امداد

امنیت ملی و سیاست خارجی

 

انتخاب یک نفر از اعضای کمیسیون برای عضویت در
کمیسیون اصل ۹۰ – انتخاب نمایندگان برای عضویت در مجامع و هیأت ها از جمله شورای
ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور، هیأت نظارت بر مسافرت های خارجی کارکنان دولت،
کمیته اجرا و پیگیری هماهنگی های لازم جهت حمایت از انقلاب مردم فلسطین، دبیرخانه
دائمی کنفرانس های بین‌المللی فلسطین  و هیأت
امنای موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی

—-

انرژی

بررسی گزارش معاون قوانین مجلس در حوزه قانونگذاری
و تنقیح قوانین – بررسی گزارش معاون نظارت مجلس جهت تبیین نقش نظارتی

انتخاب و معرفی دو نماینده برای عضویت در شورای
عالی انرژی- انتخاب یک نفر از اعضا جهت عضویت در کمیسیون اصل نود

—-

برنامه و بودجه

برریسی برنامه کاری پیشنهادی کمیسیون برای سال
اول

انتخاب اعضای ناظر بر کمیسیون بر مجامع و شوراها
– انتخاب یک عضو کمیسیون برای عضویت در کمیسیون اصل نود

—-

بهداشت

بررسی گزارش معاون نظارت مجلس در مورد نحوه تعیین
ناظرین – بررسی گزارش معاون قوانین در خصوص تنقیح قوانین بخش سلامت – بررسی طرح بازنشسته
کردن کسانی که در سن بازنشستگی بوده وهنوز حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر پرداخت
می‌کنند-  ‌بررسی ممنوعیت تبلیغات و معرفی
محصولات و خدمات غیر مجاز و آسیب رسانه سلامت در رسانه‌های  جمعی- بررسی طرح الزام سازمان تامین اجتماعی به
برقراری مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد

معرفی نمایندگان ناظر برای عضویت و شرکت در جلسات
مجامع و شوراها – انتخاب یک نفر جهت عضویت کمیسیون اصل نود

—-

شوراها و امور داخلی

بررسی تدوین الگوی جامع تقنینی و نظارتی کمیسیون

انتخاب متقاضیان شرکت در شوراهای ملی – انتخاب
یکی از اعضای برای عضویت در کمیسیون اصل نود – انتخاب سه نفر از اعضا جهت عضویت در
کمیسیون تلفیق برنامه ششم

—-

صنایع و معادن

ررسی لایحه اساسنامه شرکت ملی پست

انتخاب یک نفر برای عضویت در کمیسیون اصل نود-
انتخاب نمایندگان ناظر در مجامع و شوراها از جمله شورای رقابت، شورای عالی معادن،
‌شورای عالی صنایع دریایی کشور، شورای عالی استاندارد، شورای اجرایی فناوری اطلاعات،
شورای عالی فضایی و کارگروه تعیین مصادیق محتوای جرایم رایانه ای

—-

عمران

بررسی گزارش عملکرد نظارتی مجلس

 

انتخاب یک نفربرای عضویت
در کمیسیون اصل نود – انتخاب ناظرین این کمیسیون در شورای عالی شهرسازی و معماری،
شورای آمایش سرزمینی و شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور

وزیر راه و شهرسازی –  نجار معاون وزیر کشور- رئیس سازمان مدیریت بحران

فرهنگی

انتخاب نمایندگان ناظر در این کمیسیون درشوراها
و مجامع و کمیسیون اصل

وزیر ورزش و جوانان

قضایی و حقوقی

انتخاب یکی از اعضا برای عضویت در کمیسیون اصل
نود- انتخاب ناظرین این کمیسیون در کارگروه تعیین مصادیق محتوای جرایم رایانه ای،
شورای راهبردی دادرسی الکترونیکی و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز

کشاورزی

پیگیری مصوبات شورای عالی حفاظت از محیط زیست،
سیاست‌های  آتی سازمان در برنامه ششم و شهادت
سه محیط بان در روزهای اخیر

انتخاب یک نفر جهت عضویت در کمیسیون اصل نود-
انتخاب نمایندگان ناظر در شورای عالی آب، شورای عالی ایمنی زیستی و شورای عالی حفاظت
از محیط زیست

رئیس سازمان محیط زیست

 

2727

 

۴۶ روستای اردبیل از اینترنت پرسرعت برخوردار می‌شوند‌

بهروز رزمی  در جلسه اقتصاد مقاومتی در اردبیل اظهار داشت: یکی از اولویت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات منطقه افزایش برخوداری روستاها از اینترنت پرسرعت است که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال 46 روستای استان از اینترنت پرسرعت برخوردار می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در حال‌حاضر درصد برخوداری روستاهای اردبیل از اینترنت پرسرعت 24 درصد است، افزود: امسال برنامه‌ریزی شده است که این امر به 30 درصد افزایش یابد که خدمات ارائه شده اینترنتی در این روستاها نیز ارتقا می‌یابد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل تصریح کرد: یکی از اولویت‌های ارتباطات و فناوری توسعه شبکه فیبر نوری است که در حال حاضر شبکه فیبر نوری در اردبیل بیش از یک هزار و 400 کیلومتر است که با برنامه‌ریزی انجام شده این امر به 58 هزار کیلومتر می‌رسد و نیاز است در این زمینه دستگاه‌های مربوطه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

رزمی اظهار کرد: در حال‌حاضر 4 درصد خدمات دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل به صورت الکترونیکی بوده که این آمار امسال با اقدامات انجام شده به 20 درصد ارتقا می‌یابد و این اقدام می‌تواند گام محکمی در تسهیل خدمات‌دهی به مردم باشد.

وی بیان کرد: شرکت‌های دانش بنیان نیز به صورت اساسی ساماندهی می‌شوند تا بتوانیم با جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی زمینه فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه ICT را فراهم سازیم که در این راستا نیز برنامه‌های بسیار خوبی تدارک دیده است.

 

استاندار سمنان:امیدوارم ورزشکاران استان هر هفته صاحب مدال جهانی شوند

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین سمنان با حضور گرم و صمیمی مسئولین اجرایی استان و نماینده مردم سمنان در مراسم ضیافت افطاری تیم فوتبال پیشکسوتان سمنان برگزار شد
در این مراسم بسیار صمیمی که همراه بود با حضور خانواده های بازیکنان تیم پیشکسوتان دکتر احمد همتی نماینده محترم مردم سمنان،مهدیشهر و سرخه،دکتر خباز استاندار،مهندس زند وکیلی معاونت عمرانی ،ایرج کارخایی رییس روابط عمومی استانداری نیز حضور یافتند تا ارادت خالصانه خود را به جایگاه پیشکسوتان در عرصه ورزش نشان دهند این عزیزان با تواضع مثالزدنی در کنار بازیکنان پیشکسوتان نشستند و با انها سخن گفتند در این مراسم که بازیکنان پا به سن گذاشته از دو رقمی شدن تیم زرد در بازی اخر برای هم هنوز ول کن ماجرا نبودند و خانواده ها را از نتیجه مطلع می کردند با خنده و شوخی های خود صفا و صمیمتی که در ورزش امروز مفقود شده را به نمایش گذاشتند .در این مراسم از چند قهرمان و پیشکسوت نیز تجلیل کردند
محمد ترحمی مجری و بازیکن این تیم با دعوت از مسئولین برای اهدای جوایز به سابقه تیم پیشکسوتان اشاره کرد و یاد و خاطره مرحوم همایونفر را گرامی داشت و درابتدا نام استاد کمال را به عنوان اولین نفری که باید از او تجلیل می شد ، صدا کرد پیشکسوت محبوب و دوست داشتنی ورزش جایزه خود را از دستان دکتر خباز دریافت نمود انگاه حمید نبوی داور ارزنده و فعال تیم پیشکسوتان با تشویق حاضرین مورد تجلیل از سوی مهندس زند وکیلی قرار گرفت در ادامه سه فرزند بازیکنان یعنی خانم ها نگین عدالت نیا قهرمان تکواندو نوجوانان کشور، مبینا شاکری قهرمان تکواندو جهان در رده نوجوانان و مهرداد ایزدفر نایب قهرمان بدمینتون جوانان و همچنین خانم راضیه اقاجانپور مربی ارزنده تکواندو از سوی دکتر احمد همتی مورد تجلیل قرار گرفتند و اما داریوش دربانیان سرپرست و حسن تشرعی مربی تیم نیز بخاطر زحمات یکساله از سوی استاد کمال هدیه ای را دریافت کردند،دربانیان رییس هیات مدیره انجمن ورزشکاران ،قهرمانان و پیشکسوتان سمنان طی سخنانی گفت این جوایز از سوی انجمن تهیه شده است و ابراز خوشحالی کرد که اولین حکم قهرمانی مسابقات فوتبال شهرستان سمنان را در حدود سی وهشت سال پبیش از دستان استاد کمال گرفته و امشب نیز از دستان این پیشکسوت کادویی را دریافت می کند ،مرتضی دهرویه مدیر عامل انجمن ورزشکاران،قهرمانان و پیشکسوتان سمنان نیز خیر مقدم به مسولین عالی رتبه استان و حاضرین گفت این انجمن با حمایت و کمک های چند نهاد دیگر قصد دارد تا در بیست و چهارم تیرماه در سی و دومین سالگرد درگذشت مربی ارزشمند فوتبال استان همایشی را در سالن تئاتر شهر واقع در فرهنگسرای کومش با حضور قدیمی ها فوتبال برگزار نماید و از مسئولین استان و دکتر همتی درخواست کرد تا در این همایش شرکت نمایند
در پایان این نشست بسیار صمیمی دکتر خباز در سخنان کوتاهی ضمن ابراز خوشحالی در جمع پیشکسوتان گفت تاکنون در منزل دو ورزشکار که صاحب مدال جهانی شده اند ،حضور یافته ام و امیدوارم ورزشکاران استان بیشتر از گذشته صاحب مدال های جهانی شوند و من وظیفه خود می دانم که با حضور در منزلشان از انها تجلیل نمایم