رئیس قوه قضاییه؛ برای کمبود بودجه ۲هزار میلیاردی، تعرفه های دادرسی را افزایش دادیم

آیت الله صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه در دیدار با قضات و کارکنان دستگاه قضایی اظهار داشت:بسیاری از مشکلاتی که از سوی مسئولان قضایی در خصوص مشکلات و کمبود های دستگاه قضایی کشور مطرح شد ،قبلا مورد بررسی قرار گرفته است به خصوص در رابطه با تامین نیروی انسانی و بودجه قوه قضاییه که متاسفانه گاهی در این خصوص وعده هایی داده می شود.

وی افزود: گاهی عنوان می شود با جذب قاضی و افزایش بودجه موافقت شده است ولی در کمیسیون ها مجلس با آن مخالفت می شود و دولت با افزایش 2هزار میلیاردی تومانی برای قوه قضائیه موافقت نکرد و ما مجبور بودیم برای تامین بودجه افزایش تعرفه ها تا حدی که به مردم فشاری وارد نشود را پیشنهاد دهیم.

رئیس قوه قضائیه بیان داشت: دولت با عدم افزایش بودجه مواجه است و قوه قضائیه نیز یک نهاد حکومتی و حاکمیتی و از ارکان نظام محسوب می شود و اگر دستگاه قضایی نتواند به فعالیت های خود درست عمل کند درکل نظام مشکل ایجاد می شود.

۴۷۴۷

هفتمین جشنواره سوسن چلچراغ در رودبار برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به نقل از اداره کل حفاطت محیط زیست گیلان، بهروز آژ سر پرست اداره محیط زیست رودبار گفت شکوفایی این گل نادر زیبا و کمیاب تا اوایل تیر ماه ادامه دارد.
وی گفت بازدید از گل سوسن چلچراغ برای عموم آزاد می باشد و در روز یکشنبه 16 خرداد هم زمان با روز جهانی محیط زیست هفتمین جشنواره گل سوسن چلچراغ در منطقه داماش عمارلو برگزار می گردد .

۱۰ پروژه عمرانی ویژه منطقه نمونه گردشگری شورابیل اردبیل اجرا می‌شود

حمید لطف‌ اللهیان در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت:‌ برای توسعه و رونق هر چه بیشتر گردشگری در محوطه دریاچه شورابیل اردبیل پروژه‌های مختلف عمرانی و مشارکتی در این منطقه نمونه گردشگری در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر 10 پروژه عمرانی ویژه در منطقه نمونه گردشگری شورابیل اردبیل برای رونق و توسعه هر چه بیشتر این منطقه اجرا می‌شود که بهره‌برداری از این پروژه‌ها زمینه‌ساز توسعه هر چه بیشتر ورود گردشگران به این منطقه می‌شود.

لطف‌ اللهیان بیان کرد: پروژه پارک‌های بهشت گمشده و صخره‌ای، رینگ پیاده مسیر سلامت و رینگ دوم با عرض 30 متر ویژه خودروها از جمله این طرح‌ها است که در حال حاضر توسط پیمانکاران پروژه در حال اجرا بوده و تلاش بر بهره‌برداری هر چه سریع‌تر از این پروژه‌ها است.

شهردار اردبیل با بیان اینکه تلاش داریم تا رینگ دوم را تا پایان فصل کاری به اتمام برسانیم، گفت: اولویت کار در مجموعه شورابیل با تکمیل رینگ مسیر سلامت است و ایستگاه‌های دوچرخه‌سواری و چندین پروژه نیز با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه‌های گردشگری، تفریحی و تجاری در حال اجرا است.

وی از فعالیت 15 پیمانکار در طرح‌های محدوده شورابیل خبر داد و افزود: در تلاش هستیم تا طرح مسیر دوچرخه و موتور برقی رینگ شورابیل را تا پایان ماه رمضان به بهره‌برداری رسانده و برای مسافران و گردشگران تابستانی آماده کنیم.

 

رتبه برتر پارک علم و فناوری گیلان در جشنواره روابط عمومی های برتر منطقه 2

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری گیلان، اولين جشنواره روابط عمومي‌هاي برتر دانشگاه‌ها و پارك‌هاي علم و فناوري منطقه ۲ كشور و تجليل از خبرنگاران برتر منطقه، روز يكشنبه نهم خرداد ماه با حضور مشاور وزير و مديركل روابط عمومي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري سركار خانم دكتر بروجردي، در دانشگاه علوم كشاورزي ومنابع طبيعي گرگان برگزار شد.

در اولين جشنواره روابط عمومي‌هاي برتر دانشگاه‌ها و پارك‌هاي علم و فناوري منطقه ۲ كشور در بخش تبليغات و انتشارات پارك علم و فناوري گيلان عنوان رتبه برتر را كسب نمود.

در اين مراسم ابتدا آقاي ميرشمس ، دبير روابط عمومي دانشگاه‌ها و پارك‌هاي علم و فناوري منطقه۲ خلاصه‌اي از عملكرد اين دبيرخانه را ارائه داد و گفت: يكي از كارهايي كه در اين منطقه صورت گرفته طراحي آرم اين شورا هست كه از بين طرح‌هاي ارسالي و پيشنهادي و با نظر شوراي منطقه تاييد و براي مناطق نه‌گانه ارسال شده است.

سپس دكتر علي نجفي نژاد، رئيس محترم دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان ضمن خوشامدگويي و ابراز خرسندي از ميزباني اولين جشنواره گفت: در دوره‌اي زندگي مي‌كنيم كه نام هاي متفاوتي به خود گرفته است و هر روز موضوعات جديدي به آن اضافه مي شود و به واسطه آن اكنون بجاي دهكده جهاني از كلمه قهوه خانه جهاني استفاده مي شود و اين نمايانگر دردسترس بودن و نزديكي ارتباطي است.

دكتر علي نجفي نژاد با اشاره به نقش مهم نشريات به عنوان شاخص توسعه گفت: طبق آمار منتشر شده در سال ۹۳، در كشور ژاپن به ازاي هر هزار نفر ۶۲۰ نشريه منتشر شده و اين آمار براي كشورهايي مانند سوئد و ديگر كشورهاي اروپايي ۵۰۰ نشريه براي هزار نفر است. اين مي‌تواند نقش مهمي در پيشرفت كشور داشته باشد و يكي از شاخصه‌هاي توسعه در كشورها، سرانه نشريات در آن كشورها مربوط مي‌شود.

رئيس دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان با اشاره به نقش روابط عمومي‌ها گفت: نقش مهم، برقراري و نگهداشت ارتباطات با مخاطبان در دنياي امروزي، وظيفه بسيار حساس و مهمي است و اطلاع رساني به موقع و بيان واقعيت‌ها از وظايف خطير حوزه روابط عمومي است.

دكتر نجفي نژاد، ضمن اشاره به پيوند جامعه و دانشگاه اظهار كرد: يكي از موضوعاتي كه در دانشگاه مطرح مي شود پيوند بين جامعه و دانشگاه است و بايد اين موضوع را به عنوان يك ضعف بپذيريم كه دانشگاه در راستاي جامعه حركت نكرده است و روابط عمومي‌ها مي‌توانند در تحقق و ساماندهي اين ارتباطات ، موثر عمل كنند.

در ادامه اين مراسم مشاور محترم وزير و مديركل روابط عمومي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در اين جشنواره ضمن ابراز خرسندي از برگزاري اين جشنواره گفت: زماني يك روابط عمومي مي تواند به جايگاه خوبي برسد كه مدير ارشد سازمان نگاه خوبي به روابط عمومي داشته و جايگاه آن را قبول داشته باشد.

 

وي با اشاره به هدف اصلي برگزاري اين جشنواره گفت: ايجاد انگيزه و بالندگي در عملكرد روابط عمومي‌ها قصد و هدف ما از برگزاري چنين جشنواره هايي است.

ايشان به عنوان يكي از داوران جشنواره در خصوص ارزيابي آثار ارسالي اظهار داشت: آثار ارسالي در دو حوزه رسانه و روابط‌عمومي مورد بررسي قرار گرفت كه در بخش رسانه با موضوع گزارش، خبر، تيتر و عكس و در بخش روابط عمومي در حوزه هاي الكترونيك، مستند سازي، ايده ناب، مراسم، پژوهش و افكارسنجي، پارك هاي علم و فناوري، تبليغات و انتشارات، ارتباطات و نظارت و ارزيابي به دبيرخانه ارسال شد.

در حاشيه اولين جشنواره روابط عمومي‌هاي برتر دانشگاه‌ها و پارك‌هاي علم و فناوري منطقه ۲ كشور، كارگاه آموزشي «راهكارهاي تعامل روابط عمومي‌ها با رسانه‌هاي گروهي» با حضور سركار خانم دكتر بروجردي مدير كل روابط عمومي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، مديران روابط عمومي دانشگاه‌ها و پارك هاي علم و فناوري، خبرنگاران و دانشجويان برگزار شد.

در مراسم برگزاري جشنواره از تمبر شوراي هماهنگي روابط عمومي هاي منطقه ۲ كشور رونمايي شد و توانمندي ها و دستاوردهاي روابط عمومي دانشگاه ها و پارك هاي منطقه نيز بصورت نمايشگاهي در معرض ديد عموم قرار گرفت.

در پايان اين مراسم از برگزيدگان جشنواره در دو بخش روابط عمومي و رسانه ها به شرح ذيل تقدير گرديد:

در بخش مراسم و مناسبتها دانشگاه تخصصي فناوري‌هاي نوين آمل و دانشگاه علم و فناوري مازندران

در بخش ايده‌هاي نو پارك علم و فناوري مازندران،

در بخش روابط عمومي الكترونيك دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي ساري،

در بخش مستند سازي دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان،

در بخش تبليغات و انتشارات دانشگاه گلستان و پارك علم و فناوري گيلان

در بخش پژوهش و افكارسنجي دانشگاه مازندران،

در بخش ارتباطات دانشگاه گنبد كاووس،

در بخش توانمندسازي پارك علم و فناوري گلستان

و در بخش جايزه ويژه دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان حائز رتبه‌هاي برتر شده‌اند.
همچنين آقاي علي دهقان و فائزه كابلي در بخش عكس،
هومن رمضانيان در بخش خبر،
اكرم مهدوي در بخش خبر و تيتر ،
هاجر ممشلي در بخش مصاحبه،
زينب ديوارگر در بخش گزارش علمي ،
ميثم پورسيف در بخش خبرتلويزيوني نيز مورد تقدير قرار گرفتند.

 

دو کشته و زخمی حاصل درگیری پلیس استان با قاچیان مواد مخدر/کشف ۸۷ کیلو تریاک

به گزارش خبرآنلاین از استان کهگیلویه و بویراحمد،در پی درگیری ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با قاچاقچیان مواد مخدر یکی از قاچاقچیان کشته و یک نفر به شدت مجروح شد.
سردار غلام عباس غلامزاده فرمانده نیروی انتظامی استان کهگیلویه وبویراحمد امروز در جمع خبرنگاران به کشف و متلاشی شدن یک باند قاچاق مواد مخدر در جاده مواصلاتی یاسوج به شیراز خبر داد و گفت: در این مأموریت که همکاری نیروی مواد مخدر استان و نیروی های گمنام امام زمان انجام شد یک باند قاچاق مواد مخدر با ۸۷کیلوگرم مواد مخدر متلاشی و محموله موادمخدر توقیف شدند.

درگیری تن به تن پلیس مبارزه با مخدر ااستان با سوداگران مرگ

وی به جزئیات این درگیری اشاره کرد و افزود: این باند مواد مخدر در چند روز پیش در تیر راس نیروی ما بودند که با دستور مقامات قضایی برای دستگیری آنان اقدام شد.
فرمانده نیروی انتظامی استان کهگیلویه وبویراحمد خاطر نشان کرد: صبح روز سه شنبه ۱۱خرداد ماه این باند مواد مخدر که از شرق استان وارد منطقه جغرافیایی ما شده بود بعد از توجه نکردن به ایست مأموران پلیس در یکی از جاده های مواصلاتی به درگیری با نیروی های انتظامی پرداختند که در این مبارزه که با تیر اندازی قاچاقچیان روبه رو بود ۱۱۰ تیر از سوی سواگران مرگ به سمت نیروی پلیس شلیک شد.

زخمی شدن فرمانده پلیس با مواد مخدر کهگیلوبه وبویراحمد

غلامزاده بیان کرد: در این تیر اندازی که در منطقه سپیدار یاسوج رخ داد بعد از تیر اندازی به خودروی نیروی های پلیس دو تن از نیروی جان برکف مواد مخدر استان از جمله فرمانده پلیس با مخدر کهگیلویه وبویراحمد از ناحیه صورت زخمی شدند که خوشبختانه جراحت به صورت سطحی بوده است.

وی ادامه داد: در این تیر اندزای یکی از سوادگران مرگ به هلاک رسید و سه تن دیگر دستگیر و یکی دیگر از آنان که زخمی شده به بیمارستان برای مداوا اعزام شد.

کشف ۸۷کیلوگرم مواد مخدر (تریاک)

فرمانده نیروی انتظامی استان به محموله های کشف شده از این سوادگران مرگ اشاره کرد و افزود: از این باند دو قبضه اسلحه کلاشنیکف، سه تیغه خشاب ، ۳۳فشنک ، ۸۷کیلوگرم تریاک و یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵کشف و ضبط شده که بعد از مراحل قضایی به دستگاه قضاء معرفی خواهند شدند.

متلاشی شدن ۸باندقاچاق با ۴۸۰کیلوگرم مواد مخدر در سالجاری

غلامزاده در ادامه به انهدام ۸باند قاچاق مواد مخدر از اول سال تاکنون خبر داد و گفت: در این مدت ۴۸۰کیلوگرم مواد مخدر و ۴۵دستگاه خودروی سواری نیز از این سوادگران کشف و ضبط شده است.
فرمانده نیروی انتظامی استان کهگیلویه وبویراحمد خاطر نشان کرد: صبح روز سه شنبه ۱۱خرداد ماه این باند مواد مخدر که از شرق استان وارد منطقه جغرافیایی ما شده بود بعد از توجه نکردن به ایست مأموران پلیس در یکی از جاده های مواصلاتی به درگیری با نیروی های انتظامی پرداختند که در این مبارزه که با تیر اندازی قاچاقچیان روبه رو بود ۱۱۰ تیر از سوی سواگران مرگ به سمت نیروی پلیس شلیک شد.

 

 

۲۷ واحد صنعتی آلاینده در اردبیل شناسایی شد

محمد خداپرست بعد از ظهر امروز در حاشیه مراسم اجرای طرح اهدای گل به جای سیگار در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: تاکنون 27 واحد صنعتی آلاینده در اردبیل شناسایی شده و درصدد هستیم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده عوامل آلایندگی این واحدها را در اردبیل رفع کنیم.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از این واحدهای آلاینده مشکلات بسیار کوچکی دارند، افزود: در این زمینه جلسات و کارگروه‌های مختلفی برگزار شده است تا بتوانیم در سریع‌ترین زمان ممکن مشکلات این واحدهای صنعتی را برطرف سازیم چرا که برطرف‌سازی این مشکلات مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی در استان را هموارتر می‌کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل تصریح کرد: در جلساتی که با شهرداران و دهیاران در حوزه واحدهای آلاینده صنعتی داشته‌ایم به اهداف و نتایج مثبتی دست یافته‌ایم که بتوانیم با بررسی مشکلات آلایندگی گام بزرگی در فعال کردن این واحدهای تولیدی در اردبیل برداریم که نیاز است دستگاه‌های مربوطه نیز در این راستا اهتمام جدی نشان دهند.

خداپرست حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از تخریب محیط زیست را یک امر مهم و ضروری دانست و اظهار کرد: جذب مشارکت‌های مردمی و حضور تشکل‌های مردم نهاد در حفاظت از محیط زیست یک امر ضروری است که در این زمینه در استان اردبیل تاکنون اقدامات راهبردی انجام شده است که خروجی مثبت این امور را نیز در آینده‌ای نزدیک شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/

 

قائم مقام وزیر بهداشت: جابه جایی مدیران در وزارت بهداشت، سیاسی نیست

به گزارش
خبرگزاری خبرآنلاین از هرمزگان، دکتر سید حسن امامی رضوی در آئین تودیع و معارفه رئیس
دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و جمعی دیگر از مسئولان
برگزار شد، اظهار داشت: تغییر امروز مدیریت این دانشگاه نیز فقط با اصرار خود دکتر
شکاری صورت گرفته است.

وی با
اشاره به تلاش های صورت گرفته برای ارتقای شاخص های کمی و کیفی بهداشت در هرمزگان،
تصریح کرد: در طول سال های اخیر به ویژه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و اجرای
طرح تحول نظام سلامت شاهد پیشرفت قابل ملاحظه ای در وضعیت بهداشت و درمان این استان
هستیم.

وی خاطرنشان
کرد: در سال جاری نیز برنامه ریزی های بسیار خوبی برای توسعه خدمات بهداشتی و درمان
در استان‌های مختلف کشور تدارک دیده شده که اجرای آنها کمک فراوانی به ارتقای شاخص
های سلامت و افزایش رضایتمندی مردم خواهد داشت.

دکتر
امامی رضوی با بیان اینکه ارتقای شاخص های بهداشتی و درمانی علاوه بر هرمزگان در دیگر
نقاط کشور نیز بسیار چشمگیر و قابل ملاحظه است، بیان داشت: دولت یازدهم با تقویت اعتبارات
حوزه سلامت و اولویت‌دهی به این بخش، بیشترین توجه را به حوزه بهداشت و درمان داشته
است.

در این
آئین دکتر سید حسین داودی به عنوان رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان معرفی و از
خدمات دکتر محمد شکاری رئیس سابق این دانشگاه قدر دانی شد.

 

تغییر کارفرما تاثیری در تعهدات بیمه کارکنان ندارد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ کاربری در در صفحه مشکلات مردم نوشته است: “من در یک گارگاه نجاری در شهرک صنعتی چهار دانگه مشغول به کارم حدود یک ساله . کار فرما از بیمه کردن امتناء میکنه و چن بار من به اداره تامین اجتماعی رفته و از اونا تقاضای بازرسی کردم سری اول بازرس اومد و کارفرما با اسرار زیاد از نوشتن اسم ما توست بازرس جلو گیری کرد که در نهایت بازرس جلوی کارفرما از ما میپرسید که میخواین اسمتونو بنویسم یا نه که همه از ترس اخراج شدن گفتن نه و بازرس رفت دوباره در خواست کردم که بازرس منو شناخت و گفت تو برو من بازم میام واسه بازرسی که در نهاینت من در بازرسی دوم غیبت داشتم و بازرس اسم 2 نفر از 15 نفر نوشته و رفته بود .من بازم رفتم اداره و درخواست کردم که باز هم بازرس بفرستن که بازرس گف باید 3 ماه از اخرین بازدید گذشته باشه تا بیایم حدود 2 ماه گذشته بود از بازرسی که من گفتم باشه و به کارگاه امدم در بازرسی سوم بازرس امد و اسم من و چن نفر دیگر را نوشت و رفت که (کارفرمای من چهار برادر شریک هستند و هر بار که بازرس اومده اسم یکی از انهار را نوشه و رفته )حدود برج11 بود که بازرس بازدید کرد و رفت از ان موقعه کار فرما هیچ مراجعیی به سازمان بیمه نکرده و تکلیف بیمه من و چند همکار که نوشته شده نامشخص است به خاطر این که کارفرما هر بار یکی از برادران است در ضمن در این گارگاه تعدادی گارگر افغانی مشغول به کار میباشند که با ورود بازرس همه انها را به پنهان میکند”

در این زمینه روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی پاسخ داد: پیشنهاد می کنم یکبار دیگه به شعبه مراجعه کنید و وضعیت بیمه خود و همکاران را استعلام و پیگیری کنید. در مورد تغییر اسامی کارفرما اگرچه می تواند موجب مشکلاتی شود اما در کل محل کار و کارگاه که دارای کد است مهم بوده و تغییر کارفرما تاثیری در تعهدات و بیمه کارکنان ندارد.
در هر حال آن کارگاه به سازمان تامین اجتماعی مقروض است و النهایه سازمان مبلغ حق بیمه را از آنها وصول خواهد کرد. مورد شخص شما که در بازرسی از قلم افتاده بهتر است مدارک خود را دال بر کارکرد و اشتغال به شعبه ارائه کنید تا موضوع سابقه شما مورد رسیدگی قرار گیرد. در نهایت اگر به نتیجه ای نرسیدید به هیاتهای حل اختلاف مراجعه و از کارفرمای خود بابت عدم اجرای ماده 148 قانون کار شکایت کنید. در مورد کارگران افغانی نیز در صورت داشتن جواز کار در ایران و ورود قانونی مشمول بیمه هستند در غیر این صورت ادامه کار آنها غیر قانونی است و کارفرما مسئول است.


45232

صدور حکم قطعی عامل تیراندازی به محیط بان رودبار

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان، بعد از شناسایی متهم و طرح پرونده در مراجع قضایی و محکومیت ،جهت تجدید نظر در شعب ذیربط در استان گیلان طبق آخرین رای صادره برای متخلف محکومیت 2 سال حبس به جرم شروع به قتل نسبت به محیط بان تائید قطعی شد.

کوله کتاب به روستاهای محروم استان گیلان می رود

به گزاش خبرگزاری خبرآنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های گیلان، در نشست هماهنگی اجرای طرح کوله کتاب که صبح امروز (سه شنبه11خرداد) و با حضور امیر محمدپور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، زهرا بدن آرا معاون این اداره کل، لامعی نماینده انجمن حامی و مسئولین ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی و انجمن حامی حضور داشتند، طرح کوله کتاب در 9 روستای استان گیلان آغاز شد.
گیلان جزو مستعدترین مناطق برای ایجاد کتابخانه های سیار است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این نشست با اشاره به ظرفیتهای ویژه گیلان در حوزه های فرهنگی از جمله کتابخانه های عمومی، استان گیلان را خواستگاه خواندن و جزو اولین ها در حوزه ایجاد کتابخانه های عمومی عنوان کرد.
امیر محمدپور مردم گیلان را مردمی کتاب خوان و اهل تفکر نامید و با اذعان به وجود بسیاری از مشکلات پنهان در پشت زیباییهای طبیعی این خطه اظهار کرد: علیرغم تصور بسیاری از هموطنانمان که این منطقه از ایران عزیز بدون دغدغه می دانند، بسیاری از روستاهای ما با فقر و عدم داشتن امکانات گذران زندگی می کنند.
وی با بیان اینکه در حوزه کتابخانه های عمومی سعی کردیم در اقصی نقاط گیلان و در شهرها و روستاها کتابخانه های عموی را ایجاد کنیم اظهار کرد: با وجود اقدامات ارزنده در این حوزه هنوز با رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله فراوانی احساس می شود. محمدپور روستاهای گیلان را جزو مستعدترین مناطق برای ایجاد کتابخانه های سیار دانست و با اشاره به راه اندازی نخستین کتابخانه سیار شمال کشور در منطقه آزاد بندر انزلی و برای پوشش روستهای این منطقه این تجربه را بسیار مفید و استقبال مردم روستاهای بندر انزلی این طرح را امیدوارکننده توصیف کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان اجرای طرحهای ابتکاری از جمله اجرای طرح کوله کتاب در مناطق روستایی را یکی از این طرحهای خوب در حوزه ترویج خواندن در میان مادران، کودکان و نوجوانان این مناطق عنوان کرد و با استقبال از اجرای طرح کوله کتاب در 9روستای محروم آن را گامی امیدبخش در جهت اعتلای خواندن در سراسر گیلان دانست.
تا زمان اتمام پروژه های در حال احداث کلنگ کتابخانه جدیدی در گیلان بر زمین نمی زنیم.
امیر محمدپور همچنین رتبه سرانه فضای مطالعه گیلان در کشور را 26، و شاخص فضای مطالعه را به ازای هر 100گیلانی 1مترو46 عنوان کرد و با اشاره به احداث 18کتابخانه در شهرستانهای استان گفت: بر اساس سیاستهای سال خواندن که در سال جاری از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور تدوین و ابلاغ شده است برنامه جامعی برای تکمیل این پروژه ها و شاداب سازی کتابخانه های موجود در دست اقدام داریم و سعی خواهیم کرد تا زمان بهره برداری از این کتابخانه های عمومی کلنگ پروژه جدیدی در استان بر زمین نزنیم. وی همچنین ورود دولت و استفاده از ظرفیت خیرین در ایجاد کتابخانه های سیار را بسیار مهم دانست.
در این نشست همچنین لامعی مسئول انجمن حمایت از توسعه فضاهای آموزشی فرهنگی حامی با اشاره به فعالیت انجمن حامی از سال 88در ساخت و تجهیز کتابخانه های روستایی گفت: طبق دستورالعمل انجمن حامی ساخت کتابخانه در روستاهایی با بیشاز 1500نفر انجام میشود .وی ادامه داد طرح کوله کتاب برای روستاهای کمتر از هزارو پانصد نفر اجرا خواهد شد.
مسئول انجمن حمایت از توسعه فضاهای آموزشی فرهنگی حامی در تشریح این طرح گفت : در هر کوله 110 تا 140 عنوان کتاب با موضوعات کودک و نوجوان ،زنان،و مهارتهای زندگی وجود دارد و بصورت چرخشی در بازه زمانی یک ماهه به روستاهای هدف منتقل خواهد شد.
لامعی افزود در ابتدای هر کتاب توضحاتی در باره طرح ودر انتهای کتاب نیز فرم نظر سنجی قرار داده شده است .و برای تشویق و ترغیب بیشتر مخاطبین مجلاتی به آنان اهدا خواهد شد.
وی ادامه داد انجمن حامی یک سازمان مردم نهادی است که از سال 80فعالیت خود را در زمینه تجهیز مدارس آغاز کرده و از سال 88به تجهیز کتابخانه های عمومی پرداخته است که تا کنون در 2استان این این طرح اجرایی و با استقبال خوبی مواجه شده است.
مسئول انجمن حامی در پایان ابراز امیدواری کرد با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، تجربه بسیار موفقی از اجرای طرح کوله کتاب در کشور رقم خواهد خورد.
در پایان این نشست، طرح کوله کتاب در روستای فشتکه شهر خمام و با حضور مدیرکل و مسئولین اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، اعضای انجمن حامی و مسئولین سازمان منطقه ازاد بندر انزلی آغاز شد.
گفتنی است نخستین کتابخانه سیار استان گیلان نیز در مراسم آغاز طرح کوله کتاب به خدمات دهی به علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در این روستا مستقر بود که با استقبال خوبی از سوی اعضای انجمن حامی مواجه شد.
انجمن حمایت از توسعه فضاهای آموزشی فرهنگی حامی ، سازمانی مردم نهاد و داوطلبانه است که بر پایه اعتماد عمومی و جذب کمکهای مالی ، معنوی و بشر دوستانه نیکوکاران و حمایت نیروهای متخصص با تکیه بر همراهان بومی تلاش میکند تا ضمن ساخت ، بازسازی ، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی و فرهنگی و همچنین نظارت و پشتیبانی در مناطق بسیار دور افتاده و محروم امکان تحصیل ، ارتقاء سطح کیفی آموزش و رشد فرهنگی را برای کودکان و نوجوانان این مناطق فراهم آورد و فرصتهای مناسب برای بروز توانائی‏های شخصی میسر ساخته و از استعدادهای این مناطق در جهت ،ایجاد زیر ساخت جامعه ای سالم و کارآمد بهره ببرد.