ستاره نقل و انتقالات استقلالی است!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بر سر جذب علی قلی‌‌زاده ستاره ملی‌پوش تیم فوتبال سایپا با هم رقابت پنهانی را آغاز کرده‌اند. البته علی دایی سرمربی سرخپوشان نیز بارها اعلام کرده قلی‌‌زاده قطعاً در سایپا می‌ماند و این در حالی است که همین بازیکن در برنامه ۹۰ به صورت رسمی گفت: «فصل آینده اصلاً در ایران نیستم و می‌خواهم در فوتبال اروپا توپ بزنم.»

با این حال، مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به دنبال جذب قلی‌‌زاده هستند. جالب اینکه پرسپولیسی‌ها حتی حق جذب بازیکن در تابستان پیش‌ رو را هم ندارند! اما مدیران باشگاه استقلال اعتقاد دارند قلی‌‌زاده از کودکی استقلالی بوده و همیشه دوست داشته به استقلال بیاید. حالا معلوم نیست آنها از کدام کانال، این اطلاعات را به دست ‌آورده‌اند اما موضوع را حسابی جدی گرفته‌اند تا هر طور شده، این بازیکن را به لیست خود اضافه کنند. موضوع استقلالی یا پرسپولیسی بودن علی در دوران کودکی، از کامنت‌هایی که زیر پست اینستاگرامی یکی از مدیران باشگاه استقلال نوشته شد، به کل جامعه فوتبال ایران در دنیای مجازی تعمیم یافت و دعوا کلاً سر این است که قلی‌‌زاده بالاخره از کودکی، طرفدار کدام تیم بوده است.

بد نیست بدانید چند روز قبل، مدیربرنامه‌های این بازیکن به ما گفته بود: «علی از جام جهانی‌ برگردد، مستقیماً به اروپا می‌رود.»

 

256 41

 

تشکیل کمیته ارزی در اتاق بازرگانی

 دولت از ۲۱ فروردین ماه، ارز را تک نرخی کرده و دلار را با ۴۲۰۰ تومان می‌فروشد. البته این نکته را هم تاکید می‌کند که هرگونه خرید و فروشی خارج از سیستمی که از سوی ستاد اقتصادی دولت طراحی شده، ممنوع است و فرد خاطی قاچاقچی محسوب می‌شود.

بر این اساس تاکنون فعالان اقتصادی به طرق مختلف نقطه نظرات خود را به گوش بخش دولتی رسانده‌اند و از نامه‌نگاری گرفته تا برگزاری جلسات با مدیران بانک مرکزی و اعضای هیات دولت، تلاش کردند تا بخشنامه‌های دولت را عملیاتی کرده و نقطه نظراتی را به آن اضافه کنند که برای کار در اقتصاد مثمرثمر باشد.

اکنون اتاق بازرگانی ایران نیز به عنوان پارلمان بخش خصوصی، کمیته ارزی تشکیل داده تا مجموعه نظرات را جمع بندی کرده و شرایط را برای اجرای هر چه بهتر سیاست ارز تک نرخی فراهم کند. این کمیته تاکنون دو جلسه تشکیل داده و جلسه سوم نیز هم اکنون در حال برگزاری است.

 

3535

خودروهایی که تولیدشان متوقف شد

 در این مدت تولید ام‌وی‌ام ۵۵۰ با کاهش ۱۰۰ درصدی همراه بوده و از ۱۶۸ دستگاه در اسفند ماه ۱۳۹۵ به صفر رسید.

تولید آسا B۵۰ نیز متوقف شده و از یک دستگاه در اسفند ۱۳۹۵ به صفر کاهش یافت.

اسفند ماه ۱۳۹۶ تولید هیوندای I۱۰ معادل ۱۰۰ درصد کاهش یافته و از ۲۸ دستگاه در اسفند ماه ۱۳۹۵ به صفر رسید.

در این مدت تولید لیفان X۶۰ نیز متوقف شده و از ۵۵۸ دستگاه در اسفند ماه ۱۳۹۵ به صفر کاهش یافت.

تولید لیفان X۵۰ نیز مانند X۶۰ متوقف شده و از دو دستگاه در اسفند ماه ۱۳۹۵ به صفر رسید.

اسفند ماه ۱۳۹۶ تولید MG ۳۶۰ نیز از ۵۰ دستگاه در اسفند ماه ۱۳۹۵ به صفر کاهش یافت.

 

3535

چرا جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ۷ ماه تعطیل است؟

اسحاق جهانگیری، با بیان اینکه مسائل مهمی پیش روی کشور است که نیازمند این بوده که با کمک ملت و دستگاه های مختلف این مسائل حل و فصل شود، گفت: در بین این مسائل برخی از لحاظ تکنیکال هیچ راهی برای رفع آن وجود ندارد، همانند مسائل آب و مسائل زیست محیطی، بین المللی و اقتصادی، همچون ارز که راهکارهای فنی برای رفع آن وجود دارد، اما مسائل کشور در حال حاضر به یک مرحله ای رسیده که راهکار سیاسی نقش اساسی و کلیدی در آن دارد.

راهکار سیاسی نقش اساسی و کلیدی در رفع مشکلات دارد

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه راهکار سیاسی به معنای این است که برای حل مسائل اصلی باید انسجام و یکپارچگی داشته باشیم، افزود: مهمترین پایه انسجامی که تعریف می شود ارکان نظام تصمیم گیری کشور است که شامل قوای سه گانه می شود، یعنی اگر قوای سه گانه با یکدیگر در یک راستا حرکت کنند و در حل مسائل کلیدی متحد باشند، می توان با اطمینان به مردم گفت که این مشکلات رفع می شود و آینده خوبی پیش روی کشور است.

جهانگیری ادامه داد: می توان با اطمینان گفت که با انسجام سه قوه مسئله آب ، بیکاری، مسائل اقتصادی و معیشت مردم رفع می شود.

 برگزاری نخستین جلسه در سال جاری

رییس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه حدود 7 ماه است که جلسات این ستاد را برگزار نکرده ام، یادآور شد: در زمان خودش توضیح می دهم که چرا در این مدت جلسات ستاد مبازه با مفاسد اقتصادی را تشکیل ندادم، البته امیدوارم نخستین جلسه این ستاد پس از مدت ها تعطیلی در ماه جاری تشکیل شده و بحث های جدی پیرامون آن مطرح شود.

وی با اشاره به اینکه برای حمایت از کالای ایرانی اقدامات خوبی صورت گرفته است، افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته برای حمایت از کالای ایرانی می توانیم در سال جاری دستاوردهای بیشتری در افزایش تولیدات داشته و با قاچاق بهتر مبارزه کنیم.

برنامه ریزی برای 10 قلم کالا که بیشترین حجم قاچاق را داشته است

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه در سال 95 برای مقابله با قاچاق جلسه ای تشکیل شده است، ادامه داد: در این نشست برای 10 قلم کالا که در واقع بیشترین حجم قاچاق را داشته برنامه ریزی شده است که یکی از آنها تلفن های همراه بود که برنامه ای برای جلوگیری از قاچاق تلفن همراه و سایر کالاها تنظیم شد.

رییس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، تصریح کرد: یکی از دستاوردها در حوزه ارز این بود که به هر کالای غیررسمی اجازه ورود داده نشود به معنای اینکه ارزی برای قاچاق نباید اختصاص داده شود و اگر کالایی وارد بازار شد و گفته شده که با نرخ ارزی بالای 4 هزار و 200 تومان وارد شده به معنای این است که ارز آن قاچاق بوده است.

3535

 

رئیس کل دادگستری مازندران: جزییات دستگیری سعید مرتضوی راا علام کرد

حجت الاسلام محمدعلی تقوی فرد در رابطه با جزئیات دستگیری سعید مرتضوی دادستان سابق استان تهران با اشاره به اعزام وی به تهران افزود: این فرد به دلیل اجرای حکم محکومیت قطعی به دوسال حبس تعزیری دستگیر شد.

وی افزود: محکوم خانه‌ای به اتفاق یکی از بستگان درمنطقه سرخرود مازندران اجاره کرده بود که با نیابت از مرجع اجرای احکام تهران وی دستگیر و تحت الحفظ به مرجع قضایی در تهران اعزام شد.

 

46

 

سهمیه واردات پوشاک برای مناطق آزاد کشور تعیین شد

فرود عسگری درخصوص عملکرد گمرک کشور در زمینه واردات پوشاک و مبارزه با قاچاق کالا، اظهار داشت: گمرک جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یکی از دستگاه‌های موثر و تعیین کننده در حوزه تجارت خارجی ارتباطات خوبی با سازمان‌های مانند توسعه تجارت و دستگاه‌های متولی صدور مجوز دارد و به‌منظور تسهیل روابط پنجره واحد تجارت فرامرزی را ایجاد کرده‌ است.

رئیس کل گمرک کشور با بیان اینکه در پنجره واحد تجارت فرا مرزی حدود 27 سازمان در حال ارائه خدمات‌رسانی به‌صورت الکترونیک هستند، گفت: صاحب کالا پس از اینکه کالای خود را ثبت سفارش کرده و وارد سیستم نموده تشریفات گمرکی انجام و از متولیان صدور مجوز، مجوزها را اخذ و بر اساس آن پروانه صادر و در اختیار واردکنندگان قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه حمایت از کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق کالا گمرک به‌عنوان یکی از دستگاه‌ها مربوطه از سال گذشته خصوصا در زمینه پوشاک به‌صورت ویژه و حساس جلسات متعدد را با اتحادیه تولیدکنندگان پوشاک برگزار کرده است، عنوان کرد: گمرک، دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای مناطق آزاد سهمیه پوشاک تنظیم کرده‌اند تا بر اساس آن سهمیه عمل کنند، این موضوع در قالب یک مصوبه از سوی دولت ابلاغ شده.

عسگری با بیان اینکه در زمینه تولید پوشاک به‌دلیل وجود مزیت نسبی موظف هستیم نهایت تلاش خود را داشته باشیم، تصریح کرد: به منظور واردات رسمی کالا از جمله پوشاک از ابزارهای مختلف کنترلی استفاده می‌کنیم، پوشاک جز کالاهای هدف و در سطح 3 یعنی مسیر قرمز قرار دارد که ابتدا ارزیابی فیزیکی و سپس به ایکس‌ری ارجاع داده می‌شود.

رئیس کل گمرک کشور در پایان، خاطرنشان کرد: نهایت تلاش ما این است که با وصول حقوق حقه دولت و کنترل‌های جلوگیری از بروز تخلفات از این طریق حمایت خود را از کالای ایرانی داشته باشیم.

 

3535

 

 

راه‌حلی برای پاسخگویی به سوالات نسل جوان درباره جنگ ایران و عراق

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ارتباط نسل جدید و جوانان امروز با جنگ و رزمندگان، همواره از دغدغه هنرمندانی که در حوزه دفاع مقدس فعالیت می‌کنند، بوده است.

کامران پارسی‌نژاد از نویسندگان و پژوهشگران دفاع مقدس است که به تازگی کتابی تحت عنوان «شب دنیا» را منتشر کرده است و در آن سعی کرده رویکردی متفاوت به مقوله جنگ داشته باشد، رویکردی متناسب با نگاه و تفکر جوانان امروز که جنگ را ندیده‌اند.

این نویسنده و پژوهشگر درباره میزان توجهی که باید در آثار تولیدی حوزه دفاع مقدس به جوانان صورت بگیرد به خبرآنلاین گفت: «یکی از دغدغه‌های من این است که بدانیم نسل جدید از جنگ چه می‌خواهد؟ یعنی چه می خواهد بداند؟ رویکرد و نگاه آن ها به جنگ با ما تفاوت دارد.»پارسی‌نژاد افزود: «نسل ما جنگ را دیده و آن فضا را تجربه کرده است، اما سوالاتی که جوانان ما از جنگ دارند بسیار با ما متفاوت است، زیرا که با گذر زمان آدم‌ها تغییر می‌کنند و همانطور که شاهدیم دهه نودی ها، دهه هشتادی ها را قبول ندارند و این روند به همین ترتیب ادامه دارد، یعنی هر 10 سال هم تفکرات نسل ها تغییر می کند و  سرعت این تغییر امروز بسیار زیاد است.»

او همچنین گفت: «من برای پژوهش آن زمان زیادی گذاشتم و به دلیل آن‌که در جبهه حضور نداشتم خواستم ثابت کنم که اگر فردی در جبهه حضور نداشته، می‌تواند داستانی بنویسد که گویی آن فضا را تجربه کرده است. در همین حال سوالات جوانان و تصویری که از دفاع مقدس و رزمندگان دارند را جویا شدم تا دغدغه آن‌ها مطرح کنم.»

58243